Kedimin Piskojisi Bozuldu

Aminto

4 yaşında ki kedimim psikoloji bozuldu sebebi ise kızgınlığa girdi ama kısırlaştırma olmuştu 2 sene önce kızgınlık devam ediyor veterinerler tekrar ameliyat olmayacağını söylüyor. O uysal kedim gitti yerine canavar geldi evde ki büyük kedimi saldırıyor ve evde kıyamet kopuyor büyük kedim çok korkuyor artık. Veteriner Kot bayoun diye bir ilaç önerdi düzenli kullanıyorum ama hiç bir faydası yok delirmek üzereyim yardımcı olacak biri varsa çok sevirnirim.

22 CEVAP

Cansumuezza

Kısırlaştırma ameliyatının düzgün yapıldığına emin misiniz kontrol ettirdiniz mi

Minikmuezza

Acaba veteriner parca birakmis olabilirmi iceride normal gorunmuyor bunu bir arastirin derim

velicankaya

Veteriner değiştirin annesinden erken ayrıldıysa böyle psikolojik sorunlar oluyor

sekerfare21

İngilizce biliyorsaniz bu iki yaziyi buldum. Baska bir veterinere danismalisiniz bence.
https://vcahospitals.com/know-your-pet/ovarian-remnant-syndrome-in-cats
https://www.thesprucepets.com/pet-was-spayed-still-in-heat-3385386

Aminto

Parça kalmış diyolar bugün iki tane daha veterinere gittik parça kalmış dediler ve kesinlikle ameliyat olmaz riskli diyorlar.

Cansumuezza

Evet bende öyle düşünüyordum anlattıklarıniza göre.. riskli olmasinin sebebi neymis peki?

arkadaşlar eminim belirtmiştir, tüm yorumları okumadım. düşük ihtimal de olsa tamamı alınmayabiliyor bazen, parça kalmış olabiliyor. o da hormonların salgılanmasını devam ettiriyor. bir kontrol ettirmenizde fayda var.
geçmiş olsun

Cansumuezza

Bir insan vet olurda çekince bütün çıkan yumurtaligi nasıl alamaz parça bırakır kafayi yiyeceğim ya. Siz yinede çözüm arayın ömür boyu bunu çekmesin çocuk. Geçmiş olsun tekrardan..

turkuler

@aminto Merhabalar, ben de aynı sorunu yaşıyorum. Yarın ultrason ile bakılacak. Siz çözüm bulabildiniz mi merak ettim :(

Aminto

@turluler çok zor bir durum :( Ultrasonla gözükmedi bizim tekrar bakılacak şu an başka tedavi görüyor derisiyle ilgili.

turkuler

Ben pek çok veteriner ile konuştum ultrasonda görünmese dahi operasyon önerdiler. Şimdi de kime operasyon yaptıracağız diye kara kara düşünüyorum:(

Cansumuezza

Cinsiyeti nedir?

Aminto

Dişi

Anonymus552223

Gecicidir diye dusunuyorum mevsimsel, eski aliskanliklar depresmistir

Aminto

Yok kısırlaştırma oldu 6 ay sonra kızgınlığa girdi sürekli.
Annesinden erken ayrılmadı 7 aylıktı bulduğumda