Kediler İçin Güzel Ahlak Duası, Enter.

patili

Arkadaşlar merhaba
Ben kedimin huysuzluğundan son dönemlerde çok rahatsızım. O kadar huysuz agresif ki, yemek yiyelim diyorsun yemiyor. Su içelim diyorsun içmiyor. Sırf benim dediklerime inat etmek için kendini aç susuz bırakıyor. Birtek yaş mamaya hayır demiyoruz. Erkek kedi misafirliği sonrası daha da zayıfladı. Bana tabır aldı. Onun beslenmesi konusuna kafayı tskrıgımı biliyor. Canımı yakmak için resmen mamasının başına ben evde yokken gidiyor. Günde 20 gr anca yiyor kuru mama. 30-60 gr arası da yaş mama yiyor. Napıcam bu huysuz agresif bücürükle bilmiyorum..
Kelin ilacı olsa demişler cidden çok doğru. Beslenme vs her konuda dikkat ediyorum. Yapmadığım araştırma kalmadı ama durum bu. Şöyle hapur hupur yemek yiyen bir kedi olmasını o kadar isterdim ki.. :(
Şakaya vurup dua enter falan yazdım ama cidden kafama takıyorum bu agresifliğini. Kedilerin ahlakı nasıl düzelir? Yapacağımız birşeyler var mıdır? Kısırlaştırma dişi kedileri de minnoş yumoş yumoş yatlı uyumlu bi hale getirir mi ne dersiniz? #kırıkkalplerdurağındainecekvar

52 CEVAP

patili

ay reyyan agzın bal yesin. inşallah öyle obur birşey olur da (obez olmasın allah korusun tabi ki) iştahlı iştahlı yer, ben sevinirim daha çok. bizimkine de öğretir belki nasıl yemek yenir... o_o

Reyyanhan

Öğretir öğretir :)

dollfacepersian

Benim oğlumda zayıfladı baya ve bakımını yapmama izin vermiyor. Huysuzluk yapıyor. Şuan 2 yaşında ve 3,200 kilosu. Brit Care Coco dediğiniz gibi gurme kediler için ama yemiyor. Acana ve N&D kullanmıştım,severek yemişti ama sonra kısırlaştırma operasyonu oldu ve mamalar kısır erkek kedilerde sorun oluşturabiliyor. N&D 'nin tavuklu kısır kedi maması var ama iyi gelmedi. İştahını nasıl açacağımı bende bilmiyorum.
Karakter konusunda ise dişi kedilerde anne olduktan sonra daha,sıcakkanlı ve uyumlu kedilere dönüşebildiklerini okumuştum. Birde ikinci kedi geldikten sonra bir anda kendini sevdirmeye başlayan,uyumlu kedilere dönüşen kedilerin olduğunu okumuştum.
Anladığım kadarıyla sizin durumunuzda çiftleştirip yavrusunu yanına almak daha mantıklı. Normalde çiftleştirme taraftarı biri değilim ama sizin nedeniniz mantıklı ama çiftleştirmede de strese giriyor dediğinize göre. Bildiğim kadarıyla kızgınlık döneminin belirli günlerinde çiftleşmeye daha açık oluyorlar.Birde dişi erkek kedinin evine gittiğinde çiftleşme durumu daha yüksek oluyor.
Bu günleri öğrenip erkek kedinin evine göndermek iyi olabilir belki

dollfacepersian

Patili
İştah açıçı bir şey bulduğunuzda bana da söylerseniz çok sevinirim. Benim oğlan en fazla 3,900 olmuştu. Sonra zar zor 3,500 oldu. Sonra yine zayıfladı.
Yaş mamayı güzel yiyor ama kuru mamayı normalde 50gr yemesi gerekirken 20gr anca yiyor. Veterinerim sıcaktandır diyor ama bilmiyorum.
Kediler yavrularını kokularından tanıyorlar ve koku değişince tanımayıp kabul etmiyorlar diye biliyorum. Yani dışarıdan gelen bebeği kabul etmeyebilir. Birde Reyyanhan adlı kullanıcının dediği gibi daha kötü sonuçlanabilir,kediniz hassas bir psikolojiye sahipse.
Umarım neyi seçerseniz seçin,iyi sonuçlanır

dollfacepersian

Patili
O zaman sorun olacağını sanmıyorum. Ben kedilere karşı sorun var diye düşünmüştüm. İki kızlı bir aile olursunuz umarım. Suni tohumlama,erkek kedinin spermi sıvısının alınıp dişiye enjekte edilmesi mi oluyor? Öyle ise Köpeklere ve atlara yapıldığını duymuştum ama kedide ilk defa sizden duyuyorum. Peki hamile olma ihtimali suni tohumlama da kesin mi?
Reyyanhan
Kedileriniz çok tatlı,acaba kedi ırkı yetiştirme işi mi yapıyorsunuz? Cattery sahibi misiniz? Birde kedilerinizin isimleri çok farklı geldi. Anlamları nedir acaba?

