Kedimin Nesi Var Yardımcı Olur Musunuz?

kedimedisever

Kedim scottish fold cinsi 8 ay lık erkek. Kısırlaştırma operasyonu geçirdi ve akciğer ödemi böbrek yetmezliği solunum güçlüğü enfeksiyon gibi bir sürü şey atlattı yaşaması mucize 2 hafta hastanede kaldı. Eve geldi her şey gayet iyiydi bize miyavlıyo sürtünüyo falan sonrasında evimize 1 hafta yatılı misafir geldi ve kedimiz kendisine dokunmamıza dahi izin vermez oldu dokununca hemen tıslamaya ısırmaya saldırmaya başladı. Stres yaptı diye düşündüm geçen hafta göbek kısmında tüy diplerinde küçük kahverengi tanecikler farkettim veterinere götürdüm mantar dedi başka veterinere götürdüm alerji dedi. Mantar aşısı yaptırdık. Tüylerinde çok aşırı bi dökülme var. Normal tüy dökülmesi değil. Şuan misafirimiz yok gitti ve hala kedim kucağıma alınca tıslıyor ısırıyor sadece yemek yiyip tuvalete gidiyor ettafta dolaşmıyor sürekli uyuyor nesi olabilir? Ne yapcağımı şaşırdım artık:(

13 CEVAP

yusufsaygin2

Başka bir veteriner hekime götürmeniz iyi olabilir, anlattığınız belirtiler iyiye alamet değil.

Gelyahron

Kan değerleri nasıl ? Üre fosfor kreatin ?

mervevehubble

kahverengi tanecikler bizde de var bugün öğle arasında veterinere götürücem kedimi, size de söylerim onların ne söylediğini.

Sedanurdrl

psikolojik olabilirmi belki depresyona girmiştir veda nın bitkisel deprasan ilacı vardı bizde kullandık. Belki sıkıntıdan döküntü yapmış olabilir

kedimedisever

Depresyona girmiştir diye düşündüm ama tüy diplerinde kahverengi toz tanecikleri var bunlar nedir acaba? Kan değerlerine baktırmadık en son 2 hafta önce hastanede bakmışlardı normaldi 2 veterinere götürdüm sürekli muayene ücreti alıyorlar artık maddi olarak da yıpranmaya başladık

kedimedisever

Yaa lütfen söyleyin tüy dökülmesine de sebep oluyor çünkü bölge bölge tüy dökülüyor cevabınızı bekliyorum

Gelyahron

Yani bölge bölge demişsiniz mesela nerede ? Akut böbrek yetmezliği olan kedimde üre artışına bağlı tüy dökülmesi oldu, özellikle bacaklarda ve böbreğe yakın olan yerlerde. Üreyi kontrol altına alınca yavaş yavaş toparlamaya başladı. Ayrıca kahverengi dediğiniz kepek gibiyse karaciğerde de problemin işareti olabilir. Yani bunları dedim diye illaki hasta olacak diye birşey de yok tabi. İhtimal olarak söylüyorum. Böbrek yetmezliğini atlattı demiştiniz. Çok aşırı su içer bizim kedimiz mesela ağzı kötü kokar. Mama ister yarım bırakır. Böyle belirtiler yoksa endişe etmeyin. Mantar olmuştur belki de

kedimedisever

Göbeğinde başladı ilk orda farkettim kahverengi tanecikleri sonra ön patilerinde de tüylerde azalma olmuş derisi gözükmeye başladı tüyüne elimi sürünce elimi hep tüy sarıyo mantar gibi lekeler yok hiç ama kaşıntı vs de olmuyor

Gelyahron

Bence üre kreatinin fosfor ve potasyum değerlerine baktırın derim. bu değerler net bir bilgi verebilir size

mervevehubble

bizimkinde kaşıntı da vardı veteriner mantar dedi haberiniz olsun

kedimedisever

Ben kedimin kaşındığını görmedim hiç mantar aşısı yaptırdık biz yine de. Ecosin tablet varmış acaba onu kullansam fayda eder mi

arest1234

sorunun cevabi veterinerde sık sık kontrol..burdan o konuda fikir vermek yanlis..

tortiegolge

Alerjisi olması muhtemel ama benim kedim daha önce buna benzer stresten egzama gibi bir şey geçirmişti, misafirimiz yüzünden aşırı stres olmuş olabilir