Bonacibo Yaş Mama (Pouch)

semsemo

Anket

Ben alırdım.
(30 oy)
Ben almazdım.
(10 oy)
Toplam (40 oy)

Merhaba arkadaşlar,

Yaş mama içeriklerine bakarken bonacibonun bazı yaş mamalarının (hepsinin değil) içeriğinin kaliteli mamalara oldukça yakın olduğunu gördüm. Sizin düşünceleriniz neler? İçindekileri ve vitamin eklemelerini de yazıyorum yorumlarınızı bekliyorum, kullanan var mı? Sizce iyi mi? Kuru mama ile beslemektense hep bu yaş mama ile beslemek daha sağlıklı olabilir mi?

Beğendiklerimi aşağı yazıyorum;

**Soslu Ciğerli Yaş Kedi Maması 400gr konserve **
İçindekiler: Et ve et ürünleri (toplam et içeriği (en az-en çok) %52-%56, Tavuk eti (en az) %40, Ciğer (en az) %7,5), Bitkisel ürünler, Vitaminler, Mineraller ve Taurin.

Jöleli Dana Etli Yaş Kedi Maması 400 gr konserve
İçindekiler: Et ve et ürünleri (toplam et içeriği (en az-en çok) %52-%56), Dana eti (en az %7,5), Bitkisel ürünler, Vitaminler, Mineraller ve Taurin.

Jöleli Tavuk ve Hindili Yaş Kedi Maması 400 gr konserve
İçindekiler: Et ve et ürünleri (toplam et içeriği (en az-en çok) %52-%56, Tavuk eti (en az) %40, Hindi eti (en az) %7,5), Bitkisel ürünler, Vitaminler, Mineraller ve Taurin.

*Soslu Tavuklu Pouch *Yavru Kedi Yaş Maması **
İçindekiler: Et ve Et Ürünleri [%77 (en az %30 Tavuk Eti)], Tahıllar, Bitkisel Protein Özleri, Bitkisel Yağ, Mineraller.

Analitik Bileşenler
Protein % 9,00
Ham Kül % 2,50
Ham Selüloz % 0,30
Omega 6 % 1,84
Omega 3 % 0,06
Su İçeriği % 78,00
Ham Yağ % 8,00
Beslenmeye Bağlı İlaveler
Vitamin D3 267,00 IU/Kg
Vitamin E 21,00 mg/Kg
Taurine 623,00 mg/Kg
Çinko (Sülfat olarak) 18,40 mg/Kg
Manganez (Sülfat olarak) 9,57 mg/Kg
Vitamin B1 1,33 mg/Kg
Kalsiyum D-Pantonenat 1,33 mg/Kg
Folik Asit 0,30 mg/Kg
Potasyum İyodür 0,91 mg/Kg
Sodyum Selanit 0,39 µg/kg
Glisin 2,50 g/Kg

Bunları beğenmedim içindekilere bakarak;
Ezme Sardalya ve Ton Balıklı Yaş Kedi Maması(400 gr konserve)
Soslu Ciğerli Pouch Yetişkin Kedi Yaş Maması (85 gr Pouch)
Soslu Uskumru-Balıklı Pouch Yetişkin Kedi Yaş Maması (84 gr Pouch)

49 CEVAP

Shaco

burda yerli yada yabancı olamsı fark etmez bonacibo yerli bir marka ve fena değil denememiş olsamda içerik olarak ama yabancı markalar genelde daha öne çıkmıştır ve daha gelişmiştir nd matisse(nd nin yan markası ) orijen acana(yan mamalar) bunlar İtalyan Kanada mamaları diye biliyorum

Shaco

whiskas ve felix gibi markaları ünlü yaban şey fiyatlarının ekonomik olması ve insanların genelde ekonomik fiyattan alması Migros carfoursa gibi yerlede satılıyor olmasıda öyle yabancı ülkelerde insanlar 20 civarı kedi bakıyor ve ucuz yaş mamadan yada mamadan çoklu almaya çalşıyor

TATA4242

Ve mama paketlerinde onayını aradığımız AAFCO(Amerika menşeili ürünler harici çokda önemli değil)veya FEDIAF (özellikle daha önemli görülür)
Ancak FEDIAF üyelerine baktığımda ise,onayı olmasada olur diyorum.
Hill's
Purina
Mars
Üyeleri arasında olan bir kurumum yapdığı denetlemeyede pek önem vermiyorum.
http://www.fediaf.org/who-we-are/our-members.html

TATA4242

Aslında bizdede petler için özel yem satılsa ve bu ürünleri özel mağazalardan temin etsek güzel olurda,bize ne zaman gelir bilemiyorum.Diğer ülkelerde https://www.naturesvariety.com/ tıpkı İnstinct markası gibi bazı markalarında LİYOFİLİZASYON yapılan hayvanlar için üretilen et ürünleri mevcut.Bu işlem dehidrasyondan farklı olarak,besin değerini düşürmeyen ve tazeleğini koruyan dehidrasyondan önce dondurma yapılan bir işlem ve bir sistem olduğundan çok daha iyi.Bu sistemi gördüğüm kadarı ile Orijen harici marka kuru mamalarında uygulamıyor.Keşke bu ürünler tek başına satılsada kullansak,ancak burada önemli nokta yolda bozulma olasılığı daha kolay olabileceğinden yerli üretim çok daha gerekli.Yani bizim ülkeye ithal ürünler ne zaman gelir veya yerli üretim ne zaman başlar,tahmin etmek epey zor.