Kedimin Yeni Manası Ne Olmalı

ik2008

Merhabalar 6 aylık kedimi kuru mama yemeye başladığından beri royal canin mother and baby cat mama ile besliyorum.Artık mama değiştirme zamanı geldi.Mama önerileri olan ve kullandığı mamadan memnun olan kişiler varsa bana mama önerebilirler mi?

19 CEVAP

zeynsudd

Ben fitmin kullanıyorum bir şu anlık bir sorun yok ama 1,5 kg maması bitince n&d ye geçicem

bbeyzvv

gözlerim kanıyor mama önerilerine bak ya

cicek67

5 aylık bizimki. 2. Aydayız N&D kullanıyonuz, memnunuz. Bi sorun yaşamadık

Kedimiriltisi

Royal kittenle devam edebilirsiniz. Biz kısırlaşana kadar kitten yedik. Değerlerimiz gayet iyi.

hayvansever_

RC
-ortalamadan daha az protein
-ortalamadan önemli ölçüde daha fazla karbonhidrat
-ortalamadan daha az yağ
-ortalama miktarda lif
-eşdeğer ıslak yiyeceklerden önemli ölçüde daha az nem
Genel olarak, kedilerin daha yüksek protein, orta yağ, yeterli nem ile düşük karbonhidrat diyeti ile daha sağlıklı olduğu görülmüştür.

Bu yazdığım yabancı sitedeki incelemenin Türkçesi. Ve dikkat ettiğim husus, kaliteli içerik bölümünde royal caninde hiç bir madde yazmamış. Şüpheli Malzemeler olarak da
-tavuk yan ürünü küspesi
-Esmer pirinç
-Mısır glutenli öğün
-bira pirinç
-buğday gluteni
-Mısır diye sıralanmış. Bu ürünlerin hiç biri ne nd de ne orijen vs bulunmuyor.

Bilginiz olmadığı için detaylı yazdım. bir de her şeyden ÖNEMLİSİ BUNLAR HAYVANDENEYİ YAPAN MARKALAR. purına bünyesinde 1400 tane hayvana sahip ve bunları ölüme terk edip dney yapmak için kullanıyor. Hills de 900 tane hayvanı. Rc ve proplan purinanın ürünleri bu arada.
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/39271-okuyun
lütfen bu linkteki yazıyıda okuyun.

Ben bu sebeplerden ve daha fazlasından kimseye rc mamayı önermem. Rc mamada çok fazla şeker ve tatlandırıcı var buda kedilerde bağımlılık yapıcı ve zararlı iki madde bu sebepten rc yiyen kedileri mamadan döndürmek pek kolay olmuyo siz daha yolun başındayken mamanızı değiştirin. Ben size aynı fiyat aralığında fitmin purity önere bilirim veya bende kedime bebekliğinden beri nd kullanıyorum memnunuz oda olabilir.

yusufsaygin2

Sırasıyla;

Acana, Orijen
N&D, Fitmin
Bozita, İnstinct
Felicia, Matisse, Mystic.

lokuum

Biz royal canin kitten kullandı, şimdi de royal canin yetişkin persian kullanıyoruz gayet memnunum

servetnilay

Pro plan somunlu mükemmel hem sağlık açısından hem tüyleri kadife gibi yapıyor tüy dökümünü engelliyor

yusufsaygin2

""Yoksa bütçe dostu pro choice, reflex, proline ve trendline olabilir"' yazan arkadaşa sesleniyorum. kediyi hiç beslemesen daha iyi olur yemin ederim..

Yuusuft

Orijen kıtten ve N&d kullanıyorum gayet iyiler ve kedilerimde sağlıklılar

Nuronroe

royal canin kitten a geçebilirsiniz biz onu kullanıyoruz

cen0cen0

Bütçeniz varsa hills. Yoksa bütçe dostu pro choice, reflex, proline ve trendline olabilir.

bbeyzvv

yusufsaygin2 ın sıralaması hatalı ama onlardan biri alınabilir

berko34

kedinizin seçimi önemli her mamayı yemiyorlar maalesef buradan mama çeşitlerine bakabilirsiniz

surpriz

kedinin mamasının kaliteli olduğu, kedi için yararlı olduğu kedinin tüylerinin yumuşak ve parlak olmasından anlaşılırmış, veterinerimizin söylediğine göre. benim kedim tekir. ama bir tekir kediye göre çok daha uzun tüyleri var. kuyruğu özellikle son zamanlarda iyice dolgunlaştı tüy açısından. ND kullanıyorum. bir dönem acana kullandım. sonra yine ND'ye döndüm. sonra yine acanaya dönmek istiyorum. dönüşümlü olması için dikkat ediyorum. onun için farklı tatlar olmasına dikkat ediyorum. tek tip besin tüketmesi iyi olmaz diye düşünüyorum. arada da ev maması hazırlayıp yaş mama olarak veriyorum ve ne kadar isterse istesin kendi mamalarından hariç istediği yiyecekleri ona vermiyorum. çok çok nadir kuş gözü kadar belki veriyorum. o kadar. biraz uzun oldu ama kısacası ND öneririm :)