Kuşum Erkek Mi Dişi Mi?

Hyper

Merhaba yakında kendime kaplumbağa alıcaktım ama vazgeçip kuş aldım aldığımda babam bana erkek dedi ama ben kız olduğunu düşünüyorum resmini attım daha 1 aylık erkek mi dişi mi lütfen söyler misiniz?

36 CEVAP

Hyper

Tamam peki dişi kuşlarda konuşur mu birde az önce yazdığım gibi bunlar ne zaman tam olarak cinsiyetini belli ediyor.

Oske22

Tabi büyüyünce de eş istiyorlar. Erkeklerde lacivert oluyor gaga, disilerde kahverengi. Bu şekilde cifltesme döneminin geldiğini anlayabilirsiniz

Hyper

Peki bu son sorum dişi olsada arada benle eğlenceli bir şeyler yapar mı?

Oske22

Yani ne beklediğinize bağlı. Tek yaptıkları zaten ya üstünüze konmak yada konuşmak :D oyun öğretebilirsiniz bir de. bizimki tirmanma oyununu cok seviyor. Onun haricinde pek bir sey yapmıyorlar zaten.

Oske22

@merzela ya bizimki de öldü. Ondan sonra almadim dişi kuş falan. Sürekli yumurtladigi için çok yoruluyordu tüyleri falan dökülmüştü ucamiyordu. O zamanlar kuşlara bakan veteriner de bulamadım kime gittiysem anlamadı.

Hyper

Benim babam hâlâ bunun erkek olduğunda ısrarlı :D kendi kendine yumurtlamaya başlayınca kız olduğuna inanır