Kedileride Köpekler Gibi Eğitmek Mümkünmü

Nazzzzzzzzzzz

Kedileri de köpekler gibi eğitmek mümkünmü ?

43 CEVAP

kittycat

Kedilerde belirli seviyede eğitilebilir. Örneğin benim kedim adını bilir çağırınca gelir.oyuncağını attığımda geri getirir mutfak tezgahına ve yemek masasına çıkmaması gerektiğini bilir. Evet hayır dediğimizde anlar. Kedimi dışarı yürüyeşe çıkardığımda koş gel git dur. Komutlarıma da uyar....

patili

sonuç olarak kediler istedikleri kadarıyla eğitilebilirler. ona da eğitim denmez, uyumlu olma denir. İsmini söyleyince gelir. Oyun oynamak istediği sürece koş deyince koşar gel deyince gelir. Mama yiyelim deyince açsa gelir vs. Irktan ırka da değişir bu komutlara olan cevabı.

kittycat

Havanese_siri niçin insanlara sürekli kedi değil köpek AL diyorsun..

kittycat

Ama unutmayalımki kediler insan karakterlidir. Canı isterse yapar istemezse yapmaz. İtaatkar değiller köpekler gibi. Bence kedileri çekici yapan şey de bu

Nazzzzzzzzzzz

Ama bence kedilerde köpekler kadar insanlara sevgi gösterir eğer sahipleride onları severse

kittycat

KÖPEKLER KADAR :( kedi ve köpeklerin bu şekilde kıyaslanmasından hoşlanmıyorum

kittycat

Bu sorunun cevabı ise evet kedilerde köpeklerin eğitildiği GİBİ eğitilebilir

kittycat

Bende zaten kedilerin aman aman bir eğitim alabildiğini savunmuyorum sadece kedileri tanımayan bazı köpeksever insanların kediler hakkındaki önyargılarından hoşlanmıyorum

Havanese_Siri

Kediler eğitilebilir ama köpekler GİBİ eğitilemez patilinin dediği gibi

patili

evet kittycat. bu ayırımı ben de sevmiyorum ama burada hayvan ayıran biri oldugunu sanmıyorum. yorumlarda yanlış anlaşılma oluyo olabilir veya bazı arkadaşlar çok gençler daha. kendilerini yanlış ifade ediyor olabilirler.

tika_waylan

Egitilmez cunku kedilerin kimseye eyvallahi yoktur. Ozgur ve bagimsizdir kediler.
Egitirsin ama soyle onun da cani oyle istiyordur seni seviyordur senin istedigini cani da istedigi icin yapiyordur veya egitim demeyelim de aliskanlik olusturma bu onun rutini olur. Mamayi ayni yerde yeme yemeden once bir sey yapmak gibi aliskanlik tabi kazanabilir. Ama kopekler ile kediler bambaska dunyalarin cocuklari kiyaslamasi cok zor.
İki tur de cok guzel cok ayri.

EsmaKaram

benım kedım gel gıt bekle lafını ve ısmını bılıyo bukadar ogretırsınız amA kopek gb olmaz

EsmaKaram

ama asla hıc egıtılemez dıye bısey yok

kittycat

Bazıları çok daha fazla şey öğretebiliyor önemli olan kedinizle olan ilişkiniz onunla iletişime geçin gözünün içine bakın o zamanla sizin duygularınızı sinirli yada mutlu olduğunuzu anlamaya başlıyacak ve tepkiler vermeye başlıyacaktır. Mesela benim kedim benimle adeta konuşur isteklerini sesli biçimde iletir :)

kittycat

Kedileri sahiplerinden başka kimse eğitemez. Böyle biryer olduğunu da sanmam