6 Aylık Muhabbet Kuşu Çiftleşmek Mi İstiyor

Alperen07

Arkadaşlar 6 aylık veya 7 tam emin değilim muhabbet kuşumuz var oyuncak ziline baya kur yapmaya başladı onunla konuşuyordu normalde iki gün önce zile ayak atıp çıkmaya çalıştığını gördüm ceresi de tam burun deliğinin etrafı açık kahverengiye doğru dönmeye başladı ne yapmam lazım bu kerataya ben yaa eşim bi dişi alalım yanına diyor ama ben yavru felan yaparlarsa nasıl ilgilenirim anlamam da pek çiftleşmese sıkıntı olmaz demi çünkü ben çocukken 8 yaşına kadar tek bakmıştık bir tane Muhabbet kuşumuz vardı cakır cakır konuşurdu

23 CEVAP

Zeynepulku

Kisirlastirin diyormusum kcoskckwkckekfkskcjd

Mehmetkr

Birde kuşu öyle tutmayın belki fotoğrafı düzgün çekebilmek için tutmussunuzdur ama normalde öyle tutmayın

Ozge00

Baktik olmuyor annem de tek bakıyor, zaten anneme aşık. Afedersiniz lavaboya bile omzunda gidecek nerdeyse. Annemin dudağından öpüp askim öpücük diyor. Baska kimseye yapmıyor. Annem bir sürü kelime öğretmiş :D insan hayret ediyor cidden nasil konuştuğuna.
Bir de cok hassaslar, annem son zamanlarda çalışıyor eve gec geliyor. Annem gelene kadar asla otmuyor. Annem gelince hemen otmeye başlıyor.
Bir de şöyle bir durum var kızgınlıga girince sürekli kusmaya çalışıyor. Daha önceki kusunda böyle bir seye şahit olmadik o oyuncağa kur yapıyordu ama bu oyuncağa yemek yedirmeye çalışıyor. Hani erkek kuşlar dişiye yemek yedirir ya ondan kaynaklı. Bu durum cok sıkıntılı dedi vet, kursaginda sorun yaratabilirmis.
Kedilerde olduğu gibi kısırlaştırma da yapılmıyor :D

Ozge00

Kusu iyice kendinize alistirdiktan sonra yanina arkadaş alın bence. Çünkü size tam alismadan diger kusla ilgilenecektir. Size alışık olursa, diğer kus gelince onu da size alıştırir zamanla. Kusunuz size geldikçe diğeri de gelir.
Bu arada evet bazi kuslar elinize yapabiliyor o şekilde. Tuhaf bir durum sizin için.
Evet kafes dibine de yumurtlayabiliyorlar. Dişi kuş cifltesmeden bile kafes dibine yumurtlardi. Tabi yumurta boş oluyor. Dişi kus bakmak biraz sıkıntılı

Zeynepulku

6-7 sene muhabbet kuşu baktım ama hic bir fikrim yok bizim kişi hic istek göstermedi o yönde.

Mehmetkr

Yanina dişi alabilirsiniz zaten yavru olmayacaktir

Ozge00

Disi alsaniz çiftleşir neden çiftleşmesin
Annemde yıllardır kusa bakıyor. Üzülerek söylüyorum ki eş almış zamanında. 6 tane yavrusu olmuştu. Onlar da büyüdü kardeşleri ile cifltesme egilimi gösterince annem başka birilerine verdi yavrularını. Ama sürekli yavru yapmaya devam etti dişi kuş. Yavrulara bakabilecek misiniz veya yuva bulabilecek misiniz

Ozge00

Bazen birbirini begenmeme durumu oluyor, o zaman cifltesme egilimi göstermeyebiliyorlar. O istisna

Mehmetkr

Yuva yoksa çoğu kuş yavru yapmaz zaten ilk yumurtlamada da yavru olma olasılığı çok çok düşüktür. Eğer kuşunuza arkadaş arıyorsanız ama kesinlikle çiftleşmesin diyorsanız erkek alın veya forpus ve sevda papağanı gibi birlikte yaşayabileceği farklı tür bir kuş alabilirsiniz

Mehmetkr

Sizi unutmaz merak etmeyin

Ozge00

Yok kafesin dibine de Yapabiliyor

Mehmetkr

Kafesin altına yaptıklarını ilk kez duydum ben hiç karşılaşmamıştım. Siz forpus papağanı veya sevda papağanı tarzı bir kuş alabilirsiniz arkadaş olarak

Mehmetkr

Bir kafes yeterli önemli olan anlaşmaları kavga etmesinler yeter.

drybean

benim kuşum da benim elime yapıyor, hem de nasıl... dişi var ama fena biraz ona yapamıyor 😅

drybean

benim kuşum da benim elime yapıyor, hem de nasıl... dişi var ama fena biraz ona yapamıyor 😅