Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Yavru Kedi Kısırlaştırma

sforselin
sforselin

10292 Puan

Anket

Kısırlaştırılmış Yavru Kedi Maması
(2 oy)
Yavru Kedi Maması+İdrar Yolu İçin Takviye
(14 oy)
Kısır Kedi Maması
(1 oy)
Toplam (17 oy)

3 aylık dişi bir kedim var. 5-6 aylıkken kısırlaştırma kararı aldık. Kısırlaştırmadan sonra nasıl bir mama kullanmalıyım? (Türkiye'de sadece Advance'in bi mamasını buldum, kısır yavru kediler için. Ancak pek tatmin etmedi beni içeriği.)


11 CEVAP

sforselin
sforselin

10292

Yabancı kaynaklardan da araştırdığımda erken kısırlaştırmanın tavsiye edilmesi, üreme organlarının çok büyümeden alınmasının ameliyat sırasında daha az kanamaya neden olacağının söylenmesi beni yeterince tatmin etti. İşin profesyonellerini reddedip varsayımlarda bulunmak anlamsız geliyor bana.


sforselin
sforselin

10292

En uygun görülen yaş aslında 5-6 ay.


Ozge00
Ozge00

18726

Yavru kisirin icerigi ne?


sekerfare21
sekerfare21

115102

Kizginliga girmeden kisirlastirmak onemli disi kedilerde. Ben yavru kedi mamasi kullanmaya devam ederdim. Disi kedilerde kolay kolay uriner problemler olmuyor kisirastirmaya bagli olarak.


Elifozdemrrr
Elifozdemrrr

2406

5 6 aylık kedi ameliyatı kaldırcak kiloya erisecek mi ki ya çok küçük değil mi anestezi için :(


epiglottis
epiglottis

144161

6 aylikken kedi kisirlastirdim ben de hic kizismadan cok saglikli suan. Daha iyi oldu sanki boyle. Buyumesi de devam etti. Kilo problemi yoksa yavru kedi kullanabilirsiniz bir sure daha. 2 kedim oldugu icin ben kisir mama kullanmak zorunds kaldim ama hicbirsey farketmiyor aslinda duzgun mama olunca.


Kedimiriltisi
Kedimiriltisi

12986

Kisir yavru kedi mamasi sadece laf olsun diye hills ve advance uretmis ha bir de royalde veteriner serisi var. Onların da normal kısır kedi mamasıyla pek farkı yok içeriğinin. Ama 5-6 ay kısırlaştırmak için çok erken olduğundan bence kitten kullanmaya devam edin 9-10 aylık olana kadar.


Melis77
Melis77

1682

Benim dinlediğim veterinerler 1 yaşını doldurmadan kısırlaştırmayın diyorlar. Bence tekrar iyice araştırıp karar verin. 6 aylık bir kedi için çok erken


Gul36
Gul36

113322

Bildiğim kadarıyla yaşı küçük kediler anesteziyi çok daha kolay kaldırıyorlar. O yüzden ben de 6 aylıkken kısırlaştırma taraftarıyım. Avustralyalı bir kedici takip ediyorum, yavrularını 3-4 aylıkken kısırlaştırdı mesela.


Mama konusuna gelince, yavruların gelişimini tamamlaması için 1 yaşına kadar kitten mama yemesi gerek. Ve kabında hep mama bulunmalı. Ev yemekleriyle de desteklerseniz harika olur. Biz Acana yiyorduk, 7 aylıkken kısırlaştıktan sonra da aynı mama ile devam ettik. Haftada 2 kere falan Gimcat Urinary verdim. Öyle fazla kilo almadı. Biraz göbek çıktı ama 1 yaşından sonra oyun ve egzersizle erittik. Ayrıca öğünlü beslenmeye geçtik. (Öğünlü beslenme hem kilo kontrolü için iyidir, hem de davranış bozukluklarını düzeltir.)


İyi bir markanın kitten mamasıyla devam edin derim. 1 yaşından sonra da fazla kilo almazsa ve sağlık durumu iyiyse kısır mamasına geçmeden devam edebilirsiniz bile. :)


mervegck06
mervegck06

10386

bende kedimi 7 aylıkken kısırlaştırdım. dişi kedilerde kızana girmeden 3 kg ı doldurması halinde kısırlaştırılabiliyor. erkek kedilerde ise 1 yaş öneriliyor. benim kedim dişi ve ben normal mama kullanıyorum. 1/4 oranında azaltarak veriyorum.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 224 Görüntüleme
  • 11 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 25407 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR