Nd Kitten Tavuklu Mu Hilss Kitten Balıklı Mı

Oqrenerde06

Arkadaşlar yavru kedim için nd kullanıyorum fakat ara da karışık vermek istiyorum 2.mama tercihimi hils den yana mı kullanayım farklı bir mama tavsiye eder misiniz...

18 CEVAP

Boncukus

Yavru kedim için nd mama kullandık ancak bi süre sonra rahatsızlandıgını farkettik tansiyon yaptı mamadan oldugunu düşündük veteriner nd mamanın protein değerinin çok yüksek oldugunu ve ağır gelmiş olabileceğini söyledi eğer nd ye geçecekseniz veterinere danışmanızı tavsiye ederim

Anonymus179224

Acana olabilir :)

Anonymus179224

O eklemeler mamadan mamaya değişiyor zaten. Ayrıca onlar sadece ekleme, mamanın içerisindeki hammaddeler zaten vitamin, mineral ve taurin içeriyor kendiliğinden. Bunlar zaten kafaya göre eklenmiyor, eğer bu mamanın daha fazla eklemeye ihtiyacı olduğu tespit edilseydi daha fazlası eklenirdi. Bunlar, birkaç veteriner hekime sorduktan sonra aldığım cevaplar. BizbAcana kullanıyoruz ve şu ana kadar kalp/göz problemi yaşamadık çok şükür. Bir de siz buradan yazınca göremiyorum, şansa denk geldi işte 😅 Sorunuz olursa mesajlar kısmından yazabilirsiniz bana :)

burcingltkn

mamaları karıştırmak kedide ishal yapar ayrıca balıklı mamar ağız kokusuna sebebiyet verir

Fsena

Bir mamadan diğerine geçiş yaparken mamayı direk vermeyin.Orada yazan bilgi tamamen yanlış.Mamalar arası geçiş yapacaksanız karıştırarak verin mutlaka.2 hafta sonunda yeni mamaya geçiş yapabilirsiniz.Ama devamlı olarak karışık mama kullanmayın

Anonymus179224

Ben Acana grasslands kullanıyorum %7 balık içeriyor, gayet düşük bir oran bu.

Anonymus179224

Zaten hamsili, tavuklu mama da veriyorum demişsiniz.

Oqrenerde06

TAURIN ORANI ÇOK AZ.. ACANIN

Oqrenerde06

TAURIN ORANI ÇOK AZ.. ACANIN

Gizemindostu

Öncelikle 2 mamayı karıştırarak vermeyin, nd bitince diğer mamanıza geçebilirsiniz. Acana, orijen, felicia, brit care gibi markalara bakabilirsiniz veya nd'nin başka bir tadını deneyebilirsiniz.

Oqrenerde06

çoğu da 2 mamayı karıstırarak verebilirsiniz diyor kafam karıştı ...

Oqrenerde06

feliciayı çok seviyorlar gerçekten.. brıtcare ve acana orjıen denemedım hiç

Oqrenerde06

Bizim ki maşallah alıştı karışık mamalara farklı mama koymuyorum da genel de ara da felicia ekliyorum tahıl oranını dengelesin diye

Gizemmii

Biz hills balıklı denedik kedim deliler gibi yiyordu ama ishali başladı ve iki aydır geçiremiyoruz veterinerimiz bir yaş altı kedilerde balıklı mamalar ishale sebebiyet veriyor demişti mamalar böyle pahalıyken iyice araştırın derim balıklı mama tüy döktürmüyor ama dışkısı kokuyor

Oqrenerde06

Hiç tüy dökümümüz yok bu ara da bebekliiğinden beri nd kullanıyoruz hiç bir yan etkisini görmedim maşallah güzel de yiyorlar.. Gelişimi çok güzel 8 aylık görenler 1.5 yaşında falan sanıyor :) sanırım tek mama nd e devam etme kararı aldık