Yavrularını Isırıyor

Cakeyta

Merhaba köpeğimiz 3 ay önce doğum yaptı. İlk başlarda çok ilgileniyor olsa da yavruları gerekenden önce emzirmeyi bıraktı. Şimdilerde ise yavrularına karşı çok kaba, ciddi şekilde ısırıyor çocukları. Hiç oyun gibi değil. Geçen gün yavruyu ısırdığında ayırmaya çalışırken sahibinin elini de ısırmış. Sokakta yürürken nereye isterse oraya gitmeye çalışıyor, yol ortasından yürüyor. Çekmeye çalışınca da tasmasını çıkarmak için büyük çaba sarfediyor. O ne isterse o olacak. Sahiplerine ve çevreye karşı da iyice kabalaştı. Ama mesela dün tavuk vermiştik yavrularına götürmek için oda oda gezdi, çocukları bulamayjnca da oturup ağladı, yemedi tavuğu. Normalde de çok sakin ve kibar bi köpek değildir ama şu sıralar çok tuhaf. Bujun sebebi ne olabilir ve ne yapabiliriz

59 CEVAP

Cakeyta

Ayrica sundan da bahsedeyim, köpeklerimiz oyuncak olmuş sevgi delisi köpekler değil. Seviyor okşuyoruz elbet ama insan bebeği muamelesi de yapmiyoruz. Attığınız videoyu izledim, adam kendisi de köpeklerini sevip okşayıp mıncıklıyormuş. Neyi tartışıyoruz anlamıyorum. Buraya sorduğum sorudan çok bağımsız bir yere geldik sanirim

Cakeyta

Tekrar söylüyorum haklılığınızdan bu kadar emin olmanız sağlıklı değil ;( kanıtlayabileceğinizi sanmiyorum

zibityus

tekrar izle. Adam seviyor da biz neden sevmemeliyiz onu kaçırmışsın. Saygısını kazandığım köpeği seviyorum diyor. Saygı kazanmak için de önce saygı göstermen gerekiyor.

Kesten

Yani ısıran köpeklere de rahatsız oldu demiyorlar. Noldu anlamadım seviyordum ısırdı birden oluyor. Ve iyice darlanıcak bir yerden sonra yeter ulen deyip ısıracak zaten. Örnek 1

Örnek 2

Örnek 3

zibityus

Haklılığımızdan değil de senin haksızlığından çok eminiz valla hatta gülüyoruz aramızda :).

Cakeyta

Ben gayet saygılı bi şekilde konuşurken bu tarz konuşmanla haksız olduğunu kanıtladın. Gülüyormuş, ayol dünyada bu şekilde düşünen 6 kişi var sanirim, gelmiş bana gülüyor. En iyi siz biliyorsunuz çünkü. Sizin şu egonuz yok mu.. Üzgünüm az önce saygımı kaybettin ama hâlâ ters konusamiyorum 'insanca' baktiğimfan djdndjdnskfndnd gidip 6 kisilik grubunda nasi sacma seyler söyleyip ikna edebilirizcilik oyna lütfen

zibityus

Gülüyoruz hepte gülücez. Çünkü komik.

zibityus

Bir saygısızlık yapmadım burada. Gülmemize niye alındın anlamadım. :)

Cakeyta

Sabahtan beri saçmalıklarınıza saygımı koruyorak cevap veriyorum ama üzgünüm, zeka yaşınızın -16 olduğunu kanıtladınız. Farklı görüşlere yeri olmayan cahil bir kafa yapınız var, yazık

zibityus

Esas şimdi sen saygılı numarası yapan bir cahil olduğunu kanıtladın. Teşekkürler artık kimse seninle uğraşmicaktır muhtemelen. Çünkü boşa.

Cakeyta

O yüzden gidip baskalarina kendi asla değişmeyecek olan sabit ve kıt düşüncelerinizi kabullenmeye ikna etmeye uğraşın :') o kişi burada değil. İyi akşamlar diliyorum

zibityus

Saçmalıklarımız :) a saygı gösteriyormuşmuşmuş :))

Cakeyta

Doğru, hak etmediğinizi anlamadan önce ;'(

zibityus

Kimin açık olduğu kimin kıt olduğu çok belli.

Cakeyta

Açık olmasaydım yaklaşık 2.5 saattir süren ısrarınızı ya engel atarak ya soruyu silerek bitirirdim. Videolarınızı izlemeye, fikrinizi düşünmeye çalıştım. Çünkü hayvanları önemsiyorum ve onlar için doğru olanı yapmak istiyorum ve bu yüzden her türlü bakmalıyım. Ve baktım da. Yine bildiğimin mantıklı olduğuna karar verdim. Ve bu sizi hiç ilgilendirmiyor. En azından sığlık yapmayıp biraz da olsa fikrinixe saygı duydum. Lütfen buraya gelip manasiz ve asılsız suçlamalarda bulunmayın, ve gidin artik, uyku vaktiniz gelmistir