Yavru Kedi Buldum Biraz Acil

dollfacepersian

Arkadaşlar en fazla 1 aylık yavru kedi buldum ve 4,5 saat uğraştıktan sonra yakalayıp eve getirdim. Bu konu hakkında sorularım var. Biraz acil bir durum.

  1. Kedi taşıma kabında iken kedim yaklaşıp kokladı. 10-15 dakika aynı odada kaldılar. Bu sürede hava yoluyla bir şey bulaşmış olabilir mi ve kediye dokunduktan sonra elimi güzelce yıkayıp kedimi sevdim. Sorun olur mu?
    2.Kedicik sulu yoğurt ve sulu yağsız konserve balık yedi. Sorun olur mu? Bunları yiyorsa kaç aylık olabilir?
    3.Yemek yedi ama bağırmaya devam etti. Neden olabilir?
    4.Kendi başına tuvaletini yapabilir mi?

  2. Kafesten çıkarmalı mıyım? Çok korkak ve bir yere girip çıkamamasından korkuyorum.

  3. Kedim bebeğin bulunduğu odanın kapısının önünde miyavlıyor. Yavruya karşı hiç saldırgan davranmadı ama ben hafifçe iterek uzaklaştırınca tısladı gibi oldu. Ne yapmalıyım?

Veterinere yarın gideceğim. Arayıp konuştum,hava yoluyla çok bir şey olacağını sanmıyorum dedi ama korkuyorum. Yardımcı olursanız çok iyi olur

57 CEVAP

pongul

iki şekilde olabilir, birincisi hap kimi kediyi iç parazit olmasa da etkiliyor ve kusma-ishal görülüyor bir iki gün. bizde olmuştu. haplar dışkıyı cıvıklaştırıyor illa ki.

ikincisi bendeki en ufak bebeğin de iç parazit uygulamasından sonra dışkısı oldukça cıvık devam etti. gözle görülür bir şey göremiyordum ama mikroskobik yapıda bir şeyler döküyorduysa ... veteriner dışkıdaki ekşi kokunun parazit dökümünden kaynaklandığını belirtmişti.

her halukarda ishal - kusma beklenebilir önemli olan uzun sürmemesi - bol su içmesi lazım su çok kritik. kuru mama takviyesi yapın mutlaka. royal canin mother and baby cat ufak paketlerden başlayabilirsiniz.

pongul

halsiz olması normal gayet. cıvık oluyor evet - yine ishal gibi değil de cıvık olması bile birşeydir. su içmeye devam etmesi önemli. açlıktan ya da durumundan hoşnut olmadığı için - halsizlik, hoşnutsuzluk vs. söyleniyor olabilir. siz mamayı koyun dilerse gider yer, sadece ıslak mama yiyorsa ıslatılmış kuru mama çok da uzun beklemesin ama.

dollfacepersian

Pongul
Kendi başına iki defa çişini yapmış ama dışkı yok. Bir sorun olabilir mi? Şuan yatakta uzanıyor,iyi görünüyor

Mochasla

Yavru kedi süt tozu alın ve en küçük boy bebek biberonu sonra icirin

Mochasla

Poposunu ıslak mendil ile ovalayin yapar çiş henüz çok küçük çünkü

Mochasla

Umarım ömürlük dostunuz olur bu arada buradaki mesajları görmemişim o yüzden size söylenilen şeyleri tekrar ben söylemişim üzgünüm

Zeynooo

Bio petactive. Bu marka süt tozu var .30 35 tl arasi ben kedime kullanmıştım. Sizin kediniz baya küçükmüş yaklaşık 2 kutu bitirin . Anne sütü gibi yüksek kaliteli icerik zengin . Kedi sütü tozu ile beslenmeli diye düşünüyorum . Uyuduğu zaman ya da kaldığı yerde onu sıcak tutacak birşey bulundurun. Küçük olduğu icin anne sıcaklığını arıyordur .

Zeynooo

Tuvaleti icin de kum alıp gözlemlemek gerek pamuk ıslatıp ppopusuns hafif değdirdin. Kumun yanına götürüp burnunu 3 kere kuma surun ve artik buraya pisle deyin . Patileriyle kumu kazın. Çabucak öğrenecektir. Kafesin kapısı açık kalsın ama diğer kediniz ons dokunmasın çok dikkat edin .korkması çok doğal.

dollfacepersian

Mochasla
Aynı şeyi yazmanız hiç önemli değil. Yardım etmeye çalışmanız yeterli:)
Çişini iki defa kendi yaptı ve sulu yoğurt ve yağsız ton balığı yedi. Sanırım küçük olsada birçok şeyi yapabilecek durumda. Dışkı yapması için bekliyorum. Yatağa çıkıp uyumuş şuan.Cevabınız için teşekkür ederim.
Zeynooo
Ben sahiplenirsem bir müddet bolca kedi süt tozu vereceğim Çok minik değil,kendi başına kum kabına gidip çiş yapıyor,balık ve yoğurt yiyor. Şuan yatakta uyuyor ve bulunduğu oda soğuk değil. Çok anne sıcaklığı arıyor gibi gelmedi bana

dollfacepersian

Pongul
Sabah oldu ve hâlâ dışkı yapmadı.Sulu yoğurt verdim,yedi. Veterinere öğleden sonra gibi gidebilirim ancak

dollfacepersian

Pongul
Tamam öyle yapacağım teşekkür ederim:)

dollfacepersian

İki defa dışkısını yapmış,güzelce kuma yapıp üstünü örtmüş. Dışkısı gayet katı ve rengi normal.
Birazdan ikisini de veterinere götüreceğim

KedimVar

Umarım herhangi bir sağlık sorunu yoktur :)

pongul

götürebildiniz mi durum nedir? çok sevindim tuvaleti kullanmasına da.

dollfacepersian

Pongul
Şimdi veterinerden geldim. Yavru sağlıklıymış,1,5-2 aylık ve dişi. Tüylerindeki boşluklar saldırı sonucu oluşmuş. İç parazit hapı ve dış parazit damlası yaptırdım. Yaş mama yiyor şimdi.
Veteriner süt tozuna gerek yok dedi ama sizce süt tozu kullanmalı mıyım?