Kokudan Nasıl Tamamen Kurtulurum?

Cotontzu_Siri

Annem ve babam Siri'nin koktuğunu ve çok rahatsız olduklarını söylüyorlar. Ben, kardeşim ve veterinerimiz kötü kokmadığını düşünüyoruz ama bu onlarda bir takıntı haline gelmiş. Köpek kokusunu nasıl sıfıra indirebilirim? Ayda bir mi yıkasam daha az kokar, 2-3 ayda bir mi? Hangi şampuanı kullanmalıyım?

53 CEVAP

Cotontzu_Siri

günde kaç kere çıkarıyorsunuz

Cotontzu_Siri

benim sıkıntı yaşadığım yer sabah 8-9 meselesi :D bu sabah 5.30'da kalktım (öğlen)

Cotontzu_Siri

akşam yemeği saatinde kahvaltı eden insan: ben

miniyavru

Kaçta yapıyorsunuz ;;) o saatte kalkiyorsaniz

Cotontzu_Siri

ece yarısı 3-4 gibi yatmıştım ama genelde daha geç yatarım

Reyyanhan

Siri sen çok zeki akıllı bi kızsın. Baban ı taniyosun ve kısa sürede düşüncelerini değiştirebilirsin ..keşke yardımcı olabilsem en ufak bilgim yok. Millet yazmış zaten.. ursaAaa 5.30 dediği 17.30;)

Cotontzu_Siri

zaten veterinerde yıkatıyorum

Puppy730

Ayda bir yıkamayın bence. Köpeklerin sahip olduğu koruyucu tabaka yok olur ve emin olun zaman zaman daha fazla kokmaya başlar. İki ayda bir uygun olabilir gibi. Şampuan olarak Naturalis adramys kullanabilirsin. Koku için, kuru şampuanları denediniz mi?

patili

http://www.petgunlugu.com/kopek-kokusu-nasil-giderilir/

bu yazıyı oku. yazıda geçen ıslak mendiller kedi ve köpekler için özel temizleme ıslak mendili. yani banyo yapmış kadar oluyor. bir tane almıştım ben çok güzel kokusu. onun linkini bulup atayım sana ondan al.

Puppy730

Şahsen onu denemiştim, pek işe yaramamıştı bizde.

Cotontzu_Siri

Söyledim babama. Başka kokuyla giderince bana daha çok kokuyor dedi. Tüylerini kestirsek, mamasını değiştirsek falan dedi.

Cotontzu_Siri

kokmuyor diyince yalan söylüyorsun diyor

Cotontzu_Siri

söyledim

Cotontzu_Siri

evet :/

Puppy730

Tüyle pek alakası yok. Köpeklerde bulunan tabaka zaman zaman koku yapıyor. Koku deriden geliyor yani, yağlı bir yapısı var çünkü. Tabakaya çok sık müdahale etmekte köpeğin tüy kalitesini ve deri sağlığını mahvedecektir.