dollfacepersian

Patili
Umarım bir şey bulup bu durumdan kurtuluruz ikimizde. Oğlum sevgi dolu,oyuncu ama huysuz aynı zamanda. İkinci kedinin psikolojisine iyi geleceğini düşündüğüm için istiyorum bende.Şu mantar çıkmasaydı çok daha iyi olacaktı. Umarım yavruya bulaştırmadan iyileşir. Sirke sürmeye başladım. Veterinerlerden hâlâ haber yok maalesef

batuhantopcu

Merhaba,
Öncelikle çiftleştirme konusunda 5 yavru almış bir dişi kedi sahibi olarak size tavsiyem kesinlikle kızgınlık döneminin ortalarına doğru ve erkek kedi evinde çiftleştirmeyi deneyin. Erkek kedi hakimiyeti olduğu yerde kızınızın yapabileceği çok fazla birşey kalmayacaktır :) mama konusunda sıkıntınız aynı durum bende de vardı. Orijenle başladığımız mama serüvenimize ondan da sıkılmasıyla brit care cocco hayatımıza girdi. İlk hafta yedi sonraları ağzına dahi sürmedi. En son hills ideal balance serisinde esmer pirinçli mamayı yedirebiliyorum. Tahılsızını yemedi çünkü. Ben de yaş mama olarak schesir ve gimcat kullanıyorum yarım kutu şeklinde veriyorum geceleri.

yasement

Patili senin kedini hep şöyle hayal ediyorum :D patilinin kedisi hamile kalmadı mı hem hala :)

patili

YASEMENT düştüm yere. okurken gözünden yaş geldi gülmekten hshsh Aynı mestanın kız versiyonu benim cadoloz da. Napıcaz bilmiyorum. Schesir ve gimcat yaş mamalara bayılıyor. günde 2 3 konserve yer versem, ama vermiyorum. Kuru mama da yemesi gerekiyor diye. Yaş mama zararlı diyenler de var. Napıcamı şaşırmış durumdayım. Ne hamile kalması, ermek kedi hamile kalır bu cadı kalmaz hamile. Yanına yanaştırmadı bile. Dövdü çocugu attı sokağa.

GEORGESTAUB aynen dediğin gibi ama zayıflaya zayıflaya buhar olucak yakında. "Viya'nın recupation" 1 haftalık sıvı "kilo aldırıcı, iştah açıcı, ameliyat sonrası, bünyeyi toparlayıcı" ilacından aldım. Yok gram kilo almadı. Psikolojisi bozuk. Huysuz aksi ihtiyar gibi. Laf dinlemesin derdim o değil yeter ki eskisi gibi yemek yesin. Eski yemesine bile kızardım az yiyo diye şimdi onu arar hale geldim.

yasement

ya hahahah hoşlanmadı demek ondan:D Mamasını sevmemiş olabilir mi 20 gram cidden bi öğün bile değil. Sen bişeyler hazırla ton balıklı falan sever belki

Cotontzu_Siri

ev yapımını daha sağlıklı buluyorum

Reyyanhan

Patili benim yavru mu da dovme z dimı :/

ursaminor

Schesir gerçekten de çok güzel bir mama. Her türlüsünü aldım en son seferde.
Somonlusunu da denedim; ulen biz yemiyoruz öyle bir somon :o
Ama ondan değildir ya... Bizde hiç bu sorun olmadı mesela.
Bence Acana'dandır o. Acana'yı bir süre sonra yememeye başlıyorlar, kendim de yaşadım ve kiminle konuştuysam aynı şeyi söyledi. Hatırlarsan ben de Acanayı royal caninle karıştırmıştım. O zaman löpür löpür yemişti valla.

Reyyanhan

Yas mama ile birlikte versen kuru mamayi karıştırıp

Cotontzu_Siri

naturea'nın yaş maması çok güzel
tavuklu balıklının içeriği: et suyu %41, taze ton balığı %29, taze tavuk %15, taze tavuk ciğeri %15
analiz değerleri de çok iyi, schesir'in taurin miktarı 200mg/kg iken naturea'nınki 950mg/kg