Kediler İçin Güzel Ahlak Duası, Enter.

patili

Arkadaşlar merhaba
Ben kedimin huysuzluğundan son dönemlerde çok rahatsızım. O kadar huysuz agresif ki, yemek yiyelim diyorsun yemiyor. Su içelim diyorsun içmiyor. Sırf benim dediklerime inat etmek için kendini aç susuz bırakıyor. Birtek yaş mamaya hayır demiyoruz. Erkek kedi misafirliği sonrası daha da zayıfladı. Bana tabır aldı. Onun beslenmesi konusuna kafayı tskrıgımı biliyor. Canımı yakmak için resmen mamasının başına ben evde yokken gidiyor. Günde 20 gr anca yiyor kuru mama. 30-60 gr arası da yaş mama yiyor. Napıcam bu huysuz agresif bücürükle bilmiyorum..
Kelin ilacı olsa demişler cidden çok doğru. Beslenme vs her konuda dikkat ediyorum. Yapmadığım araştırma kalmadı ama durum bu. Şöyle hapur hupur yemek yiyen bir kedi olmasını o kadar isterdim ki.. :(
Şakaya vurup dua enter falan yazdım ama cidden kafama takıyorum bu agresifliğini. Kedilerin ahlakı nasıl düzelir? Yapacağımız birşeyler var mıdır? Kısırlaştırma dişi kedileri de minnoş yumoş yumoş yatlı uyumlu bi hale getirir mi ne dersiniz? #kırıkkalplerdurağındainecekvar

52 CEVAP

patili

Bütün gün hiç ilgilenmiyorum neredeyse. Özgürlüğüne çok düşkün madem hiç uğraşmıyım dedim.

Schesir mamadan kaynaklı olabileceğini düşünmeye başladım ben de o zaman reyyan :/
Onu vermeye başladıktan sonra 1 kutu yaş mamayı bir kerede yiyebildi. normalde hayatta yemezdi o kadar. O günden beri de kuru mama en fazla 35 gr falan yiyor zayıfladı bu yüzden. Napsak acaba kuru mamanın içine bir kaşık falan katsam mı belki öyle yer?

Kedilikızz cok evham oldum ben benimkinin bağışıklıgı düştüğü zamandan beri bu sürüyor ama üstüne düşmüyorum. Hiç ona belli etmemeye çalışıyorum ama bi ara suyu bile agzına şırıngayla sıkıyodum sırf daha fazla içsin diye. Sanıyordum ki daha fazla içicek. bu sefer baktım şırınga hariç hiç su içmemeye başladı. orada anladım durumu. tam tersine gidiyor benim. cok huysuz. inatçı kraliçe :(
O günden sonra mama vs kokuyorum tabagına. sadece kontrol ediyoeum. yemeyince de bayatlıyor hemen değiştiriyorum. abartmıyorum en az 1 kg mamamız bu tabak değişimi vs yemedi atalım diye sokak kedilerine gitti. onlara da afiyet olsun yarasın ama onlara zaten alıyorum mama. israf ediyor mamalarını.
Kedili kısırlaştırıcam evet. İnşallah aşılır iştahı. Ama benim zaten çiftleştirmedeki tek isteğim kendi yavrusunu kabul eder de evde 2.bi kediyle vakit geçirir diyeydi. doğan dişilerden birini bizimle bırakıcaktım diğer yavruları için arkadaşlarım sıra bekliyor zaten. Yani anneliği tatsın falan gibi düşüncelerim yoktu hamile olunca iştahı açılır mutluluk gelir. yavruları olunca birlikte vakit geçirir morali yerine gelir vs.ti tek düşüncem emin olun kızlar. Çünkü şimdi kısırlaştırıcam ve dışarıdan yavru bir kedi yanına getirmek istesem (arkadaş olarak yoldaş olarak) erkek kediye yaptıklarını yapmasından korkuyorum. kabullenmeyip tam tersi yine depresyona girmesinden ve tabi ki EN SEVDİĞİMİZ (!!) zayıflamasından korkuyorum. kendi yavrusu olsa yabancılamazdı.

