Kediler İçin En İyi Mama Hangisidir?

Kedime en iyi mama yi yedirmek istiyorum en iyi mama nedir

39 CEVAP

Hills, Royal Canin, Proplan gibi market maması düzeyinde mama kullanmanın zararını uzun vadede göreceksinizdir. Bol tahıllı ve et oranı düşük bir mama. Türkiyedeki en iyi mamalar Orijen, Acana, N&D, Wildfield, T.O.W'dur. Bir tık düşük olarak da Profine, Brit Care ve Bozitayı söyleyebiliriz :)

kedilikizzz

Proplan kullanıyorum kedim iştahla yiyor.. Bence biraz kedinin kararı bu. En iyilerden bikaç tanesini siz sunarsınız kedi karar verir. Hangisi hoşuna giderse :) bizden daha seçiciler.. :)

feverkhan

N&D'yi çok öneriyorlar. Özellikle tahılsızlarında tahıl yerine meyve falan olması dolayısı ile bana mantıklı gelmişti.

DogukanA

Arkadaşlar wiskası kediler iştahla yiyor çünkü bağımlılık yapıcı aynen fast food gibi lütfen kedinizin sağlığı için vazgeçin internette ufak bir araştırma yapmanızı öneririm

Kardi

Kesinlikle hills! Veterinerlerin kesinlikle önerdiği ve sadece hemen hemen veterinerlerde satılan bir markadır

karamrve

ben de ilk proplan kullanıyorum sonra royal canin kitten kullandım kısırlaştırana kadar şimdi de yine royal caninin kısır dişi kediler için özel maması var veterinerlerde onu kullanıyoruz memnunuz tüylerimiz falan çok şükür parlak ve güzel ağız sağlığı için de iyi.hills de iyi diye biliyorum

tugba35

En iyi seçimi kediniz yapacaktır. Benimki de N&D yiyor mesela, azıcık pahalı ama.

hazalsenol

Royal Canin öneririm gayet memnunum dışkıda koku olmuyor tüy dökümü de azalıyor

burtex

Royal canin yavru kedi için olanını aldım benim ufaklıklar hemen silip süpürüyorlar birazcık içine eski mamamdanda katıyorum o zaman biraz daha yavaş yiyorlar ikisinide tavsiye ediyorum ben :D

batuhantopcu

acana ve orijen gibi kedilerin fıtratına yatkın mamaları tercih etmenizi öneririm.

Gofretsla

acana,orıjen,N&D,PROFINE,brit care,TOW,(royal canın,hılls,proplan hariç!)

dollfacepersian

https://kedilibirhayat.com/saglikli-kedi-mamasi-nasil-olur/
Buraya bakarak kendiniz en iyi ve sağlıklı mamayı seçebilirsiniz.Şunu siz de içeriliklerine bakarak anlayacaksınız ki RC ,Pro Plan ve Hill's İdeal Balance hariç Hills markaları blogda yazanlara göre sağlıklı ve iyi mamalar değil
Kediniz az hareketli ve kısır bir kedi ise Acana ve Orijen en kaliteli mamalar olsalar bile kedinize uygun olmayabilir.
Kedinizin durumuna göre en iyi ve sağlıklı mamayı kedinize göre seçmelisiniz. Blog'da birkaç mama hakkında detaylı bilgi verilmiş ve önerilmiş. Onlara bakmanız çok iyi olur

patches

veteriner mamaları olarak ararsanız bulursunuz benim bildiklerim Pro-plan, Hill's ve royal canin var. Bunlardan Pro-plan ı denedim çok kokusu yok fazlasıyla kuru bir mama bu yüzden de kedim çok da iştahlı yemiyordu tabağında çoğu zaman bırakıyordu. Royal canin şimdiki kullandığım mama yağlı ve bol kokulu iştahla yiyor ve tabakta da hiç bırakmıyor(tabi arkasındaki besleme talimatlarını okumalısınız) hatta 20 gün kadar farklı mama vermek zorunda kaldım hayvanda idrar yolu iltihabı oldu. Kaliteli mama verecek olmanız kedinizde inanılmaz değişimler gösteriyor ben yaşayarak öğrendim ne yazık ki.

Acanayı önerebilirim

milodelisi

http://milodelisi.blogspot.com.tr ayrıntılı yazmıştım burada. Beklerim :)