Kedimin Cinsi Ne?

Merzela

Kedimin cinsini merak ediyorum. Sokakta buldum kardeşleri birbirlerine hiç benzemiyordu. Veterinere götürdüğümde pasaportuna tekir yazdı fakat sonra biraz tüylendi. Şüpelendim. Kırma olabilir diye düşündüm. Siz ne düşünüyorsunuz?

50 CEVAP

ferolet

Yahu annesi değilse babası uzun tüylüdür. O da değilse anne baba tüy geni olarak heterozigottur böylece yavru uzun tüylü olmuştur. Anlamadım yani ne olacak tekir desek yasaklı kelime mi bu? chincillaymış da norveç orman kedisiymiş de yok uzun tüylü sfenks. Biraz canınız sıkılabilir ama TEKİR. BAL GİBİ DE TEKİR. Sinir oldum size hayvancağız tekir değilse bile artık TEKİR. Sonra bize laf ediyorlar çok agresifsiniz de insanlara ön yargılı yaklaşıyorsunuz da valla kimse yanlış anlamasın birazcık insan sarrafıyımdır, cinsçilik sezdim sizde.

Cansumuezza

Arkadaşlar siz iyi misiniz ya? Norveç orman kedileri Türkiyede bulunmuyor.Ne Norveçi ne melezi. Uzun tüylü tekir hiç mi görmediniz :Dd

ZehraBulutt

Bizim sokağımızda bile 2 tane böyle tekir var, sizin görmemiş olmanız var olmadıkları anlamına gelmez.

ZehraBulutt

Kedi ırklarını bilmeyenler google'dan bakıp bakıp sallamasa mı acaba? Chinchilla'dan norveç ormana nasıl geçebildiniz birden, bu iki kedi o kadar alakasız ki. Norveç ormana falan da benzemiyor, sokakta norveç orman kedisi bulmak imkansızdır.

ZehraBulutt

Tekirler de uzun tüylü olur, bu kedinin tüyü hariç chinchilla'ya neresi benziyor?

ZehraBulutt

Ben vaşak kırması diyorum, var mı artıran :)

ZehraBulutt

İlla bulup buluşturup bir yerden cins çıkaracaklar hayvanı. Sorsan bunların dedeleri de paşadır kesin.

ferolet

İnsanlar size tekir olduğunu söyledikçe neden inat ediyorsunuz o zaman:) üstelik bunu söyleyenler kaç yıldır bu sitede olanlar bu konuda bilgili olanlar. “Bence chincilla, şimdi baktım norveç orman kedisi’’ biraz daha bakın google’a daha neler diyeceksiniz acaba. Merak etmekten ziyade kediyi cins çıkarmaya zorlar gibisiniz:D

ZehraBulutt

Vetlerin çoğu ırk konusunda fazla bilgili değil, sizin gibi onlar da yapıştırıyorlar norveç ormanı uzun tüylü görünce işte. Bu kedi norveçse ben de finlandiyalıyım o zaman.

Cansumuezza

Norveç ormanlarından kopup gelen bir kedi ile Türkiye sokaklarında bulunan bir tekirin mukemmel birleşimi bu kedi.. egosunu isteyen burdan tatmin edebilir :d

Cansumuezza

Zehraaa sorma, uzun tüylü olana Norveç orman biraz iri olana maine coon demek şart bu sitede :Dd

LadyAndCat

Kediniz
Tuxedo long-hair domestic
Diyeyim de havalı dursun :D
Kısaca Tuxedo Uzun Tüylü...

Cansumuezza

Zehram finlandiyali kekim benim :Dd

ferolet

İidyl hanımcım bana mesajdan yazmışsınız ama baktım 200 karakter sınırı var uğraşamam dedim tek tek yazmakla. Birincisi ben orda açık açık yazmışım ‘kedi tekir olmasa bile artık tekir’ diye:D yani kedinin cinsinin ne olduğu umrumda değil, öyle olsa sizin gibi chincilla sahibi olurdum şuan. Demek istediğim Google’dan bakıp bakıp kediye cins bulup geliyorsunuz. İnsanlar size tekir dedikçe inat ediyorsunuz. Siz de ilk başta norveç demediniz ki? Direkt chinchilla dediniz hayvan uzun tüylü diye:D yani google’dan uzun tüylü kediler diye aratınca olmuyor bu işler. Ayrıca veteriner norveç dedi diye de olmuyor, yani ülkemizde büyükşehirlerde bile iyi veterinerler sayılı. Her dediklerine inanacaksak ohooo. Haaa dediğim gibi norveç de olabilir banane. Kedi kedidir. Sadece bazı insanlara göre güzel (?) olanlar daha öndedir o kadar:)

Cansumuezza

Tamam arkadaşlar tüm tekirler bizim tüm cins kediler sizin hepsi sizin tekir yok memlekette hepsi Maine coon Norveç orman efendime soyliyim bizim mahallede savannah KIRMASI bile var