Vegan Mamalar Sağlıklı Mı?

Rapunzel00

Kedi için inek, tavuk, balık, kuzuyu kesiyoruz. Bir hayat kurtarırken, diğer hayatı alıyoruz. Bu durumun tam tersini düşününce insanın içi daha da kötü oluyor. Buna hiç alışkın değiliz çünkü. Kedimize vegan mama mı vermeliyiz? Kedi bakmamalı mıyız? yoksa et vermek zorunda mıyız? Buna uymaktan başka çaremiz yok mu?

55 CEVAP

iegny

*kediler etçil değildir demiyorum. düzelteyim yanlış yazmışım.

gulsump

yanlış anlamışsınız, ek olarak kedinin tüm ihtiyaçlarını vegan olan bir mama karşılayamaz.

gulsump

ya ama kedinin vegan mamaya ihtiyacı yok ki, et varken neden vegan mama verelim

Ne alaka kediler veganlığı nerden bilenilir. Doğanın döngüsü. Kediler doğal hayatında da tutup ben veganım ot yiyeceğim demiyorlar et onlar için en sağlıklısı. Zaten ot yediğinde de kusuyorlar dünyaya yardım edeceğim diye kedinizin midesini bozmayın eğer illaki ben kedimi vegan beslicem diyorsanız sahiplenmeseydiniz

gulsump

düşüncenize saygı duyacağım. ne diyeyim umarım vegan beslemeyle tüm hayvan kesimleri durur.

iegny

@simbakedi örnek vermek için doğası ev de değil demiştim sonra açıkladım zaten. yani sadece şunu hayal edince garip oluyor. evinde etçil hayvan besleyen bir insanın doğa bi deyip kesilmiş kedi eti vermesi... böyle düşününce garip geliyor ama olay tavuk vs olunca kimse garipsemiyor. işte türcülük.

Lils

Evcil hayvanını vegan beslemek isteyen kuzu ya da tavuk alıp besleyebilir. Hem türcülük de yapmamış olursunuz

simbakedi

@iegny anladim. benim acimdan bu turculuk degil aslinda. veganliga bakis acimiz farkli. benim icin kediyle tavugu, inekle kopegi ayiran seyler var yemek yemek olarak. usulune gore hicbir sey yapilmiyor buna kimse bir sey diyemez tabiki

iegny

ben kedimi normal etli mamayla besliyorum bunu belirtmiştim zaten. hatta şunu da belirtmiştim "ben kedilerde vegan beslenmeyi savunmuyorum, bu konu hakkında net bir fikrim yok fakat sizin karşı açıklamalarınız saçma" (tam boype mi dedim emin degilim de)