Anlayamıyorum..

dollfacepersian

Arkadaşlar,size dün olan bir olaydan bahsetmek istiyorum.Çünkü nedeni aklımı sürekli kurcalıyor.
Dün kardeşim camdan bakarken evimizin biraz uzağındaki çimenlik alanda 3 küçük çocuğun kedileri kovaladığını görmüş.Hemen beni çağırdı.Ben olayı anlamak için camın önünde oturdum biraz.Sonra çocukların gerçekten kedileri kovadığını fark ettim.Gözlerimin önünde kedilere taş atıp tekme savurdular.Yerimden fırlayıp hemen üstüme bir şeyler geçirip aşağı koştum.Ben olay yerine ulaştığımda çoçuklardan biraz uzakta 2 kadının oturduğunu fark ettim.Bu insanlar neden müdale etmiyor dedim içimden.Ben çalılara yaklaşırken çocuklar kadınlara koşup anne babam geldi diye bağırdılar.Bir araba kadınlara doğru yanaştı.Neyse ben olay çıksın istemediğim için biraz bekledim babalarının gitmesini sonra kadınların yanına gittim.Biraz önce gördüğüm çoçuklar sizin mi dedim.Çocukları yanına çağırıp bunlar mı dedi kadınlardan biri.Kedileri kovalayıp tekme ve taş attıklarını söyledim.Kadın çok kötü oldu,çoçuklardan birini çağırıp bumu dedi.Hepsi dedim. Tamam,teşekkür ederim,ben onlarla konuşacağım dedi.Bende teşekkür edip yanlarından ayrıldım.Sonra kardeşim mama verip kedileri kontrol etti.2 yavrusuna ve anne kediye yapmışlar bunları.
Şimdi anlamadığım kısma geliyorum.Çocukların en büyük olanı en fazla 11-12 yaşındaydı.Benim bildiğim çocuk demek masumiyet,saflık ve iyilik demektir.Nasıl oluyor da çocuklar bu kadar kötü şeyler yapabiliyorlar? Kimse bana bilmiyorlardır demesin.Ben daha okuma yazma bilmiyorken canlılara zarar vermenin kötü bir şey olduğunu anlıyordum.Yetiştirme desem konuştuğum kadın çok üzüldü ve sanki çocuğundan beklediği bir davranıştı.Bazı insanlar kötü mü doğuyorlar diye düşünmeye başlıyorum.Gerçekten hep duyduğum ve bir türlü anlayamadığım bir şey bu.
Sizlerin konu hakkındaki fikirlerinizi merak ediyorum.Lütfen fikirlerinizi yazın

45 CEVAP

Cotontzu_Siri

Dollfacepersian
Siz yine şanslısınız, ben bunu her saniye duyuyorum. Kafayı yemek üzereyim.

Benim1kedimvar

Benim akrabalarim kediden korksalar bile ben sevdigim icin hic bir sey söylemiyorlar. Ve aşili kediden zarar gelmiyecegini biliyolar sanirim ben şanslıyım. Ama bunu benim ablam yapiyo ( aynı evde yasamiyoruz) kedimin ölmesini istedigini falan söylemisti ben cok üzülmüştüm. Kediden korktugunu falan söylüyor ama o bizimleyken baska bi kedimiz vardi ben o zamanlar kediden korkardım. O benden daha cok yaklasirdi. Hatta babam kediyi onun icin getirmisti. Ay sinirlerim oynadı gece gece :D

dollfacepersian

KedimVar
Gerçekten çok şanslısınız.Benim ailemde herkes hayvan seviyor ama benim sevdiğim gibi sevmiyorlar.Kardeşlerim oğlum sayesinde bilinç ve duyarlılık kazandılar.Annem ve babam oğlumdan önce gerçek anlamda bir hayvanla aynı evi paylaşmamış insanlar.Yani buna da şükür diyelim:)

dollfacepersian

Cotontzu_Siri
Bu davranışların çoğu annem ve babamda var.Neyseki kardeşlerim artık benden de duyarlı hale geldiler.Çok şanslıyım bu yönden.Umarım istediğiniz üniversiteyi kazanır ve hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz:)

Benim1kedimvar
Sizinkiler iyiymiş gene,aşılı olduklarını ve evde geçici olduklarını bildikleri halde böyle davranıyorlar. Ben hiç susup oturmuyorum ve bu yüzden terbiyesiz olduğumu söylüyorlar. Benim de gece gece sinirlerim oynadı

Luckyssss

Keşke her hayvan o kadar şanslı olabilseydi bazı insanlar yüzünden türkiye hala bilmem kaçıncı sırada çünkü sevgi saygı denen bişey kalmadı artık kedinin köpeğin su kabını yemek kabını deviren bu ülkenin insanlarından ne beklersiniz ki ülkemizin birinci sırada olmasını mı

Luckyssss

Teşekkür ederim bu arada sizin bizim gibi insanlar var oldukça bu ülke daha iyi olmaya meyilli olcak :) herseyden önce insansa bazıları için bizim içinde herşeyden önce aç karnımızı doyurmadan önce diğer canlarımızın aç karnı diye düşünüyorum :)

Cotontzu_Siri

Ben neden bu kadar şanssızım ya :/

Goupe

Ben anlıyorum. Ebeveynleri saldım çayıra mevlam kayıra yaparsa böyle oluyor genelde.

Tabi birde arkadaşa kendini kanıtlama çabası var onuda anlatayım. Eğer ev kedisi veya şiddet görmemiş bir kedi ise hemen insanların yanına gidip bacaklarına sürtünürler ama bu bizim çocuk diye adlandırdığımız vahşi yaratıklar onları tekmeler ve şiddet uygular. Amaçları yanındaki arkadaşlarına ben güçlüyüm ve bir kedi dövebilecek kadar salağım izlenimi vermektir. Tabii kedi tırmalar ve çocuk iyice kediye sataşır sonra kedi ağzını yüzünü çizinde annesine koşarak giderler. Tabi sonra kedi kimseye yanaşmaz.

Goupe

Çocuk ailenin gölgesi gibidir aslında küçüklükten ne eğitilirse öyle kalıyor.

HAY_DOST

Ben gördüğüm zamam çocukları dövüyorum

HAY_DOST

Önce kibar bir şekilde uyarmama rağmen dinlemiyorlar bende çözümü şiddete buluyorum

dollfacepersian

SelinTuksal
Bende insanın içinde olması gerektiğini düşünüyorum. Yaptığınız çok güzel bir davranış. Yavrular kaç aylık acaba?

SelinTuksal

tam olarak bilemiyorum ancak tahminen 1-2 aylıklar.

dollfacepersian

SelinTuksal
2 aydan küçüklerse cat milk ile beslemeniz gelişimleri için çok daha iyi olur,asıl siz böyle diyerek çok incesiniz, teşekkür ederim:)

SelinTuksal

ayrıca sizin babaanneniz en azından yeni gelmiş. ben 4,5 ay boyunca teyzemlerin söylenmelerine maruz kaldım. yok inşallar kaçarlar, yok doğal hayat lazım, yok bilmemne... bende en son doğal hayat asfalt yol mu diye tavrımı koymak zorunda kalmıştım