Kedisi 10 Yıldan Fazla Yaşayan Kedi Sahipleri Var Mı?

Anket

1-5 Yıl
(12 oy)
5-10 Yıl
(9 oy)
10-15 Yıl
(4 oy)
15-? Yıl
(6 oy)
Toplam (31 oy)

Türkiye' de en yaşlı kedi normal takvime göre kaç yıl yaşadı?
Petlebi' de veya Petlebi dışında bildiğiniz uzun yaşamış kediler var mı?
Sizin kediniz insan yılına göre kaç yaşında?

54 CEVAP

Rubble adında
Maine Coon cinsi erkek bir kedi var.
Mayıs 1988 doğumlu (yaşı 31-32). Bu kedi İngiltere'de yaşıyor. YouTube'da birkaç video görmüştüm uzun yaşayan kediler ile ilgili. Uzun yaşayan kedi ırkı genelde diğer ırklara oranla daha fazla olarak Maine Coon oluyor gibi görünüyor. Tabi bu kedileri ne ile besledikleri, nasıl bir bakım yaptıkları da önemli. Malum her kediye her kuru kedi maması iyi gelmiyor. Bir kedinin tüyü döküldüğü, deri alerjisi yaşadığı mama başka bir kedi de bir sorun oluşturmaya biliyor. Birde kedinin uzun ve sağlıklı yaşaması birazda bünyesine bağlı. Elimizden geldiğince evcil hayvanlarımıza en iyi şekilde bakalım.

Cansumuezza

Uzun yaşayan kediler büyük ihtimal çiğ yada doğal beslenmistir, çoğu kedinin böbrek rahatsızlığı geçirmesi ve bu yüzden hayatını kaybetmesi kesinlikle tesadüf değil kuru mama yeme kaynaklıdır :)

BalliBadem

Şu uzun yaşayan kediler ne yemiş ne içmiş nasıl bakılmış merak ediyorum, umarım Badem de sağlıklı ve mutluca 20 yaşına yaklaşabilir bunun için daha iyi bakmaya çalışıyorum ona ama nasip kısmet

@BalliBadem
Bende aşırı derece merak ediyorum. Hatta bu kedi sahiplerinin sosyal medya hesaplarını bile aradım. Ama bulamadım. YouTube' da takip ettiğim 15 yıldır İngiltere'de yaşayan bir British Shorthair kedisi var. Sahibine ne ile beslediğini sordum. Cevap yazınca burada tekrar konu açmayı düşünüyorum. Hiç değilse kedi bunca yıldır ne yemiş öğrenmiş oluruz? (Tabiki her kedinin ihtiyaçları farklıdır.)

SerkanO

Arkadaşımın kedisi 15 yaşında öldü. Beraber büyümüşler resmen. Kedi yaşlı duruyordu da 15 olmasını hiç beklemiyordum. Kısırlaştırmamış bu arada.

Benim kedicik 2 yasina giricek temmuz ayinda daha hicbir saglik sorunu olmadi umarim da olmaz :)

bademthecatt

Allah hepimizin pisilerine sağlıklı uzun ömür nasip etsin biz zaten elimizden geleni yapıyoruz :)

Faytekin

Bizim petshopun önünde yatıp kalkan kedi 18 yaşında geçen sene öldü,canlı olarak gördüğüm en uzun yaşayan kedi oydu..

BalliBadem

Tabiki 15 i gören kediler vardır (Türkiye de)
Dünya da bilinen en uzun yaşayan kedi 38 yaşında ölmüş

Burda @epiglottis in kedisi enyaali sanirim 8 yasindaydi. Ortalama ömürleri 12-14 yıl civarinda. İyi bakilirsa 20 yi gorur.

Tugbammc

Merhaba, 1 yaşında böbrek yetmezliği teşhisi konan kedim bu hastalıkla tam 10 yaşına kadar benimle beraber yaşadı. Çok zor günler geçirdik atak geçirdiği zamanlarda 1 ay gece gündüz uyumadım,herzaman özel mamalarla besledim ve yurtdışından ilaç getirttim. Çok fazla özen ve sevgi ile büyüttüm keşke bir 10 yılımız daha olsaydı :(

Siyammm

Dünyanın en uzun yaşayan kedisi şu somurtkan kedi siyam kedisiydi. 1-2 yıl önce öldü. Ev kedileri iyi bakılırsa 10 yaşının üstünü görür

BalliBadem

1 yaşında 15
2 yaşında 24 insan yaşına tekabül ediyormuş
Benimki 1.5 yaşında
Sanırım 18-19 yaşlarında sayılıyor Badem

bademthecatt

bir tanıdığın kedisi 13 yaşında öldü bu sene böbrek rahatsızlığından dolayı iyi bakılırlarsa 15 hatta 20 yaşına kadar bile yaşayabilirler benim kedim 2 yaşına giricek ağustosta

@bademthecatt
Amin.