Acana Ve Orijen İn Sahtekarlığı

kaanpolat

Arkadaşlar merhaba az önce bir belgesel izledim hayvan kuru mamaları yla ilgili mutlaka izleyin belgeselin ismi PET FOOLED belgeselde et içeriği fazla olan mamalarda aslın ciflikte doğada ölmüş hayvanların etinin kullanıldığını söylüyor du hastalıktan ölmüş çiflik hayvanlarının etini kullanıyorlarmış Orijen kullanan varsa mama leş gibi kokar bende kullanıyordum şuan değiştireceğim mutlaka izleyin Türkçe alt yazılı

58 CEVAP

Mehmetkr

Tamam da inek memesinin hayvana bir zararı yoksa kullanmalarında bir sakınca yok bence

Zeynepulku

Barf beslenme en güzeli barfa geçmek için can atiyorum cidden ama hazır barf asla onermem. Çoğu çiğ beskeyice onermiyor. İçeriği güvenli değil barf tr hele kimse onermiyor ve alerji problemleri yaşanıyor. Rawforus daha iyi en azından tarım bakanlığı onaylı ama ayni sorunu onda da yaşıyorlar. Birde raw for usun sahibi Naz hanim çok tatlı ve ilgili eğer hazır barf sececeksem onu secerdim ama yine de guvenikiri değil. Kuru mama daha iyi onların yaninda

Zeynepulku

İnek memesi gibi şeyler etten kısmak için kullanılıyor ve kopek için kullanılabilir ama gerek yok.

Mehmetkr

Neden gerek yok yani sonuç olarak o da kullanılmayan bir kısım ve protein oranında et ile çok fark yok ise kullanılabilir normal kırmızı et kullansalar çok daha masraflı olacak

Yagizsolakk

Ya o bahsettiğiniz hayvanların etini meşhur market zincirleri ucuzluk içeren market zincirlerinde insanada satıyorlar. Saf et vermediğin sürece bundan da emin olamazsın hiç bir mamada bu tip durum olmadığından.Ben hills kullanıyorum ve onda bile olma ihtimali vardır yani!

Bir blog yazisndada bu markalardan bīrinin īdrar yolu problemi yaptığı yazılmış.Bu arada paylaşim īçīn teşekkūrler.

kaanpolat

İdrar yolu sıkıntı sı yapmıyor ben kullanmıyorum 2 aydır Bi problem yaşamadık ama içeri işte içerik

Zeynepulku

et kadar besleyici değil tabiki. sadece et maaliyetini ucuza getirmek için bir miktar kullaniliyor ama gerek yok. Meme dediğimiz şey yağdan oluşuyor iade yağ ile etin besinsek degeleri ayni mi?

Zeynepulku

Barfin amacı kedinize ucuz bakalım değil onları kaliteli bir beslenme sağlamak. Dediğim gibi köpeklerde kullanılabilir ama onun da bir miktarı var kas etinin %20 sini geçmemelidir sakatat ama meme yerine kirli işkembe kullanmak daha iyi en azından daha çok yararı var. Kas eti yerine gecen hic bir sakatati kullanmasanda olur ama maaliyrtten kısmak için tabiki kullanılabilir ama kedi için çokta gerek yok eğer 5-6 kedi beslemiyirsaniz zaten ayda en fazla 5-6 kg yiyebilir barf bir kedi. Büyük bir irk kopek 20-30 kgden daha fazla et yediği için %20 isi sakatat olursa maliyet baya azalır.

Zeynepulku

Ne kadar çok ama demişim fkciskcks

Zeynepulku

Çiğ beslenme yapan ve öneren bir çok kişi -içlerinde vet. Hekimler de var- eğer çiğ beslemiyorsaniz içeriği kaliteli gerçek et içeren tahilsiz mamalar alin diyorlar. Yani acana orijen nd fitmin alabileceğiniz en kaliteli mamalar. En azından içinde tahıl yok gerçek taze et var. Bunun yaninda kedinizin bol bol su icmeisni sağlamak.

Anonymus944867

her şeye inanma dostum :)

kaanpolat

Bu söylediğim şeyle ilgi koskoca belgesel yapmışlar netflix te bile yayınlamış ve kaldırılmış belgeselleri bireyleri öğrenmek ve gerçeği görmek için izlenir herşeyde inanma diye bir şey yok ama dediğim gibi firmaların iftira atma drumu da var