Acana Ve Orijen İn Sahtekarlığı

kaanpolat

Arkadaşlar merhaba az önce bir belgesel izledim hayvan kuru mamaları yla ilgili mutlaka izleyin belgeselin ismi PET FOOLED belgeselde et içeriği fazla olan mamalarda aslın ciflikte doğada ölmüş hayvanların etinin kullanıldığını söylüyor du hastalıktan ölmüş çiflik hayvanlarının etini kullanıyorlarmış Orijen kullanan varsa mama leş gibi kokar bende kullanıyordum şuan değiştireceğim mutlaka izleyin Türkçe alt yazılı

58 CEVAP

sforselin

Kırmızı et olarak düşündüğünüz için olabilir belki?

kaanpolat

Barf mama içerik
İÇİNDEKİLER

Kuzu eti ve yağı,kuzu ciğeri,kuzu dalak,kuzu işkembe ,kuzu soluk borusu,Beyin,inek memesi,kuzu kaburga tozu,kuzu ayak tozu,brokoli

sforselin

İnek memesi içeriğine hazırlıksız yakalandım bjbjbkbubkb
Çok kuzulu beni de fiyatı şey yaptı şimdi

Ozge00

Bende güvenilir bulamadım ve içerigi dengeli mi ona bakmak lazim. Kotu dediğimiz reflexin bile 6 kilosu daha fazla :D

zibityus

"Geri çağrıların aksine, davalar sadece şikayetlere ve suçlamalara dayanmaktadır,” Mike Sagman diyor.

"Hemen hemen her büyük markanın adını Google'da bulursanız, ürünlerinin çoğu için yüzlerce şikayet, iddia ve dava bulacaksınız” diyor.

zibityus

kanıtlanmış bir şey yokmuş

sforselin

Acana ve Orijen bir çok mamasında okyanus balıkları kullanıyor. Bu yüzden ağır metal oranının zaman zaman yüksek olabileceği ihtimali var bence de. Balıklı mamaya bu yüzden çok sıcak bakamıyorum ben mesela. Tamamen balıkla beslemek çok sağlıklı gelmiyor. Yüksek balık içeriği olmayan ya da belki göl balıklı mamalar daha iyi tercihler gibi geliyor.
Ama Purina'nın mamaları da (benim bulabildiğim kadarıyla) farklı zamanlarda 6 kere toplatılmış mesela. Önemli olan günceli takip etmek gibi geliyor bana.

Zeynepulku

Mamalarin çoğu öyle zaten insan atığı etlrden üretiliyor. Mama için özel hayvanlar kullanılmıyor

Bir blog yazisndada bu markalardan bīrinin īdrar yolu problemi yaptığı yazılmış.Bu arada paylaşim īçīn teşekkūrler.

Mesajlarını silemiyorum,yardımcı olurmusunuz?

mishapamuk

Tüketimin yüksek olduğu bir dünyada böyle şeyleri yaşamamız maalesef kaçınılmaz.
Keşke bu şekilde olmasa ancak ben kuru mama + yaş mamanın şuanda en sağlıklı yöntem olduğunu düşünüyorum. Yalnız dikkat çekmek istediğim nokta şu andaki en sağlıklı olan çünkü bununda bir nebze "sağlıksız" olacağını tahmin edebiliyoruz.

çiğ beslenme evet gerçekten en doğalı ve en sağlıklısı.. peki bizim tükettiğimiz veya satın aldığımız etler ne kadar doğal ve sağlıklı? Hiç yediğimiz tavukların o tavukların ciğerlerinin nasıl olduğunu bilebiliyor muyuz? Hangi şartlar altında ne şekilde yetiştiğini? Veya dananın veya kuzunun.. insanoğlu elini uzatabileceği her şeye uzatmış durumda. hayvanlara, sebzelere, meyvelere, gıdalara kısacası her şeye.. ne kadar güvenilir ki evimize alıp tenceremize attığımız yiyeceklerimiz..
hayvanı doğal yoldan yetiştirsek tamam ama zaten doğallık yolundan bir hayli sapmış durumdayız. bu yüzden yapacağımız çiğ beslenme ile kuru mama arasında ben pek bir fark göremiyorum.

kaanpolat

Royal canin proplan onları söylemiyorum zaten

kaanpolat

Belgeselde özellikle purinanın yaptığı pazarlama stratejiden bahsetti

ecematara

En iyi seçim barf

kaanpolat

Ama aşırı pis kokuyor özelikle cat kitten kullanan varsa bilir