Cotontzu_Siri

o zaman buradan bir uyarı; schesir kullanmayın, fazla lezzetli

georgestaub

Hocam kediler köpek gibi değil, atıyorum 100 köpeğin 85 tanesi sorgusuz sualsiz sahibine tapar ama kediler öyle değil.

mesela bugün oğlumla ilgilenmedim postasını koydu kucakta durmuyor gelmiyor oynamıyor benle :D

yalnız öyle birşey ki arkadaşlarım posta koysa tınlamam ama oğlumun postası üzüyor :(

patili

maması eski maması. her zaman yediği mama. acana grasslands. bi pasifica yiyor bi grasslands dönüşümlü 3 ayda 1.
Yaş mama vermeye başladıktan sonra kuru mamayı bıraktı. eskiden yaş mama yemezdi. schesir hiç almamıştım çünkü. ilk defa bu ay denedi. ve sürekli ondsn yemek istiyor. normalde 40-45 gr. yese günlük yetiyor kilosu gereği. Ama nerdeee.. İştah açıcı pati jelleri falan acaba fayda eder mi?

patili

sarımsaklı tabletler iştah açıyor mu denildiği gibi acaba. foruma soru mu açsam belki bilen vardır

kedilikizzz

Patili senin kedi bence sana dmeek istiyor ki ' yeter artık anne rahat bırak beni sağlıklı beslenmek istemiyorum en güzel mamaları vitaminleri alarak deneyerek delirttin beni ' bence sen aynı benim gibi çok çok evhamlısın kedine de bu çok yansımış artık onu biraz kendi haline bırak elbette düzelecek. Çiftleştirme çabalarındayken başka kediyle de diyaloğa girmek zorunda kaldı demek ki istemiyor onu zorladığını düşünüyorum yani zorladın derken çok aşırı ince düşünmekten ve üstüne düşmekten demek istiyorum. Kısırlaştırınca da sen ister uğraş ister uğraşma o kedinin iştahı deli gibi açılacak emin ol. Sende biliyorsun kısırlaştırmanın faydalarını gel he de kedin bi toparlansın kendine gelsin. Bu kadar üstüne düşme. Çok araştırmaktan oluyor bu. Biraz ara ver bu işlere birazcık sokak kedisi gibi evde serbest takılmasına serseri olmasına izin ver :) yoksa kafayı yiyeceksin. Bi ara kedim yüzünden bir haftada 3 kilo verip saçlarımda beyazlar çıktığını bilirim. Bu işin sonu bu yani birazcık ikiniz ara verin çok ilgili bu ilişkiye :) tavsiye.

kedilikizzz

Yabancılamaz onu alıştırma sürecini doğru bir şekilde yaparsan ki sen yaparsın hiçbir şey olmaz. Çiftleştirmedeki amacını takdir ettim. Bugüne kdr duyduğum tek mantıklı amaç bu konuyla ilgili. Ayyy çocuğumuz olduğunda napçaz yandık biz yandık neyseki kedimiz sayesinde tecrübeli anne adaylarıyız :)

Reyyanhan

Ozaman schesirden kaynaklı . Bizimki de açar açmaz başında bitiriyor. Sonrada başka bişi yemiyor . Ama onun tamamını bitiriyor .

