Önlem Amaçlı, Nasıl Yapacağım?

Melike0nur

Camlara file yaptıracağım. Sineklik çok pahalıya geliyor her cama yaptıracağım için. File alacağım internetten ama onu nasıl monte edeceğim bir türlü anlamadım. Pencereye monte etsem pencere açıp kapanır mı? Yani çivi çakmak lazim filenin durması icin. bu durumda pencere kapanir mi bilmiyorum. Yaptıran var mı ya aklıma cok takıldı çözüm bulamadım.

9 CEVAP

Elifozdemrrr

Cam kapaniyor dediğim gibi sadece tam yerine oturmuyor hafif aralık kalıyor o yüzden çivi değil kanca çakın demistim kendiniz yapın basit bir işlem nalburdan kümes teli alın kesin cama göre gerdirin kancaları çakın teli takin bu kadar basit

Elifozdemrrr

Cam kapanır ama biraz zor kapanıyor tam oturmuyor yani o yüzden çivi çakmak yerine nalburdan kanca alın hemde teli çıkarıp takarsanız çünkü çivi cakinca tel çıkmıyor ve cam silemezsiniz bu nedenle suzionline Instagram hesabına bakın orada kancaları ve nasıl takilacagini gösteriyor

Melike0nur

Okudum yazınızı sağolun. Ben kedim monte edeceğim. Yani camın iç kısmına çivi çaksam cam kapanır mı onu merak ettim. 17 yaşındayım kendi başıma yapmaya çalışıyorum ama yapamadım bir türlü.

Elifozdemrrr

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/43665-soru-degil-oneri
Ben böyle yaptım ama bu çivili siz kancalı versiyonunu yapın

Melike0nur

Az önce bir tane çivi çaktım oldu cam kapandı ama çok çivi çakmam lazım yoksa kedi filenin arasından çıkar. Annem de kızıyor her tarafı deldin diye. Delmeden silikonla yapsam güvenli olur mu bilmiyorum. Suzionline blogta gördüm de silikonla yapmış biri. O silikonlar çıkıyor mu asılınca?

Elifozdemrrr

Tel gerilince bütün çiviler cakilinca camın kapanması zorlascak bunu göz önünde bulundurun birde cam silemeyeceginizi :))

Melike0nur

Cam silmek sorun değil. Çivi çakinca cam kapanmazsa diye endiselendim. Başka nasıl yapılır ki bu? Illa ki birine mi yaptırmak lazım ya :((

Edaturk

Suzionlineblog mutlaka okuyun derim balkona cama kapılara her tür sinekliğin pratik olarak nasıl monte edileceğini anlatmış bloğunda oradan yardım alabilirsiniz