Yetişkin Mamaya Geçtim Kedim Rahatsız Oldu

Emine58

Scottish fold bir kedim var royal canın yavru kedi maması kullanıyordum bir yaşına girdi yetişkine geçtim ama hapşırıyormuş gibi sesler çıkarmaya başladı mama önerisi olan var mı yine aynı markanın

6 CEVAP

minky

Yok kız mamayla ilgili.Neyse şaka bi hana mamayla alakalı değil ama mamanız gerçekten iyi değil.

Neden aynı marka istediniz royal canin kaliteli değil içeriği çok kötü ve ayıları canice katlediyor ayrica hayvan deneyi yapiyor şu konudan da okuyabilirsiniz ;
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/34268-royal-canin-almayin
Lutfen mamanizi degistirin.

hayvansever_

RC
-ortalamadan daha az protein
-ortalamadan önemli ölçüde daha fazla karbonhidrat
-ortalamadan daha az yağ
-ortalama miktarda lif
-eşdeğer ıslak yiyeceklerden önemli ölçüde daha az nem
Genel olarak, kedilerin daha yüksek protein, orta yağ, yeterli nem ile düşük karbonhidrat diyeti ile daha sağlıklı olduğu görülmüştür.

Bu yazdığım yabancı sitedeki incelemenin Türkçesi. Ve dikkat ettiğim husus, kaliteli içerik bölümünde royal caninde hiç bir madde yazmamış. Şüpheli Malzemeler olarak da
-tavuk yan ürünü küspesi
-Esmer pirinç
-Mısır glutenli öğün
-bira pirinç
-buğday gluteni
-Mısır diye sıralanmış. Bu ürünlerin hiç biri ne nd de ne orijen vs bulunmuyor.

Bilginiz olmadığı için detaylı yazdım. bir de her şeyden ÖNEMLİSİ BUNLAR HAYVANDENEYİ YAPAN MARKALAR. purına bünyesinde 1400 tane hayvana sahip ve bunları ölüme terk edip dney yapmak için kullanıyor. Hills de 900 tane hayvanı. Rc ve proplan purinanın ürünleri bu arada.
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/39271-okuyun
lütfen bu linkteki yazıyıda okuyun.

hayvansever_

ek olarak yavru kedi mamasıyla yetişkini karıştırıp bir geçiş yapmalısınız. Ayrıca kediniz büyük taneleri çiğneyememiş rahatsız olmuş falan olabilir. Farklı bir protein ve içerikte aldıysanız oda rahatsız etmiş olabilir. Ve yukarıda da belirttiğim sebeplerden mamanızı değiştirmeniz kediniz için en sağlıklısı. Aynı fiyat aralığında bin kat daha sağlıklı fitmin purity önere bilirim veya bütçeniz yeterse nd.

Oske22

Mamayla alakalı olmayabilir

Cansumuezza

Mamayla alakası yoktur başka bir sebep büyük ihtimal veterinere danışın