Reyyanhan

Yavru kediler için schesir ton balıklı yi denedin mi. Benim kızın diğer kardeşi de schesir den sonra başka Şey yememiş

ursaminor

Valla en son patili ile konuştuğumuzda artık yetişkin mamasına geçebilirim diye düşünüp son siparişi hep yetişkin yaş maması şeklinde verdim :D
Eskiden yavru için olanı alıyordum.
Bunlar da anacım açıyorum löök kocaman karides var içinde filan. Özeniyorum yemin ederim. Ben olsam ben de başka bir şey yemem :D
Ama pakette yazıyor tamamlayıcı mama diyor. Kuru mamanın yanında günde 1-2 konserve verin diyor.
Schesirin yurt dışında kuru maması da var.
Bizde tabii ki yok :/
Fıstık sabahları 1 (bazen yarım konserve-ben ne kadar verirsem yani) yaş mama ve sonra gün boyunca toplamda 50-65gr kuru mama yiyor. Son darbeyi gece 12 gibi vuruyor tabağa :D
Schesir ve gimcat veriyorum, bunları keşfettikten sonra başka bir şey denemedim açıkçası.

Reyyanhan

Gimcat in yaş mamasini n içeriği zayıf . Ama bende veriyorum :/ büyük kız da onu seviyor anacim

patili

Yok yavru konusunda endişem zarar vermesi değil de alışamayıp depresyona girmesi. erkek kedi yanına gelip kzıımın üstüne atlıyodu. ondan o da ona vuruyodu. anlamıyo bizimki seksten. dövücek zarar vericek sanıyor kendini savunmaya geçiyor. ki bişey de yapamadı oğlana. tüyünü bile yolamadı bizimkinin patileri çok güçsüz. :)) ona dokunulmadıkça canı yanmadıkça hiçbirşey yapmaz bebegim. senin yavrun benim yavrum ben kurban olurum o daha doğmamış minnoşkaya ♡

kedilikızz evet canım tek amacım buydu. alışma süreci vs cart curt bizim kız atlatamaz yinr iştahı kesilir bunalıma girer korkusuyla. kendi kızını en azından sever yabancı değil kendi büyüttü arkdş olurlar diye.. :(
ama bu gidişle hayal gibi görünüyor. reyyanın torunundan yüricek soyum belli oldu ♡

patili

URSAMİNOR ben o zaman en iyisi yurtdışına gittiğimde schesirin kuru mamalarından da alıp geleyim. Bu yaz gidicem yine eğitim için. Alıcsk çok şey birikti.

Reyyan canım evet o zamn schesirden sonra yememeye başladı bu. cünkü tam o ilk schedir verdiğim tarihe denk geliyor bir kutuyu 75 gr. şeklindr bir kerede nasıl yedi anlamadım. çok da sevinmiştim ne güzel oh yedi diye. yok anacım benim kız tamamlayıcı mamafsn anlamıyor. ona 2 kutu versem o 20 gr kuru mamayı da yemez asla o zaman ben de royal caninin baby mother en zararsız en lezzetli mamasından bi 400 gr alayım. Hayır onu geçtim sırf acana yemiyor ki. britcare coco gurme kediler için olan mamadan aldım onun da yüzüne bakmıyor. yok böyle bir kız. inanın yasementin gönderdiği ekşi linkindeki adam gibi oldum aynı. Bugün sinirden kıza bagırmamak için zor tuttum hayır yani neden yemiyosun o_O
miss gibi içerikli mama. tertemiz. britcare de acana da... schesir almıycam bir daha. gerçi gimcati de bir paket halinde bitiriyor. onu da çok seviyor.. yaş mamayı direkt mi kessem acaba.. aç kalınca mecbur yicek zamanla. royal + acana karışımı. tuttum bunu. deli kadınlar gibi oldum vallahi.

Reyyanhan

Benim kuzuyu alınca da ay sonuna mamayi nasıl yetiştiricem diye düşünürsün :)

patili

instinct yaş mamadan sipariş verdim. ördeklisini, somonlusunu. naturea yurtdışına gittiğimde alırım artık.
Schesirin kuru mamasını incelemeye alıcam. Gittiğimde alırım çeşitlerinden birkaç tane. Belki onu da öyle severek yer. Üstüne düştükçe o da uzaklaştı mamadan. 3 - 4 gündür serbest bakalım nolucak.. Belki psikolojisi düzelir cadının :))