Scottish Fold Kedilerine Hangi Mamayı Vermeliyim?

Scottish fold kedilerine hangi mamayı vermeliyim?

57 CEVAP

yanik_kedi

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için :)

Badems

Şu an mecburiyetten Hills kullanıyoruz, mecbur olmasam eğer kullanmazdım. Herkes mama hakkındaki fikrini söylüyor çünkü soru bu yönde soruluyor. Birileri aşı takvimi sorduğunda kimse şu marka mama kötü demiyor ki ? Mama tavsiyesi diye yıkılıyor buralar, en basiti scottish fold kedime ne marka mama uygundur kadar komik bi soru. Tekirler whiskasla beslensin scottishler Acana, Orijen:)) falan mı denmeli anlamıyorum ki hangi kafayla soruluyor bu sorular. Herkes nasıl tecrübe ettiyse o mamayı ona göre övüyor ya da kötülüyor. Bence de Royal Canin kötü bir mama. Ve evet bence de Acana her kediye verilebilecek bir mama değil. Hatta bence hiçbir kediye verilmemeli, memnun olanı duymadım daha. Ödüllü olabilir, bu benim görüşüm. O yüzden çemkirmesin kimse veteriner kesildiniz başımıza diye. Çemkirilcekse de eğer buralara sorulmasın dooğru veterinere.

Royal Canin Mother&BabyCat Yavru Kedi

Peki bu mama

serifekaptan

Biz de 3 aylık kızımıza royal canin babycat kullanıyoruz ve şuan gayet memnunuz veteriner de değiştirmenize gerek yok dedi yalnız yetişkinliğe geçerken n&d veya acanaya geçmeyi düşünüyorum.

yanik_kedi

Ben kedime hills kitten kullanıyorum ve gayet memnunum

Gofretsla

Sizde diyorsunuz işte herkes kendi kullandığı mamayı önerdiği mamayı söyler diye ve kimse buna karışamaz forum sahibi önerileri toplar hangisini kullanmak isterse onu kullanır lütfen artık bana karşı birşeyler söylemeyin kavga tartışma falan çıkacak

Gofretsla

Bu arada veterinerler üniversitede kesinlikle mamayla ilgili ders almıyorlar bunu da bilinde birey isterse seçmeli ders olarak önce araştırın lütfen bende onu diyorum her mama her h ay vana iyi gelmez!

Patim34

Bunun işini yapan yılların veterineri elbette bilir diye düşünüyorum bilmese satmaz ben sadece bu kadar kötülemenizi doğru bulmuyorum

yanik_kedi

Bence forum sahibi kendi karar versin hepimiz mama önerisinde bulunduk gerisi kendi bileceği iş sadece şu bi net herkes kendi petinin sağlığını kendi düşünebilir ve her cana her mama aynı etkiyi yapmaz

Patim34

Öyle yapacağımıza emin olabilirsiniz

dollfacepersian

Gofretsla
Bende Hills 'in Türkiye sitesine baktım.Herhangi bir miktar ölçüsü göremedim. Normalde etin maksimum veya tam değeri yazılmıyor mu? Birde Minimum için bile az bence

yanik_kedi

Bunları nereden buluyorsunuz bilmiyorum ama bu sitede vethekimmehmetkoc ada Danıştım onun dışında bir çok veterinere de Danıştım ve bunlar güvenilir veterinerlerdi ve bana hills kittenı önerdi söyle anlatayım benim kedim yeterince anne sütü almamış bir kedi maalesef ve bu yüzden vitaminsiz ve zayıf kalmış normalde profine kitten kullanıyordum ama dışkısı çok kötü koktu ve hiç kilo alamayınca veterinere koştum mamayı bi tık daha yükseltmem gerektiğini söyledi o günden sonra baya bi araştırdım bahsi geçen veteriner mama seçimini bana bıraktı çünkü beni tanıyor ve önüme gelen her mamayı da almam bi çok araştırma yaptım konuştum burada da sordum ve güzel yorumlar alan hills almaya karar verdim ve gerçekten dışkı sorunu geçti ve inanır mısınız ekstra vitamin takviyesi yapmama gerek kalmadan iki hafta içinde gerekli kilo miktarını aldı tüy dökümü de gözle görülür miktarda azaldı ve severek de yiyor zaten bi sorun olacağını düşünsem veya hissetsem asla ve asla verecek bir kişi de değilim bu kadar memnun kaldığım bir mamayı değiştirmek içimden gelmiyor açıkçası etrafta hills kullanan arkadaşlarım da var ve kedileri yaşlı hiç de bir şey olmadı elbette sizler de bizim kedi köpeklerimizin iyiliğini düşünerek söylüyorsunuz ama ben kedime bu mamanın iyi geldiğini düşünüyorum demek ki her pete her mama iyi gelmiyor etkileri farklı olabilir bünye meselesi sonuçta ama ben yine de çok teşekkür ederim sizlere sonuçta bilgilendirmek için emek harcadınız :)

Puppy730

Teşekkürler :), umarım.

yanik_kedi

Şu anda içime kurt düştü gerçekten de yani...napsam diye düşünüyorum çünkü ilk kez kedi bakıyorum bundan önce hep köpeğim olmuştu ama maalesef bundan 5 ay önce barınaktan yavruyken sahiplendiğim can dostum kanlı ishal denen lanet hastalık yüzünden vefat etti ne yaparsam yapayım kurtulamadı ve bende köpek almak istemedim çünkü çok üzüldüm gerçekten kedi almaya karar verdim vitaminsiz ve zayıf olunca gerçekten çok korktum kaybetmekten istemiyorum kedimi de peki sizler hangi mamayı önerirsiniz gerçekten şu an için memnunum ama ilerisi için kızım için teklikeyse tabi ki de onun için en iyisi hangi mamaysa onu kullanacağım

AlacaHurrem

Gofretsla
Üslup bozmak? Üslup bozacak bir durum göremiyorum. Sürekli verdiğiniz sert yanıtlara istinaden sizin gibi yazmayı denedim. Neden alındınız? Forumu biraz kurcaladığımda her yerde sizin sert çıkışlarınızla karşılaşıyorum. Sürekli birilerinin kullandığı mamaları kötülemeler. Herkes petinin sağlığını düşünür ve bu yolda adımlar atar. Burda okadar çok bir şeyler bilinçsizce yazılıyor ki insanların kafaları karışıyor. Benim yavru kedim gençlik hastalığı denen bir illeti çok güçlü bir veteriner kadrosuna sahip bir pet hospitalde atlattı. Onlara da bu soruyu sordum. Nd gibi mamalara geçmeli miyim? Kedilerin yüzyıllardır evlerde beslendiğini, evcilleşip onların da bir takım tahıllara ihtiyaç duyduklarını, protein fazlalığının kedilerde ciddi böbrek fonksiyonu bozukluklarına sebep olabileceğini söyledi. Şimdi bu durumda vatandaş kime inansın? Öneri yaparken kullandığınız kelimelere, noktalama işaretlerine dikkat ederseniz kimse de kimseye tepkili çıkışmaz.