Kedisi 10 Yıldan Fazla Yaşayan Kedi Sahipleri Var Mı?

Anket

1-5 Yıl
(12 oy)
5-10 Yıl
(9 oy)
10-15 Yıl
(4 oy)
15-? Yıl
(6 oy)
Toplam (31 oy)

Türkiye' de en yaşlı kedi normal takvime göre kaç yıl yaşadı?
Petlebi' de veya Petlebi dışında bildiğiniz uzun yaşamış kediler var mı?
Sizin kediniz insan yılına göre kaç yaşında?

54 CEVAP

Olabilir ayni cinstenmiş ikisi de. Fakat kedi bende degil sadece onlari da cok seviyodum ondan ekledim eski sahiplerine ait :D
Beslenme disinda bir de kisirlastirma cok etkili doguran kedilerin 3-5 yili otomatik eksiliyor diye dusunuyorum. Kisirlastirma da omru uzatiyor. Çiğ besleme de kesinlikle baslica sebebi.

Anonymus552223

10 yil cok az yaa:(((

BalliBadem

Gerçekten beslenme çok önemli çiğ besin artı biraz sebze çok iyi bence ve kimse kuru mamayla kedisinin 20-30 yıl yaşayacağına inanmasın bence ha tabi bi hastalık çıkar Allah korusun o zaman hepsi erken ölür ama sağlıklı beslenirse hasta olma ihtimali de azalır ayrıca kısırlaştırmada çok gerekli kediler senede en az 1 kere doğurur ömründe 20-30 doğumu kaldıramayacağına göre ki bilimsel verilerde kısırlaştırmanın ömür uzattığını söylüyor, harekette mühim kedilerimizi oynatmamız lazım ve aşırı beslemeden kaçınmak çünkü obez kedi zavallı kedidir ve hastalıklara açıktır

@Oske22
Maalesef öyle bizim burada 400,500 TL verdiğimiz mamalar orada market maması niyetine satılıyor. Ve yabancı sitelerde çoğu site bu mamaları tavsiye listelerine eklemiyor bile. Hatta bazı büyük firmaların mama kaynaklı evcil hayvan ölümlerinden dolayı mamalarını geri toplatma yapmışlığı bile vardır. Çok kararsız kalıyorum bazen hangi mamaya geçmem konusunda.

@BalliBadem
Parazit oluşmaması iyi birşey. Aslında denemekte fayda var Pet fooled adlı belgeselde de en sağlıklısının çiğ et olduğunu söylüyorlardı. Çiğ et verme imkanınız yok ise de en kaliteli kuru mamayı verin diyordu. Keşke bizim ülkede de kediler için çiğ et ve vitaminler ile hazırlanmış taze paketler olsaydı.

Anonymus552223

Şuan 8 yasinda:(

@Tugbammc
:(
Çok üzüldüm, umarım diğer kedileriniz sağlıklı bir yaşam sürdürmeye devam eder.
Umarım herkesin evcil hayvanları doğal yollarla acısız şekilde ölür.

Linsenpai

Bizim veterinerin kedisi 14 yaşında ve sağlığı yerinde, yanakları sarkık sesi kısık gibi miyavlıyor ve agresif biri :D

@Cansumuezza
Sizin kedinizin gözleri ve tüyleri çok canlı görünüyor. Beslediğiniz mama ile alakalı olabilir mi acaba?

Cansumuezza

Bu arada ben en yaşlı 20 yaşında gördüm Türkiyede.

BalliBadem

Ali bey, evet çiğ besliyorum neredeyse 3 ay dolacak doğru yapıldığında parazit oluşmaz bende dışkı kontrolü yapıyorum parazit yok çip beslediğindendir daha parazit ilacı yaptırtmadım ama 1-2 ay sonra yaptırtacağım 6 ayda 1 yaptırtıyorum

Oske22

Aslında son zamanlarda çıkanlar var öyle. Son zamanlarda sık sık karşıma çıkıyor. Ama ne kadar iyidirler bilemem. Araştırmak lazım. Ve pahalı da oluyor biraz :(

@Faytekin
Şans mı, kader mi?
Her ikisi de mi?
Ortalamanın üzerinde çok uzun yaşamış.

Aysenmstura

Eşimin babaannelerinin kedisi var 20 yaşında. Hiç öyle çiğ etle özenle beslendiğini filan da zannetmem. Evlerinde onlarca kedi var. Sokakta da geziyorlar.

BalliBadem

Aysenmstura, maşallah kediye kuru mama değilde doğal evdeki şeylerden fln yiyordur diye düşündüm doğru mu acaba