Kediye Domuz Eti Vermekk

DuyguBkr

Merhaba :) kedi mamalarının bazılarında domuz eti oluyor. Mesela animonda kedi mamasında da domuz eti var sanırım. Dini olarak bir sıkıntı görmüyorum kedi sonuçta ancak kedide zararlı mıdır domuz eti(parazit vs açısından) bildiğiniz, içinde domuz eti olan mamalar var mı? Mama seçiminde içindekilere dikkat edilmeli mi? Kısacası kediye domuz eti vermenin zararları nelerdir, nelere dikkat edilmeli

47 CEVAP

Mehmetkr

Kedinize verecekseniz kendiniz yemeyeceksiniz

Mehmetkr

Zararlı değildir aksine protein oranı diğer etlere göre çok daha yüksektir. Kuru mamadan da parazit kapma ihtimali çok düşük zaten

Ecemecme

Ciğ olarak verilmediği icin bir suru islemden geciyordur bir zarari olacağini sanmiyorum.

sforselin

Üşenmedim gittim bu konuda ufak bir bakındım konuyla ilgili ayetlere. Anladığıma göre islam dinine göre insanlar için haram sayılan domuz etini vermek istemiyorsunuz. Ancak size haram sayılan şeyi evcil hayvanınıza vermek istemiyorsanız kuru mamaları, hazır yaş mamaları komple hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor çelişkiye düşmemeniz için. Çünkü kesim şartları önemliymiş okuduklarıma göre. Yerli yabancı hiçbir markanın bu şartlara uyarak mama hazırladıklarını düşünmüyorum. Eğer mamanızı evde yapıyorsanız üstünüze alınmanıza gerek yok bunu tabii. İnsanların yaşına laf etmeye de gerek yok bence. Eğitimini aldıysanız temellendirerek açıklayın bence kendinizi. İnsanların sizi ciddiye alma ihtimali artar böylece

zin

Kedi sizi yalıyorsa domuz etli mama yedirdiğiniz için sürekli gusül almalı ve günde 10 kez tövbe etmelisiniz.
Not: Müslüman kedi yılbaşı kutlamaz ve domuz eti yemez 😾😾

Mehmetkr

Bende müslümanım ve soruşturursaniz günah olmadığını görürsünüz

xxzdfgqw

Şu şekilde ki -6 haftadır araştırdığım bir konu- domuz eti kedilerde bağışıklık yapıyor ve içinde domuz eti olmayan bir mamaya geçiş yaparsanız kediniz hasta oluyor bağışıklığı birden düştüğü için ciddi problemler olabiliyor.
Ben asla vermem kedime özellikle dini açıdan

sforselin

Kesim şartlarını bilmiyorsunuz da sizce uygun bir kesim yapılıyor mudur xbdb Kandırmayalım kendimizi hiç. Mama sektöründe kullanılan etlerin çoğu artık etler, insanın yemeyeceği parçalar, hatta bazen hasta, ölmüş hayvanlar.
Haramsa hepsi haram insana. Helal kesim kedi/köpek maması ben hiç duymadım.

Milovat

Konuşmalar o kadar harika ki keşke her yorumdan sonra bildirim gelse bana djjxsjf

Milovat

Ben bu postta çok eğlendim vallahi :D zaten kimse de haddini aşacak şekilde tartışmamış bir dahaki seviyeli munakasalarda görüşmek üzere.

freepixel

True instinct, fitmin, nd vs. kaliteli olarak bilinen markalar kuru ve yaş mamalarında domuz eti kullanıyor. Hatta biz de bu ürünlerden kullanıyoruz yavrumuzda.

Anonymus944867

Bende bugün 4 paket animonda aldım domuz eti bulunuyormuş içinde fakat kaliteli bir mama sonuçta zararlı olsa biliniridi herhangi bir zararı olduğunu düşünmüyorum bir çok ısıl işlemden geçiyor

Mehmetkr

Dini açıdan bir sakıncası yok.

xxzdfgqw

siz hangi dindesiniz bilmem ama ben müslümanım ve benim dinimde büyük günah

Mehmetkr

Bende müslümanım ve soruşturursaniz günah olmadığını görürsünüz