Yavrularını Isırıyor

Cakeyta

Merhaba köpeğimiz 3 ay önce doğum yaptı. İlk başlarda çok ilgileniyor olsa da yavruları gerekenden önce emzirmeyi bıraktı. Şimdilerde ise yavrularına karşı çok kaba, ciddi şekilde ısırıyor çocukları. Hiç oyun gibi değil. Geçen gün yavruyu ısırdığında ayırmaya çalışırken sahibinin elini de ısırmış. Sokakta yürürken nereye isterse oraya gitmeye çalışıyor, yol ortasından yürüyor. Çekmeye çalışınca da tasmasını çıkarmak için büyük çaba sarfediyor. O ne isterse o olacak. Sahiplerine ve çevreye karşı da iyice kabalaştı. Ama mesela dün tavuk vermiştik yavrularına götürmek için oda oda gezdi, çocukları bulamayjnca da oturup ağladı, yemedi tavuğu. Normalde de çok sakin ve kibar bi köpek değildir ama şu sıralar çok tuhaf. Bujun sebebi ne olabilir ve ne yapabiliriz

59 CEVAP

Cakeyta

Ben doğru biliyorum demiyorum ki sevgili kadir. Yani bu benim ilk köpeğim değil, çok fazla köpek besledim ve ruhlarından biraz anladığımı düşünüyorum. Ve ben dokunmamanın sevmememenin en doğru şey olduğunu savunamıyorum özür dilerim. Düşüncem size zıt gelebilir, sizinki de bana öyle. Veteriner hekimler de dahil öyle düşünmüyor ki. Hayvanları en çok tanıyan insanlar.. yine söylüyorum ben haklı olduğumu iddia etmiyorum, sadece görüş farklılığo

zibityus

sokakta neden hiç bir köpek birbirini sevmiyor ?

Cakeyta

Sokaktaki köpekler de birbiriyle oynuyor, yalıyor, arkadaş oluyor, boğuşuyor çok rastladık hepimiz. Elleri yok hayvanların, birbirlerinin başlarını okşamasını mı bekliyorsunuz??

Kesten

Yani teknik olarak köpekler diyor rahatsız olunca "hayır" diye. Sizi köpek beden dili öğrenmeye davet ediyorum.

Cakeyta

Ben de sizi köpeklerle daha fazla vakit geçirmeye davet ediyorum, ne olur ne olmaz, atladığınız şeyler var gibi çünkü

Kesten

Ama neyse inanmıyorsanız da yapacak bir şey yok. Videonun tamamını izlemişsinizdir umarım. YouTube videosu altında binlerce köpekle yüzbinlerce saat gözlem, denemeler, kayıtlar barındırıyor. Neyse iyi günler umarım çözüm bulursunuz köpeklerinizi üzmeden.

Cakeyta

Dediğim gibi bu sunduklarınız sanırım sadece o YouTube sayfasında destekleniyor. Ve dediğim gibi veteriner hekimlerden hayvan gözlemcileri den hayatını buna adamış insanlardan iyi bildiklerini kesinlikle düşünmüyorum. Umarım siz de düşünmekten vazgeçersiniz. İyi günler

Cakeyta

Merhaba sayın whitedog. İkimizin de köpek olmadığımız konusunds hemfikirix değil mi? O halde köpekleri neden insanmış gibi aktarıyorsunuz. Evet biri başınızı okşsdığında rahatsız oluyor olabilirsiniz ama bu köpeklerin de rahatsız olduğunu kanıtlamaz. Biliyorsunuz ki farklı canlılarıx? Ayrıca rahatsız olan bir köpek çekip gidebilir, izin verilmediği ve çok boğulduğu takdirde rahatsızlığını ısırarak belli eder. Köpekler bunu yapar mesela, biz yapmayix genelde ;) ya yapma dediklerini düşündüğünüz şeyler aslında "evet bunu çok sevdim biraz daha okşa" ise aslında? Bilmenizi isterim ki hayvanlara, köpeklere aşık bi insanım. Ve dedikleriniz gerçekten doğru çıksa kendimi onlara karşı değiştirmek için her şeyi yaparım ama bana asla mantıklı gelmiyor, alınmayın lütfen. Hele k bir YouTube sayfasına dayandırılan bu kanıtlara asla güvenemem. Üzgünüm, fikrim değişmeyecek

zibityus

Ne güzrl demişsin cakeyta söyledikleriniz doğru çıksa değişirim diye. Youtube saayfasını artı instagram ve twitter sayfasını takip et her videoyu izle sonra bize teşekkür edeceksin. Etmezsen ben burada anıracağım. Söz.

Cakeyta

Anırmak falan gereksiz iddialar. Çabanıza minnettarım, bahsettiğiniz kanalın videolarına da baktım biraz. Emin olmak için soruyorum. Köpekleri fiziksel olarak temas etmeden sevmemiz mi gerekiyor? Dokunmayacak mıyız? Tüm olay bu mu? Eğer olay buysa ben kesinlikle yokum ;(

Cakeyta

Bu arada Instagram hesabına da baktım ve gayet de köpeklerle temastan kaçınmadıklaırnı gördüm..

zibityus

Hayir abi dokunabirsin ama saygisini kazandigin bir kopege. Dokunman onu yine mutlu etmeyecek ama mutsuz da Etmeyecek cunku sen onun gozunde saygili biri olcaksin.

Cakeyta

Sanirim köpeklerin hareketlerine çok farklı yerden bakiyoruz. Ya eve döndüğümüzde koşup ayaklarımıza kapanan, karnını açıp önümüze yatan köpek 'biraz sev sonra sıkılayım' demek için mi yapıyor? Veya başlarını okşarken kuyruklarını deli gibi sallayıp dillerini dışarı atmaları hoşnutsuzluk belirtileri mi? Ya başını okşadığınız sokak köpeğinin evinize kadar sizi takip etmesi 'beni mutsuz ettin bu yüzden seni takip ediyorum' demek mi? Bilmiyorum bunlar bana hâlâ sadece hoşnutluğu ifade ediyor ;(

zibityus

https://www.instagram.com/p/BwHtWfKhRF0/?igshid=1l65o8kipm9g7
Dokunma ile ilgili link bırakıyorum.

zibityus

Biz hareketlerini köpeğin gözğnden bakıp doğru yorumluyoruz. Siz ne yazık ki insan gözünden bakıp yanılıyorsunuz. Göbek açma beni rahat bırak demektir mesela. Link bırakıyorum bununla da ilgili https://www.instagram.com/p/BwzGwmHhtpl/?igshid=1xzxf3w1rcrzi