Acana Ve Orijen İn Sahtekarlığı

kaanpolat

Arkadaşlar merhaba az önce bir belgesel izledim hayvan kuru mamaları yla ilgili mutlaka izleyin belgeselin ismi PET FOOLED belgeselde et içeriği fazla olan mamalarda aslın ciflikte doğada ölmüş hayvanların etinin kullanıldığını söylüyor du hastalıktan ölmüş çiflik hayvanlarının etini kullanıyorlarmış Orijen kullanan varsa mama leş gibi kokar bende kullanıyordum şuan değiştireceğim mutlaka izleyin Türkçe alt yazılı

58 CEVAP

kaanpolat

İnstinct, Acana, Orijen, proplan, hills belgede çok fazla yer verilmiş Bi ND yi görmedim

kaanpolat

Ben tamamen kedimin az yemesi ve kokudan yola çıkarak yazdım başlık Acana Orijen in sahtekarlığı olmaya bilirdi belki ama evcil hayvanlar yesin doğadaki diğer hayvanları öldürdükleri gerçeğini değiştirmez mamanın içinde geyik bufola yaban domuzu gibi hayvanlar Tundra mamasından bahsediyorum gerek varmı böyle bir şey e

dogakaradag

yüksek et içeren kuru mamalar böyle kokar diye düşünüyorum N&D hiç kullanmadım ama yorumlarında ağır koktuğu söyleniyordu. Orijen cat&kitten kullanıyorum ben de evet kokusu ağır ama sonuçta içinde balık var, yumurta var, tavuğun etinden sütünden yararlanılmış yani organ vs de kullanılıyor tek tek yazıyor zaten. Böyle kokması normal bence. Barf beslenme şekli zaten en güzeli yapabilecekseniz ve içiniz öyle rahat edecekse yapın derim :)

kaanpolat

Tabiki ama eminim ki orijen den daha çok severek yiyecek ben hiç böyle görmedim kedimi royal canin de bile bunu yaşamadım sevmediğini net bir şekilde belli ediyor

kaanpolat

Barf tr. Com diye bir siteden alacağım Türkiye menşilli bir firima

dogakaradag

denedikten sonra yorumlarınızı paylaşabilir misiniz? ben de merak ediyorum o markayı

kaanpolat

Orijen 267 TL 1.8 kg si barf 6 kg 171 TL

kaanpolat

Tavuk et kullana biliyorlar ki saf et değil zaten sebze felan da kullanıyorlar

kaanpolat

İçerik bilgisi istedim

Ozge00

https://www.suzionline.com/kedi-mamasi/ev-yapimi-kedi-mamasi-ile-dengeli-beslenme/

Ben ilk bu blogta gordum, ondan sonra da farklı yerlerden araştırmaya başladım. Burasi anlaması daha kolay bence ilk başlayacaklar için

kaanpolat

Bilmiyorum meme banada çok güzel gelmedi yapacak başka seçenek yok kuru mama ya devam o zaman ne diyeyim ND yide bir deneyeceğim

dogakaradag

merhaba belgeseli ortasına kadar izledim (buraya kadar orijen ve acana hakkında kötü bir şey söylenmedi) daha sonradan konuşan kadının kendisinin yönettiğini söylediği siteye girdim, oradan araştırma yapmaya başladım ve şok oldum. orijen ve acana’da arsenik miktarı sınırı zorluyormuş (hiç olmamalı) bunun davası açılmış markaya. arsenik insanları bile öldürebiliyor (senelerce sessiz bir silah olarak zehirleyerek öldürmek için kullanıldığını cinayet belgesellerinden biliyorum) ve ben kedime orijen veriyorum o yüzden cidden güvenim sarsıldı. daha 3 saat önce acana sipariş etmiştim.
link(ingilizce):
https://truthaboutpetfood.com/another-champion-pet-food-lawsuit-now-it-is-cat-food/

dogakaradag

böyle bir şey çıkmasını hiç ama hiç beklemiyordum

kaanpolat

Yani tabiki iftirada olabilir purina çünkü daha önce iftira atmış Bi kaç markaya

Mehmetkr

Ne kadar kaliteli olursa olsun bir mama orijen kadar pahalı olmamalı kedi sahipleri orijen ile besleyebiliyor olabilir 15 kg mama bir kediye 7-8 ay yeterken benim köpeğime 20-25 gün anca yeter. Benim köpeğimi ölümsüz yapmadığı sürece öyle bir mama vermenin imkanı yok.