Sokaktaki Hayvanları Ucuz Mama Vermek Etik Mi

pettlovverr

Evdeki kedi müze pahalı mama alırken sokaktaki kedilere ucuz mama vermek bana çok saçma geliyor sonuçta hepsi hayvan biz de hayvanseveriz evdeki kedimiz bizim tapulu malımız da değil neden böyle bir ayrıma gidiliyor bence sokaktaki kedileri ucuz mama verenlerin cins kedi olanlardan farkı yok

35 CEVAP

Adger

Bende sizin Gibi düşünüyorum. Pahalı Mamalar Alırken Sokaktaki Hayvanlar Aklıma Geliyordu Onlara da vermek Zorunda Kalıyordum bütçem yetmiyodu o yüzden Pahalı mama almayı bıraktım. Ucuz ve kaliteli mamaları alıyorum.sokaktakiler de yiyor.

ZeynoB

Sokaktakilerle evdekinin bağışıklığı bir mi yazmış :))) senin cins kedinle sokaktaki bir mi canım amaaaan sizde

ZeynoB

Senden daha yardımcı olduğumuz kesin. En azından senin gibi sokaktakilere patlıcan muamelesi yapmıyoruz cici kız.

ilaydabal

o zaman siz alın bunu ayrım olarak görüyorsunuz madem ayrımcılık yapmayın ve 10kg orijen mama alın.

fatma_nur42

bu konuyu yine nasıl cins kediye bağladınız hayret ettim... şaşkınım

Pisiuuu

Eğer gerçekten maddi durumunuz uygunsa tabiki sokakta ki kedi veya evde ki kedi diye bile ayrılmaması gerek sadece mama olarakta değil yani vitamini yaş maması vs yani dediğim gibi maddi durumunuz varsa tabiki evinizde ki kedinize köpeğinize davrandığıniz gibi davranın ihtiyaçlarını giderin iç parazitini felan yaptırın bu konularda etiklik iç parazitten ölenler var çünkü

Anonymus179224

Evde baktığımız bir ya da birkaç can, dışarda ise 10-15 can. Bizimki ne kadar verirsek verelim hep kararında yer mamasını, dışarıdakiler bana mısın demiyor ama. 🤣🤣🤣 Tek bir kediniz olması bile bu denli masraflıyken nasıl olur da 10-15 cana birlikte premium mamalardan verebiliriz ki? Bu tamamen bütçe meselesi, kiminin kendi kedisine verdiğini ve hatta veremediğini bir başkası sokaktakilere verebiliyor. Türkiye’ de hayvan gıda sanayisinin hali pek de iyi olmayınca bizler de ithal mamalara yöneliyoruz, paramız her gün değer kaybediyorken ve alım gücümüz düşüyorken bu nasıl mümkün olabilir ki?

ilaydabal

Bunda seni bu kadar güldüren ne anlam veremedim ama evet bir değil. buraya boş boş laf olsun diye yorum yapanlar umarım laflarının altını dolduruyor ve yardımlarda bulunuyorlardır umarım.

ilaydabal

Kesin olduğu kanısına tek başına karar vermen çok gülünç sanırım sen herşeyi kendi dünyanda yaşıyorsun dünya senin çevrende dönüyor sanırım. benim kaç can baktığımı nerelere ne yardımlar gönderdiğimi sen bilmeden nasıl bu şekilde konuşabiliyorsun? neyse yazık ama senin de aklın böyle çalışıyor demek ki.. Patlıcan muamelesi falan .. allah sana zihin açıklığı versin cici kız.

ilaydabal

sizlere saçma gelen şeyi ben uydurmadım emin olabilirsiniz. veterinerlerde aynı şeyi söylüyor. sonuçta sokakta doğan ve bağışıklığı yüksek olan hayata tutunup devam edebiliyor. ama evde doğan cins kedilere bağışıklığı kuvvetlendirilsin diye vitaminler takviyeler vs. demek istediğim buydu. kim nasıl isterse öyle algılayabilir sorun değil :)

pettlovverr

arkadaşlar bilemiyorum sonuçta 2-3 kediye süper kalite bir yaşam yaşatmak mı yoksa 10 kediye ortalama üstü bir yaşam yaşatmak mı? olmalı soru ki tarafımı yeterince belli ettiğimi düşünüyorum

pettlovverr

emre bey haklısınız hiç yoktan iyidir tabii ki ama neden kendi kedilerine n&d alırken ya da orijin alırken sokaktakilere açık mama, Felix vs veriliyor ben bunu etik bulmadığımı söyledim burda bir ayrım söz konusu fikrimce.

fatma_nur42

bu konuyu yine nasıl cins kediye bağladınız hayret ettim... şaşkınım

emreovec

Bunu burada herkes N&D ve Acana konuşuyor diye öyle sanıyorsunuz bence. Şu sitede en fazla satın alınan mamalara bakabilir misiniz ? Acaba gerçekler orta seviye mamalar ve alt seviyeler mi yoksa buradaki gibi N&D/Acana falan mı ? Acaba Farmina ve Acana'nın Türkiye'deki pazar payı ne ?

pettlovverr

yapmıyorum zaten şüpheniz olmasın evdeki kedilerime ne yediriyorsam sokaktaki canlara da aynısını yediriyorum ha belki bu orijin değildir ama kaliteli bir mamadır o ayrı. içiniz rahat olabilir