Bu Hangi Marka?

iidyl

bir önceki soruda paketli proplan alması için pet shopa gönderilen babamın pet shoptaki abi tarafından kandırılıp açık ve büyük ihtimalle proplan olmayan bir mama ile eve döndüğünü söylemiştim ama fotoğraf atmadığım için haklı olarak ne olduğunu siz de anlayamadınız. fotoğrafını koyayım o yüzden buraya. teşekkür ediyorum hepinize tekrardan. hangi markaysa iyi olup olmadığını da söylerseniz kediye ona göre vereyim.

41 CEVAP

ZehraBulutt

Cevap soruda gizli zaten, tecrübesiz olduğunuzu anlamış o yüzden böyle bir şey yapmış. Kaça satmış bu mamayı bu arada? Bence geri verin ve mümkün mertebe kedinizin ihtiyaçlarını internetten alın böyle çakallarla muhatap olmamak için.

Zaten açık almamak gerek bu yuzden. Hem başka marka hem de bayattır belki.
Proplan da iyi degil bencedaha iyi bir marka alin ama kapali alsaniz cok daha iyi olur.

iidyl

hayır yani neden proplan almak için gelen ilk defa kedi besleyeceği belli bir insanı kandırıp “yok abi siz deneyin önce bak burada açık var. bunu beğenmeyen kedi yok, beğenmezse getirin geri ben alırım.” dersin ki? gerçekten bazı pet shop çalışanları sağlam bir linci hak ediyorlar. dışarı da çıkamıyorum yeni mama almak için. ya sabır ya :(

dilaraxx

Daha tecrübesi olmayanları akılları sıra kandırıyorlar petshopların coğu güvenli değil işte.

mavitilki

Proplan değil bu. Market maması büyük ihtimalle.

mavitilki

Para için işte. Ya bilmiyor ya pislik bir insan. Ucuza alıp pahalıya satmak istiyor sahtekar.

iidyl

aslında n&d alacağım ilerleyen zamanlarda ama şu an annesinin yanında ve proplan ile besleniyor olduğu için bize alışana kadar 2-3 hafta kadar ona devam edip sonra n&d veya o kalitede iyi bir mamaya geçecektik. allahtan fazla almamış babam. hangi marka olduğunu çok merak ettim gerçekten.

Pro chpice yada felicia olabilir ama emin değilim hiç. Yada market mamasidir ki buyuk ihtimalle oyle. Bence hic vermeyin geri goturun mama petshopa.

LadyAndCat

Kandırılmamak için lütfen internetten güvenilir alışveriş sitelerinden kapalı orijinal paketinde mama almanızı öneririm. 3-5 kg’lık alırsanız daha ekonomik fiyata gelir.
Pro Plan iyi bir mama.
Yavru yani kitten olanını alın.

velespityesil

Şöyle söyleyeyim:
ProPlan değil, kullandım. Küçük taneli yuvarlak oluyor (küçük hap gibi)
Hills değil, kullandım. Üçgen oluyor ve üzerinde bolca kristal oluyor.
Acana değil, kullandım. Yuvarlak oluyor ama şekli proplan kadar düzgün değil ve daha basık
ND değil, kullandım. Çocukların yediği bonibonun kedi maması hali, tek farkı kahverengi olması.

iidyl

önerileriniz için teşekkür ederim fakat zaten internetten almayacak olsam bile kedi bana geldikten 1-2 hafta sonra kapalı paket n&d’ye geçecektim. önce bize sonra yeni mamasına alışsın diye ufak bir paket alıp bir süre proplan’a devam edeyim dedim ama pet shop’a giden ben değildim ve ne yazık ki pet shop’ta çalışan abi de hiçbir şeyi doğru yapmayı becerememiş. böyle konularda yanlış anlaşılmayı sevmiyorum ve kedim için en iyisini düşünmeye çalışıyorum, açık mamanın zararlı olduğunun farkındayım.

iidyl

umarım dediğiniz gibi iyi bir markadır babam vicdan azabı çekiyor çünkü şu an :’)

dilaraxx

Bir kereden nolacak canım, kimse ilk kedisinin mamalarını bilerek almadı öğrene öğrene alır babanız :)

bademthecatt

Bence geri verin üst segment bir mama olmadığına eminim

poughkeepsie

Ay bulunmuş bile