Sahte Mama Yardım

Arkadaşlar son zamanlarda bu sahte mama her yerde karşıma çıkıyor ben de yakın zamanda ******** mavi reyon adlı satıcıdan 15 kg royal canin sterilised kedi maması aldım aslında petlebiden alıyordum araştırdım orada daha uygun fiyatlı olduğunu görünce sipariş verdim ama pet shopta çalışana da sordum ve mama altında bazı yorumları okudum orijinal olmadığı sahte mama olduğunu söyleyenler var ben nasıl anlayacağım yaklaşık 3 haftadır da 2 kedime de veriyorum ya biz en iyi mamayı alalım canlarımıza sağlıklı besleyelim derken sahte mamaya mı para veriyoruz lütfen yardımcı olur musunuz mamada yazan numaralar sadece bu lot numarası mı oluyor

23 CEVAP

lenaersu

merhaba royal caninle iletisime gecebilirsiniz ancak royal canin dusunuldugu gibi iyi icerige sahip bir mama degil yani iyi beslediginizi dusunurken iyi beslemiyorsunuz. Tamamen fiyat yanilgisi ayni paraya veya daha ucuza icinde gercek et bulunan mamalar kullanmanizi tavsiye ederim mystic matisse gibi

sekerfare21

Hangi site oldugu gorunmuyor ama trendyl olmasi lazim. O siteye yaklasmamak lazim hicbir sey icin. Ayni sitedeki Almama da oyle sahte satiyor.

sekerfare21

En iyisi royal canin’e mesaj atin mamanin fotosu paketinin fotosu ve lot numarasijin fotosunu. Onlar yardimci olur.

selinayuyan

Felicia,brit care,nd,mystic,profine

Kuzucansu44

Ben de T R E N D Y O L dan alıyorum mamaları, bugüne kadar hiç sorun yaşamadım ama satıcıya dikkat etmek lazım

Glsn96

ND kullanmalısınız bence biz çok memnunuz tüy dökülmeleri de azaliyo

emlgvn

Bende ürünü alalı 5 dakika oldu ama iptal kabul etmiyorlar...**Mavi Reyon Resmen dolandırıcı bir firmaymış , -- ürün bana gelicekmiş ondan sonra iade edicekmişim, !!!! böyle saçma bir şey duymadım...Bende ************ dan aldım onlarda yardımcı olmuyor...
Bu arada yıllardır kedim ve köpeğim var...Sanabelle (TR de pek bilinmez çok iyidir), brit care (brit değil )-ND - Matisse (ND nin bir alt grubu) -Pro Plan-Instict-Applaws (TR de pek bilinmez çok iyidir) bunları güvenerek kullanabilirsiniz , tabi ürünü sahte satmayan güvenilir bir site bulduğunuz takdirde...

benirem

bir süre önce t r e n d y o l üzerinden proplan mama aldım. Almaz olaydim kedim bir haftadır kusuyor mamanın poşeti de yirtik geldi. Bilindik yerlerden vazgecmemek lazım fiyatlar bı tık pahali da olsa petlebiden bu zamana kadar çok çok memnun kaldım. Muhtemelen kedimin her eksigini direkt burdan alicam maceraya gerek yok

Poncimin

Applaws mama sakın almayın. Piyasadan toplatılıyor, kedilerde ciddi ölümcül hastalıklara sebebiyet verdi. Haberleri araştırıp bakarsanız görürsünüz.

Haber:

https://www.ntv.com.tr/amp/galeri/saglik/kedilerde-yuzde-70-olumle-sonuclanan-hastaliga-neden-olan-kuru-mama-geri-cagrildi-2-ayda-en-az-130-kediyi-oldurdu,1R5APStL_UKLiHiYTlVgyw

Evet trendyl

Ben veteriner önerisi ile alıyordum ama başka önerceğiniz marka var mı bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim

nd ve orijen kullanabilirsiniz çok kalitali markalar orijen pahalı o yüzden ben nd veriyorum memnunum royal caninin içeriğini beyenmiyorum

Ozzey

Purinanin bazi mamalarinda sikintivar. Ingilterede geri cekilmis. Hangisi oldugunu bilmiyorum.
Linkten bakin
https://www.fda.gov/safety/recalls-market-withdrawals-safety-alerts/purina-animal-nutrition-voluntarily-recalling-one-lot-purinar-rangelandr-30-13-125-cattle-feed

70 tane kedi olmus kusma benzeri belirtilerle. Hayvan sabipleri firmayi sucluyor. Dogrulugunu kontrol edin oyle alin.

Ozzey

Kraliyet Veteriner Koleji (RVC), uyarısına şu şekilde devam etti:

“Mama ile bu bariz ilişki göz önüne alındığında, FSA'nın ürün geri çağırma bildirimini memnuniyetle karşılıyoruz. Bu kedilerde pansitopeninin nedeni olarak mamayı kesin olarak belirlememiş olsak da, konuyu araştırmak ve evcil hayvan maması endüstrisi ve düzenleyici kurumlarla bağlantı kurmaya devam ediyoruz. Bu oldukça ciddi bir durum.”