Kokudan Nasıl Tamamen Kurtulurum?

Cotontzu_Siri

Annem ve babam Siri'nin koktuğunu ve çok rahatsız olduklarını söylüyorlar. Ben, kardeşim ve veterinerimiz kötü kokmadığını düşünüyoruz ama bu onlarda bir takıntı haline gelmiş. Köpek kokusunu nasıl sıfıra indirebilirim? Ayda bir mi yıkasam daha az kokar, 2-3 ayda bir mi? Hangi şampuanı kullanmalıyım?

53 CEVAP

patili

http://www.*********.com/temizlik-urunleri-3

Puppy730

Köpeğin mutlaka bir kokusu olur. Ama kuru şampuan ile aza indirebileceğini düşünüyorum, hoş kokuları var. Tıraş zorunlu durumlar dışında asla sağlıklı bir yöntem değildir. Ben oğlumu mecburi tıraş ettirmiştim bir kez. Onun dışında pek iç açıcı bir yöntem değil.

http://forum.petarkadas.com/kopek-sagligi/kopek-ve-kedilerde-tiras&baslangic=190#2869049

Cotontzu_Siri

kuru şampuan dedim, ben koku salgılamasını engellemek istiyorum dedi. tıraş etme ile ilgili attığınız yazıyı gösterdim, inanmadı ve inkar etti.

Cotontzu_Siri

sıcak olduğu için terleyemediğinden daha çok kokar bu yüzden tıraş ettirelim diyor :/ açıklayamıyorum, hiçbir şekilde açıklayamıyorum

Puppy730

Babanıza tıraş olduğunda daha çok sorunla karşılaşacağınızı söyleseniz? Tıraş sanılanın aksine gerçekten zararlı.

Puppy730

Yardımcı olmayı çok isterim ama babanız nasıl ikna olur, bilemedim şimdi. Kafasında bitirmiş olayı.

Puppy730

Düşünüyorum düşünüyorum ama koku salgılamasını engellemek :/ Pek mantık işi değil. Yardımcı olamadıysam affola. Kolay gelsin, araştıracağım.

Cotontzu_Siri

yine de çok teşekkür ederim

Cotontzu_Siri

tüy uzunluğunu birkaç santim kısaltmak işe yarar mı

patili

traş ettirme o zaman. tüylerinş kısalt. makineyle kısaltabilşyor vteriner kuaförleri. ben de kedimin tüylerini kısalttıeıyorım. ya makas traşıyla ya da makinenin uzun tüy bırakan başlıgıyla. kökten traş etmesin kesinlikle. kalsın tüylerin bi 3 4 cm.si

Puppy730

Hayır, yağ tabakaları zamanla koku yapıyor. Çok yıkanırsa da tabaka incelir ve köpeğin deri sağlığı bozulur demek istedim. Koku engellensin diye sürekli yıkayıp deri sağlığı bozulursa köpek mahvolur, siz de daha fazla uğraşmak zorunda kalırsınız. Öncelik can tabii ki.

Puppy730

Olabilir, denemekte fayda var. Bu arada bakıyorum, bazı arkadaşlar otomatik oda spreyi ile çözmüş işi ama babanız kokunun duyulmamasını değil kökten kesilmesini istiyor. Kimyasallar aslında pek iyi değil ama çare bu olunca yapacak pek bir şey kalmıyor. Tuvaletini yaptığı odaya otomatik oda spreyi yerleştirmeyi deneyip, köpeğinizi Dermaalen şampuanla yıkamayı deneyebilirsiniz. Kokuyu büyük oranda önlediği konusunda çok iyi yorumları var bu şampuanın. Ama size ilk yazdığım şampuan daha iyi bana göre.

Puppy730

Bilinçaltına yerleşmiş bir kere köpek kokar diye :D

Cotontzu_Siri

dermaleen'i duymuştum, deneyeceğim. tuvaletini yaptığı oda banyo

Puppy730

Neden? Benim oğlan dış mekanda yapıyor. Problemimiz yok. Neden endişe ediyorsunuz?