Bonacibo Önerir Misiniz

Ulasaydiner

3 Aylık yavru pug köpeğim var bonaciboya geçmeyi düşünüyorum fiyat performans ürünü olarak gayet makul fiyatları var memnuniyetsiz olsno hiç görmedim ama petlebi ailesi önerir mi ?

22 CEVAP

Faytekin

@sekerfare21
Tata herkese ve her soruya bu şekilde cevap yazıyor ,siz tanımıyorsunuz, yeni görüyorsunuz sanırım Tata yı,elinden geldiği kadar yardımcı ve aciklayaci olmaya çalışıyor herkese .

Faytekin

Hahah yönetici olursa gonderecek mi ,onu göndermiş olmasınlar :) en iyisi görmezden gelmek boşver ,sen yorumunu yap geç ,biz biliyoruz seni ve keyifle okuyoruz yazdıklarını ,arada çıkar böyle insanlar heryerde olduğu gibi,şu yazdıklarını verdiğin bilgileri araştırmaları falan para verip alamazlar kimseden ama kıymet bilinmiyor işte yapacak bişey yok,o yüzden en iyisi cevap yazmamak böyle düşünenlere.

Faytekin

İş arıyorsa kendine o yönetici adayı,petlebiye cv gönderip başvurabilir depo elemanı arıyorlar şuan :)

minky

İçeriğinin iyi olmamasının tek sebebi etin gerçek et olmaması değil.Mamalarını gaga,ibik gibi artıklarla değil normal direk etin un haline getirilmesiye yapıyorlar.İçeriği fiyatına göre kaliteli bir mama.Veterinerdeçalışan biri orta segmentteki iyi mamalardan olduğunu söyledi.Yerli mama diye bu kadar ön yargı yapmayalım lütfen denemekten zarar gelmez

TATA4242

Burada ithal mama avukatlığı yapanlara,bu cevabı vermediyseniz,şuan bana böyle bir cevap verme hakkınız yok.Savunma girişimde olduğumu düşünen tek kişi olabilirsiniz.Şuana kadar yaptığım mama yorumlarımı incelerseniz.Sürekli N&D Orijen veya Acana önerdiğimi görebilirsiniz.Ancak zamanında yaptığım yorumların temelinde ön yargılarım mevcuttu ve yakın zamanda objektif olarak değerlendirip ithal mamalarında sanıldıkları kadar iyi olmadığını gördüm.

TATA4242

@Faytekin
En son yönetici olursa siteden gönderecek biri vardı,bu iki etti,bakalım daha neler görücem.Neredeyse 1 ay sinirden siteye girmedim,girmekde hata mı ettim bilemedim.Ama olsun,elimden geldiğince yardım etmeye çalışacağım.

bademthecatt

İçeriği güzel değil bütçeniz yeterliyse başka mamalara bakmanızı tavsiye ederim

Siyammm

Yorumlar da köpeğim severek yedi diye 5 yıldız veriyorlar , yorunmlara çokta güvenmeyin.
Bonacibonun ucuz olması fp anlamına gelmiyor. İçeriği pek iyi değil

GamzeUmucu

Bende köpegim için kuzulu kullandım normalde mama pek severek yemiyor ama onu yemişti biizmde mamamız bitti en son proplan aldım zorla yedi sanırım tekrar bonacibo alacağım isterseniz 3 kg alıp deneyin

minky

Ayrıca mamayı yemesinin sebebi bağımlılık yapıcı madde diyen olursa cevabım mama taze o yüzden yiyor

TATA4242

@minky
Araştırmalarım neticesinde,Orijen ve Fitmin harici,hiç bir kuru mama ürününde et yazısına yani (meat) denk gelmedim.Ne Avrupada nede ülkemizde,mamalarda löp et kullanılmıyor.Yani Orijen ve Fitminde meat yazmasına rağmen,bunun bir belgesi vs.yok.Yani et ama acaba neresi ve nereden temin ediliyor.Yani bir çok soru işareti içeriyor ve çok şüpheli.Sürekli övdüğümüz N&D de dahi meat yazmıyor.Bu sebeplere dayanarak,ülkemizde üretilen ürünlerin,ön yargılara dayalı yorumlar ile karalandığını görebiliyorum.Mesela Felicia(Pelagos)ürünleri 12 ülkeye ihracat edilirken,ülkemizde hakettiği değeri görememesi beni üzüyor ve bunun gibi bazı örneklerde mevcut.

TATA4242

Peki size iki soru ;
İthal mamaların bu kadar övülmesinin,arkasında yatan sebep nedir?
Yani bu mamaları ne bu kadar iyi yapıyor?

TATA4242

Ne gibi çıkarım olabilir onuda çözemedim.Sorduğum sorulara bakarsanız,pelet kumdan ev yapımı şelaleye kadar,maddi kazanç amacında olmadığımı destekleyen sorular,profilimde duruyor.

TATA4242

Çok teşekkür ederim,ben kimseden ne bir hoş bir söz nede bir teşekkür beklemiyorum ve cevabını bilmediğim hiçbir soruya cevap vermiyorum.Yazdığım cevapları verilerle veya verisiz paylaşıyorum.Cevaplara itiraz edenler olur ise kaynakları sunuyorum ve tatlı bir dil ile anlatıyorum.Son zamanlarda ise yabancı menşeili ürünleri çok övdüğümü ve yerli ürünlere ön yargı ile yaklaştığımı fark ederek.Tüm ürünleri,yapılan işlemlere kadar,çeşitli makaleler ile incelemeye aldım ve bu sonuca vardım.Genellikle çiğ et (Raw)beslemeye karşı olduğum düşüncesi ile karşılaştım.Ancak anlatamadığım,aksine karşı olmadığım ve karşı olduğum şeyin,bu işlemin doğası bu şekilde diyerek yapılmasıydı :)Yani hayvan önceden kesilmiş,onlara göre leş olan bir ürünü doğada yemiyordu ve taze besleniyordu.Bunun haricinde çiğ beslemeye geçerek,hayvanına sadece ucuz olduğu için tavuk verenlere ve bunu bilinçsizce doğru zannederek (vitamin ve analiz değerlerine dikkat etmeden)uygulanması idi.Yoksa elbette çiğ besleme doğru,ancak doğru yapanlar için bu geçerli.Bu gözler daha önce sadece çiğ tavuk ve kemikler ile beslenen ve kemiklerinin yamulduğu yürüyemeyen köpek gördü.

TATA4242

Valla bilmiyorum depocu mu olur ne olur.Hakkında hayırlısı olsun,en sevmediğim şey kindir.Bu tarz şeyler özümü kirletiyor.