Exotic Shorthair Mı British Shorthair Mı?

Anket

British Shorthair
(14 oy)
Exotic Shorthair
(17 oy)
Toplam (31 oy)

Aranızda yeniyim ben kedi almayacağım kuzenim alacak onun için sordum hangisinden olmalı kedisi?

15 CEVAP

pongul

exotic deneyimim yok ancak british deneyimlerime dayanarak kucak pek sevmediklerini, özgürlüklerine oldukça düşkün ama sessiz ve çok hassas / duygusal olduklarını söyleyebilirim.

mesela ırk rehberinde de exoticlerin özgürlük düşkünlüğü brite göre az, sahibine göre şevkat britten daha fazla olarak belirtilmiş: brit exotic ırka göre mutlak genellemeler yine de zor, kedinin kişiliği vb. de işin içine giriyor.

dollfacepersian

İkiside benim çok beğendiğim ırklar,exotic lerinde iranlar gibi gözleri akıyor ve nefes darlığı çekiyorlar diye düşünüyorum. Bu yüzden bakımları daha zor olabilir British shorthair lere göre. Bunun dışında ikiside dayanıklı güzel ırklar.
Asla petshoptan almayın. Profesyonel kedi yetiştiricilerinden yani Cattery lerden alın. Ülkemizde iki ırkında çok iyi yetiştiricileri bulunuyor. Almadan önce şu yazıları okuyun lütfen.İyice araştırma yaparak Catteryi seçin.
http://www.kediperisi.com/british-shorthair-kedi-alirken
http://www.exoticshorthair.com.tr/kedimi-nereden-satin-alabilirim/
Benim beğendiğim Catteryler
British shorthair
Honour Cattery,Kedi Perisi,Patikedipati Cattery
Exotic Shorthair:Tontikgiller Cattery
Umarım sağlıklı ve güzel bir kedisi olur kuzeninizin

Cotontzu_Siri

Haha :D Ama cidden bazı exoticler çok suratsız görünüyor, bazıları ise dünyalar güzeli oluyor.

Cotontzu_Siri

Exotic shorthair istiyordum bir ara. Pek akıllı değiller dürüst olmak gerekirse ama çok iyi huylular. Bakımları çok zor ve tüy dökmeleri biraz fazla. Çok hassaslar, hemen hasta olabiliyorlar. Exotic longhair çeşidi de var, bakımları daha zor. Türkiyedeki ilk exotic yetiştiricisini tanıyordum ama unuttum, bir bakayım maillerime.

Cotontzu_Siri

Bir de elit yavru öneririm. Türkiyenin en güvenilir kedi/köpek üretim çiftliği.

pongul

petshoptan alinmamasi konusunda ben de katiliyorum. petshoplardan uzak durumln.

Zeynooo

British ler daha gzl . Sahiplenmek konusuna gelince sokaktan eve almak daha mantıklı. Ticaretine karşıyım böyle şeylerin.

HAY_DOST

Elit yavru çok kazık bir yer seceresiz ve FBİ belgeleri bile yok
1 american cocker 6000 tl
Hatta euro ile söyledi saçmalık daha güvenilir çiftlikler var

Cotontzu_Siri

Hay_dost kazık olduğunu biliyorum. Daha güvenilir çiftlik, eğitim veya pansiyon yok. Irk garantili, sağlık garantili, scr belgeli, annesinden erken ayrılmamış yavrular satıyorlar. İnternet sitesine girersen ünlülere ve zenginlere sattıklarını görebilirsin. Ve oradan aldığın hayvanın hayatı boyunca veteriner ve eğitim hizmetlerini ücretsiz karşılıyorlar. Türkiyeye çoğu köpek ırkını getiren onlar.

KedimVar

Scottish fold :))

Akinakinn

Bende beitish shorthair var gri kürklü kendisiyle aşk yaşıyoruz ☺️Karakter olarak çok benziyor ikiside özgürlük seviyor ve sakin akıllı kediler tamamen kediyi gördüğünüzde aranızda oluşan elektriğe kalmış

Cotontzu_Siri

Tüy dökmeden rahatsız olacaklarsa british.

HAY_DOST

Ayrıca exotic shorthair burnu basık olduğu için doğru düzgün nefes alamıyor british shorthair daha iyi

nevin_alkan

exotic shorthair tabiki

Cotontzu_Siri

Euro ile söyleme sebepleri yurtdışında da satış yapmaları