Kapının Önüne Koyduğum Mama Kaplarını Israrla Çöpe Atan İnsanlar (!)

drybean

sinirlenmeye başlıyorum ya alt tarafı iki tane küçük kutu ne zararı olabilir size ! sokakta buna muhtaç olan canların karnının doyması niye bazı insanları (!) rahatsız ediyor kafayı yiyeceğim.

23 CEVAP

Mapple2

Ne denir ki ¿
Türkiye de şu DÖRT şey olmayacaksın Kadın,Çocuk Ağaç Ve SOKAK hayvanî diye seslenmiş, çokta doğru söylemiş...

Bilmiyorum nasıl mücadele edilir Sokak Hayranlarını Barınaklara alıyoruz ( bazı barınaklar hariç ) orada yaşam mücadelesi veriyorlar , sokaklar onlarındır diyoruz ayrı mücadele veriyorlar.. Ne yapalım ???

Anonymus552223

Zibityus amacin ne 3 gunde bir mi besleyelim hayvanlari yani? Zor zamanlarda 3 gun ac kalabilirler ölmezler belki ama neden ac kalsin ki hayvanlar? Sen de 2 gunde bir yesen ölmezsin bence öyle yap

ilkim2410

Kapının önündede olsa bu pandemi zamanında zaten hayvanlar aç susuz kalıyorlar. Ve kenarda ise zaten dediğiniz gibi rahatsız etmez. Vicdansızlar işte ne yapalım çok üzülüyorum bende😔

sforselin

Zannetmiyorum mu¿ Hiç sokak kedisi görmemiş olma ihtimaliniz?
Sokaktaki kedilerin hepsini süper über sağlıklı kabul ediyorsanız haklı olabilirsiniz belki. Ama bi çoğu zaten hastalıklarla boğuşuyor. Buna açlık da eklenince vücudunun bunu kaldırabilmesi... Azıcık hasta olan kedilerimizi bile şırıngayla besliyoruz zorla, çabuk çabuk iyileşsinler diye. Hasta, küçük ya da erken annesiz kalmış kedilerden açlığa bir gün dahi dayanamayacak olanlar var. Tamam dayanıklı hayvanlar da düşmanları sadece açlık değil maalesef

Zeynepulku

Kedilerin kan şekerleri hızlı düşer o yüzden çok aç kalmamaları gerek bir de buna soğuk hastalıklar giriyor. Zaten kedi köpeğin sokakta bulabileceği şeyler bir kilo et olmadığı için 3 gün aç kalsalar bir şey olmaz demek saçma. Eğer 3 günde bir et yese tamam deriz ama zaten 3 günde bir bulduğu sey de kuru ekmek.

zibityus

sokakta buna muhtaç olan canların karnının doyması niye bazı insanları (!) rahatsız ediyor. bence insanları hayvanların karnın doyması rahatsız etmiyordur kapının önüne koymanız rahatsız ediyordur

nurrrgll

COK KOMİKSİNİZ GERÇEKTEN
kendini o hayvan yerine koy bakalım sokaktasın hava soğuk yiyecek veren sayılı kişi var ve senin gibi aç olan bir sürü kedi köpek var sence ne kadar önemli 3 gün aç kalarak ölmemesi oruç tutarken bile akşam yiyeceğini bile bile kıvranan dayanamayanlar var oysaki 3 gün yemessen sende ölmessiz ee yeme o zaman sonuçta insansın değil mi gayet gelişmiş bi canlısın git mesela çöpten yemek bulmaya çalış para da harcamak zorunda kalmamış olursun
BİRAZ EMPATİ KURUN! İSTERSENİZ MAMA VERMEYİN AMA MAMA VERENLEREDE NE ENGEL OLUN NE DE LAF EDİN sizin hiçbirini yapmaya hakkınız yok

nurrrgll

abi kesin 3 gün yemek yemezlerse acıkmazlar cok haklısın biz niye evdeki hayvanımıza mama veriyoruz aa sonuçta acıkmazlar 2 günde bi verelim cok mantıklı
yazık size yazık cok acıyorum halinize

drybean

kapının önü de değil aslında çok kenarda kimseyi rahatsız etmeyecek bir köşede..

zibityus

köpekler 3 gün yemeyince anca bizim sabahtan akşama acıktığımız kadar acıkır

ZehraBulutt

Valla köpekleri bilmem ama kediler çok çabuk acıkıyorlar. Üç günde açlıktan ölürler.

zibityus

zannetmiyorum

Mehmetkr

Açlıktan değil vücutlarını ısıtacak enerji bulamadıklarından oluyor yani özellikle kış aylarında yemeğin hayvanlar için önemi onlarin soğuktan ölmesini engellemesi yoksa sıcak aylarda insanlar bile 1 hafta aç kalırken köpek kedi gibi hayvanlar daha fazla kalabilir. Asıl sorun soğuk

ZehraBulutt

Mecazen dedim herhalde gerçekten ölmezler. Ama kediler az ve sık yer. Klinikte kedisinin 3 gündür yemediğini söyleyen kişiye hemen getirin, o kadar uzun süre açlık karaciğere zarar vermeye başlar demişti vet.

Mehmetkr

Mecazen demişsiniz ama doğru demişsiniz soğuk havalarda 3 gün hicbirsey yemeyen bir kedinin ölme ihtimali yüksek