Kedimin Cinsi Ne?

Merzela

Kedimin cinsini merak ediyorum. Sokakta buldum kardeşleri birbirlerine hiç benzemiyordu. Veterinere götürdüğümde pasaportuna tekir yazdı fakat sonra biraz tüylendi. Şüpelendim. Kırma olabilir diye düşündüm. Siz ne düşünüyorsunuz?

50 CEVAP

ZehraBulutt

Iremkrtp şıracının şahidi bozacı, tekir kediye norveç orman yazmışsınız kim sallıyor acaba, güleyim de boşa gitmesin bari

Merzela

Arkadaşlar siz iyimisiniz hakikaten. Ya anlatımda hata var ya anlamada. Tekir kedi cins kedi ayrımı yapılmıyor bu soruda o ayrımı yapan sizlersiniz. Kedim tekir, norveç ormandır her neyse umrumdamı sanıyorsunuz.Bana bir yararı var mı? Önemseyenlerede soruyorum size bir yararı varmı? Sadece merak meraktan öte hiç birşey değil. Lütfen soruyu başka yerlere çekmeyelim. Kimine göre tekirdir kimine göre norveç tir. Veterinerin söylemi Norveç orman kedisi kırması. Benziyor benzemiyor bana görevde benzemiyor. Burda kimseninde cins kedi cıkartmaya çalıştığı filan yok. Neyse ne artık umrumda değil hakikaten. Benim için Olive sadece.

Kedimiriltisi

Cinsini bilmem ama çok tatlııı çookk

iidyl

tekir olmadığı kesin daha önce dendediğim gibi. tüy yapısı chinchilla’yı da andırıyor ama emin olamadım. kırmadır büyük ihtimalle. ne olursa olsun inanılmaz sevimli bir bebekmiş :)

Ela999

Benim kedimde chinchilla onun tüylerine benziyor chinchilla kırması olabilir ama bence uzun tüylü bir tekir

iidyl

anne veya babadan biri chinchilla ise böyle görünmesi normal. hiç böyle farklı ve uzun tüy yapısı olan bir tekir görmemiştim. atalarında cinslik olduğuna eminim. yoksa bile nadir bir kedi olduğu kesin.

iidyl

biraz araştırdım da, çok hafif norveç orman kedisini andırıyor. büyüyünce çene ve boyun kısmındaki tüyler iyice uzarsa emin olursunuz.

Norveç orman kedisi melezleri bu arada sokaklarda gayet bulunuyor onu söyleyeyim. Hatta bu kedilerin bu topraklara girişinin Bizans dönemi olduğu düşünülüyor.

Merzela

Kimliğinde tekir yazıyor arkadaşlar tekirde hem fikiriz zaten. Sadece bana evde değişiyor gibi geldi birkaç arkadaşımda söylediği için sormak istedik. Kedi bilgimiz yok en doğrusunu kedi sahipleri tecrübeli insanlar olarak sizler bilirsiniz diye başka birşey isede bilmek istedik. Herkes nacizane fikrini paylaşmış teşekkür ederim herkesten. Çok küçükken veteriner görmüştük. Bu hafta tekrar kontrole gidicez ozaman yine sorar kesin bilgi olarak yazarım. Hepinize tekrardan teşekkürler. Bayramınız mübarek olsun.

mylys

yok scottish

sibel_yzc83

uzun tüylu tekirde var

Iremkrtp

Türkiyede üretimi yapılıyor hatta maine coon un bile üretimi yapılıyor. Türkiyede yok diyenler sallıyor

Kuzucansu44

Türkiye'de Norveç Orman Kedisi var ama sokakta değil,üretimi de yapılmıyor diye biliyorum

Merzela

annesi bembeyaz bir kediydi fakat uzun tüylü değildi.