Kediler İçin Güzel Ahlak Duası, Enter.

patili

Arkadaşlar merhaba
Ben kedimin huysuzluğundan son dönemlerde çok rahatsızım. O kadar huysuz agresif ki, yemek yiyelim diyorsun yemiyor. Su içelim diyorsun içmiyor. Sırf benim dediklerime inat etmek için kendini aç susuz bırakıyor. Birtek yaş mamaya hayır demiyoruz. Erkek kedi misafirliği sonrası daha da zayıfladı. Bana tabır aldı. Onun beslenmesi konusuna kafayı tskrıgımı biliyor. Canımı yakmak için resmen mamasının başına ben evde yokken gidiyor. Günde 20 gr anca yiyor kuru mama. 30-60 gr arası da yaş mama yiyor. Napıcam bu huysuz agresif bücürükle bilmiyorum..
Kelin ilacı olsa demişler cidden çok doğru. Beslenme vs her konuda dikkat ediyorum. Yapmadığım araştırma kalmadı ama durum bu. Şöyle hapur hupur yemek yiyen bir kedi olmasını o kadar isterdim ki.. :(
Şakaya vurup dua enter falan yazdım ama cidden kafama takıyorum bu agresifliğini. Kedilerin ahlakı nasıl düzelir? Yapacağımız birşeyler var mıdır? Kısırlaştırma dişi kedileri de minnoş yumoş yumoş yatlı uyumlu bi hale getirir mi ne dersiniz? #kırıkkalplerdurağındainecekvar

52 CEVAP

patili

evet kızgınlığa girdiğinde göndermeyi düşünmüştüm ama kısırlaştırmakla bu konu arasında kaldım hala netleşemedim. bir ihtimal belki kabul eder diyorum kızgınlıktayken. başkasının evinde tabi.
öyle olsa bile dışarıdan bir yavru sahiplenip kendi cocuklarının arasına karıştırcam. hiçbiri anlamaz. süt annelik yapar belki reyyanımın tornuşuna :))

patili

Zayıflamış sizinki de evet. 3.200 erkek kedi için az. benimki de 2.700 kg. bir dişi için az bir rakam. :(
düzelicek, inanıyorum napıyım....

Reyyanhan

Bazı çocuklar çok hassas oluyor . Senin çocukta öyle patili . Başkasının evinde bu sefer de daha stres olabilir . Daha kötü sonuçlar olabilir . Terkedilmis hissedebilir .. gerçi kızgınlıkta sahibini görmüyor lar ama bilemedim:/

patili

bir kaç ay kilosunu vs. toparlıyım. sonra kızgınlığa girmezse kısırlaştırıcam inşallah.. senin bebiş bizim kıza evlat olur napyım artık. yoruldum inan ki..

Reyyanhan

Aynen canım . Alıştırma sürecini iyi yapmamız lazım .. torunum a kızmasın sonra :)

Reyyanhan

Benim yavrularım çok uysal .. dedelerinin dedelerinden bıliyorum bunu.. iki tislamaya tazı gibi kaçarlar . Başka kedi görünce sokulurlar hemen . Yatarlar sevimlilik yaparlar . Ama diğer kediler bunları korkutur . Bunlarda kaçıp giderler. ;) patili nin iyi bakacağına emin olduğumdan korkmuyorum . Kızının yeme içme ve erkek konusunda sorunları var sadece :) benjm kuzuma annelik yapar :) keşke kendi evladı olsa ama olmuyor işte . Erkek beğenmiyoruz :)

patili

evet kızım erkek kedilere düşman. bizim yazlıkta bahçede dişi bir kedi vardı. kızımla sohbet ediyolardı. hiç çıkarmadıgı sesleri ona çıkarıyordu. öyle güzel sohbet ve gırgırgır mutluluk sesleri çıkartıyordu ki.. ses kaydına almıştık hatta ♡
dişi kedileri çok seviyor. o yüzden dişi yavruyu eminim çok sevicek ve neşesi yerine gelicek. suni tohumlama falan düşünmeye başladım o derece. çiftleşmezse bari tüple gebe kalsın belki anne olunca yumuşar bize de ♡♡

patili

tamam dullface ben faydaısnı gördüğüm birşeyi sana da söylerim mutlaka. aynı bizim durumu yaşıyorsun. sınırda ikimizin kedisinin kilosu da. huysuzlar agresifler stresliler tek sebebi bu. ben bu kısmı tedavi etmek istiyorum. bu da ancak ya hamilelikle ya da bi arkadaşla mümkün..

dollfacepersian

Cotontzu_Siri
Cevabınız için teşekkür ederim. Dedelerini biliyorum deyince acaba Cattery sahibi mi diye düşündüm de. Tanrı ismi deyince aklıma direk yunan tanrıları geliyor. İsimler yunan tanrılarına mi ait bilginiz var mi?

patili

reyyan müsait olunca bilgilendirir isimler konusunda zaten :)
evet suni tohumlamada birkaç gün içerisinde 3-4 kez yapılırsa hamilelik ihtimali %70
Kedilerde de var ama her veteriner yapmıyor. Fakülteler yapıyor. Evet arkadaş çok iyi gelecektir sizin oğlana. darısı başımıza ben de arkadaşın kedoşunu bekliyorum. çiftleşip doğurucak kısmetse zamanı gelince ♡

Biz kuru mamayla yaşmamayı karıştırdık her gün kuruyu arttırdık oldu

patili

denedik yok yemedi öyle. normal mama yiyor şuan az az. zamanla düzelir artık yapcak birşey yok. açlıktan kendini öldürmez herhalde. sinirlerim bu konuda çok bozuk ya... mamanın başına götürüyor beni ama yemeden dönüyor. 10 dk.da bi tekrarlıyoruz bu durumu. ne demek istediği konusunda hiçbir fikrim yok

yasement

Gimcatte zaten vitamin ilavesi taurin ilavesi bişey yok. Öyle olunca biz daha güzelini hazırlarız

Cotontzu_Siri

kendiniz mama yapmayı denenyin

patili

evde hazırlanmış yemek yemiyor. denedim daha önce. ev yapımı mama hazırlayıp yaş mamayla karıştırmayı planlıyorum içine de kediler için ev yapımı yemeklere eklenen toz bir vitamin deposu var. onu katmayı planlıyorum ama kuru mama mı daha sağlıklı yoksa ev yapımı yemek mi bu konuda kararsızım hala..