Kuşum Erkek Mi Dişi Mi?

Hyper

Merhaba yakında kendime kaplumbağa alıcaktım ama vazgeçip kuş aldım aldığımda babam bana erkek dedi ama ben kız olduğunu düşünüyorum resmini attım daha 1 aylık erkek mi dişi mi lütfen söyler misiniz?

36 CEVAP

Oske22

Zaten birkac haftaya belli olur. Gittikçe mavilesir merak etmeyin. Bende erkek olduğunu düşünüyorum

Siyammm

Yavruda zaten pespembeyse erkek oluyor hepsi daha iyi anlamıyor bu orada onlar ticaretini yapıyor bu konuda eğitim almıyor. kendinize arkadaşlık yapacak bir kuş istiyyosanız bence değiştirin . Büyükçe almaz adam .

Hyper

Umarım doğrudur ama galiba 2-3 aylık eğer öyleyse yinede erkek demek midir yoksa dişi mi cevap verirmisiniz.

Hyper

Birde dişi kuşlarda arkadaşlık yapmaz mı ki?

Oske22

Erkek kuşlar daha çabuk alışıyorlar. Dişi kuşlar biraz daha soğuk kalıyor.

Siyammm

Erkek kuşlar daha canayakın olur ele gelmesi fln. Bu zaten böle bilinir. Tecrübeyle sabit tüm erkeklerimi ilk günden ele alıştırdım

Oske22

İnternette erkek kuşların gaga fotoğrafları var bakın sizinkine benzemiyorsa değiştirin isterseniz.

Hyper

Neyse belki değiştirmem elime alıştımı belki yinede arkadaşlık yapar

Hyper

Aslında erkek 3 aylık gibi duruyor neyse bunları ben tam net kaçıncı ayda anlarım?

Hyper

Birde ona dişi kuş sesi açtım konuşmayan kuş aniden cık cik demeye başladı bunun cinsiyet ile alakası var mı?

Hyper

Ama erkek te daha çok ses çıkarıyor sanki

Oske22

Telefondan şimdilik kuş sesi açmayın. Arkadaş istiyor kendine. Size de alışmaz. Bir de ilk 10 gun kafesten çıkarmayın. Ondan sonra kafesini açabilirsiniz. Odayı ezberliyor 10 gun yoksa erken çıkartırsaniz düşer incinir bir yeri.

Oske22

Benimki 11 aylik suan konuşuyor ve kafanızdan hic inmiyor. Babacik annecik cicikus askim falan diyor. Bir de babam Beşiktaş demeyi öğretti. Evde oyle konuşarak dolaşıyor. Cok tatlılar. Ama bakmayı bilmek lazım

Oske22

Dişilerde bu süreç daha uzun ve pek konuşmuyorlar. Ben dışı kuşumu ne yaptıysam alıştıramamistm