Royal Canin E Güvenebilir Miyim?

elif8790

Merhaba arkadaşlar
Rabbim kimsenin başına vermesin 1 aydır bahçedeki kedilerimize bi hastalık geldi,kimi 14 gün kaldi Klinikte,kimi 6 gün.
1 tanesi hala çıkamadı,nasipse yarin alicaz.
Kaybettiklerim de oldu:(
Ağır bir hastalık.

Rabbim şifalar ihsan etsin tüm yavrulara,içinde de benimkilere..

Yıllardır gittiğim veteriner biseyleri yok dediği için,baska kliniğe getirdim.

Mama olarak da, bu sitede güvendiğim bir hanımefendinın tavsiyesi üzerine mystic kullanıyodum ,fakat yeni veterinerimiz ısrarla royal in kitten ini alın diyo,
En azından tam iyileşene kadar,çünkü hala tedavileri devam ediyo evde..

Güvenebilir miyim royal e,eski veterinerimiz hic önermezdi.

Bu konuda tavsiyeniz ne olur?
Kediler 4 aylik ve 5 aylik.

15 CEVAP

elif8790

Izelcim teşekkür ederim.
Önce üst solunum alt solunum yolu dediler.
Viral ve bakteriyel virüs dediler.
Aşırı öksürük, iştahsızlık, hapşırma, nefes almada güçlük gibi sorunlar yaşadık.

Melek olan yavrum da burun akıntısı ağız akıntısı da vardi.
O kadar zor ki rabbim kimseye göstermesin.
Tuzla Pendik
Sultanbeyli civarında böyle bi salgin varmis.

Büyük kediler bebek kedilere bulastiriyomus,

Ozge00

Cok geçmiş olsun, umarım hepsi iyileşir.
Bencede Mystic ile devam edebeilnuz, boşuna mama Değiştirmeyin. Mama değişikliği de bazi Kedileri cok etkileyebiliyor mesela o risk de var.

izelizl

Evet anne kediden bir çok hastalık bulasabiliyor o yüzden sokaktakiler de dahil keşke kisirlastirma daha çok yapılsa daha çok imkan sunulsa sokaktakilere keşke :( dilerim huzurla uyusunlar.. Eğer kedi çok zayifsa, kilo alıp toparlasin diye royal öneriyolar genelde.. İçeriği kötü ama daha fazla yiyor kediler aroma ve tatlandırıcı içerdiği için sanırım.. Aklıma başka bişey gelmedi, vitamin değerleri de normal çünkü mystic'in.. İnşallah sağlıklarina kavuşurlar..

zinci

Bence Royal canin alacağınıza pro plan alın en azından içinde ne olduğu arkasında yazıyo

Ozge00

Ozel mamasi mi yoksa normal olanı mi?

Ozge00

Taurin
Kurutulmuş Kümes Hayvanları Karaciğeri
Mısır Unu
Kurutulmuş Kümes Hayvanları Eti
Mısır
Pancar Küspesi
Balık Yağı
Frukto-Oligo-Sakkaritler
Bitkisel Lifler
L-Lizin
Vitaminler.
Pirinç
Kümes Hayvanları Yağı
Mineraller
İz Elementler
Yumurta Tozu
Bitkisel Yağ
Maya
Mısır Glüteni
Dl-Metiyonin

Yani bu normal kitten olanin. Nerden başlasam bilmiyorum ama kötü yani.

elif8790

Kitten olanı önerdi, biliyorum iyi olmadığını gecici olarak kullansam mi bilemedim.

Siyammm

Hiç kullanmayın zaten kötü bir mama kurutulmuş kumes hayvanları eti yazıyor yüzdelik yazmıyor demekki düşük bir oran %1 bile olabilir. Ayrıca hayvan deneyi yapan bir marka. Royal canin kittenın içinde antibiyotik fln mı var ne alaka yani . Mysticle devam ederim ben olsam Royal canine 10 basar

Ozge00

Bilmiyorum vallahi hadi ozel seri onerse neyse de, nd'nin Yavru mama içeriği kat kat daha iyi bence. Yani siz bilirsiniz ama özellikle bunu önermesi kendi sattığı icin mi acaba merak ettim.

izelizl

Geçmiş olsun, hastalığı nedir biraz araştıriyim ben nasıl bir mama yemesi gerektiğini belki neden royal canin dediğini öğreniriz, satışını yapıyor muydu klinikte?

izelizl

N&d %30 et var bu arada kitten'da sanırım mysticde de öyle.. Ingilizcesini yanlış çevirmişler o yüzden bizde daha fazla gözüküyor

elif8790

Ozgecim teşekkür ederim.
Zaten bana mystic i öneren de kedilerle ilgili bilgisi olan biri.

elif8790

Mert bey teşekkür ederim, hayır kendi satmiyo ama onun cok iyi olduğunu öne sürdü.
Kendi kedileri de ondan yiyomus

elif8790

Ben royal almiyim o zaman,zaten sık sık tavuk veya tavuk ciğeri veriyorum.
Mystikle devam edeyim,royal i cevremde kimse onermiyo,eski veterinerimiz de önermezdi.

elif8790

Klinikten çıkınca ilaç tedavileri devam etti,hala ediyo
Azitro
Asist
Largopen
Bemiks
Innumunej
Kullandığımız ilaclar bunlar.