Felicia Mama Hakkında Tecrübelediklerim

gulsahecem

2 aylık kullanımımın sonucunu yazayım ben de. 2 ay öncesine kadar kedime türlü türlü mama alıyordum ve hiçbirini yemiyordu. Çok seçici bir kedi. Eskiden kullandığımız mamayı değiştirmek de istiyordum çünkü alt segment bir mamaydı (maddi olarak ciddi sıkıntıda olduğumuz dönemde vermek zorunda kalmıştım) araştırıp içeriği güzel bir mama aradım ve feliciadan da çoğu kişi memnundu seçici kedilerinin bile yediğini söylüyorlardı. Tereddüt ederek aldım çünkü 4 5 farklı mama denemiştim ama sonuç hep hüsrandı. Aç kalmayı tercih ediyordu ve baya da zayıflamıştı. Feliciayı yedi. Başlarda ona da çekinerek yaklaştı bir kap mamayı bir günde falan tüketiyordu ama şimdi sabah koyuyorum ve akşama kadar bitmiş oluyor. Hatta yine koyarsam onu da yiyor. Yani baya iştahlı yiyor. Kilosu da düzeldi. Dışkıda koku sorunu yok. Ağzı kokmuyor. Tüy dökümü de ciddi anlamda azaldı. Bilmiyorum bize iyi geldi. Daha iyi içerikli bir şeyler alın diyenler olmuş ama orta segment mamaların hepsinin içeriği neredeyse aynı. Ben protein oranı en yüksek olanlardan seçmeye çalıştım. Ve birkaç veterinerin de orta seviye mama olarak baya iyi tavsiye ederiz dediğini duyunca içim rahatladı. Bonacibo gibi bir mamayla eş değer tutulmaması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bildiğim kadarıyla kendisi baya alt segment bir mama. Genelde sokak hayvanları için kullanılıyor.

Not: Biz felicia somonlu hamsili derma care yetişkin kedi maması kullanıyoruz

12 CEVAP

simbakedi

mamanin iyi gelmesine sevindim. ama bonacibo ile aralarinda bahsettiginiz gibi daglar kadar fark yok. ozellikle yavru kedi mamalarinin icerigi ayniydi bire bir atmisti biri buraya gecen gun.

ilknurgulmek

Biz de şu an kuzu etlisini kullanıyoruz memnunuz o bitince bir de sizin kullandığınız somonluyu denemek istiyorum tüy sağlığı için daha iyiymiş

CalicoMinos

Bende şuan felicia kullanıyorum

meowhun

Bildiğim kadarıyla iki mamayı da aynı firma üretiyor. Felicia'nın firması Çağatay Pet Food'a fason ürettiriyor diye biliyorum yani. Felicia iyi geldiyse onunla devam edin daha iyi mamalarda var ama bütçeniz ve kedinize iyi gelmesi en önemli etken sonuçta.

buusracikk

Ben de yavru ve anne kedilerim için felicia yavru ve anne maması kullanıyorum 2 aydır çok da memnunum hem bebekler hem de anneleri severek yiyorlar dediğiniz gibi fiyat olarak da hesaplı güzel bir mama. 2.5 aylıklar 1.5 kilo ikisi de yarıyor mama

simbakedi

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/96798-bonacibo-ile-felicianin-ayni-icerige-sahip-olmasi
kittenlar direkt ayni. sizin kullandiginiz mamayi elestirmiyorum asla sadece bunu biri atmisti o yuzden soyledim ben de. kedinize iyi geldiyse ne mutlu size zor olan kismi atlatmissiniz kedi bakimindaki :D ama dediginiz gibi daglar kadar fark yok. bana acikcasi felicia icerigi ile royal canin icerigi de asiri farkli gelmiyor. ama royal canin cok daha pahaliya satiliyor neden? reklam isi :D bonacibo ve felicia da oyle geliyor. belki her mama icerigi ayni degildir ama ornekleri var bunun gibi

Lils

Felicia ve bonacibonun içeriği aynı. İkisi de Türk firması. Felicia'ya daha fazla para veriyorsunuz sadece. Somonlu alacaksanız bonacibo'da yok sadece.

gulsahecem

Aynı firma üretiyor ancak içerikleri aynı değil. İçeriği her şeyi tamamen aynı olan iki mamayı neden farklı isimlerle ve farklı fiyatlarla satsınlar bu mantıklı mı? Biri diğerinden daha alt seviye bir mama. Ki genellikle sokak hayvanlarına kullanılması tavsiye ediliyor. Birkaç veteriner hekime orta seviye mama sorduğumda da felicia önermişlerdi. Sonuçta mamayı onlardan almıyorum onların bir kâr amacı yok bonacibo alabilirsiniz aynısı hem de daha ucuz da diyebilirlerdi. Sonuçta bonaciboda bilinen bir mama. Tamamen aynı oldukları konusunda katılmıyorum. Kullananlardan neredeyse hiç olumsuz yorum almadım. Yorumlarda olsun (ki üşenmeden 345 yorumu okudum) ya da kendim sorduğumda bir iki kişi kedisinde ishal yaptığını bu sebeple bıraktıklarını söylemişti. Ve şöyle bir şey de var bu biraz kedinin yapısıyla ilgili royal canin hills kullanıp da kedimin midesini bozdu kusturdu tüy dökümünü arttırdı dışkısında koku yaptı ishal yaptı gibi şeyler de okudum. Yani içerik olarak size temiz gelen veterinerlere de sorduktan sonra onlar da onayladıysa bu tarz mamalar alabilirsiniz. ardından kedinize de iyi geldiyse kullanmaya devam edersiniz

gulsahecem

Yani sonuç olarak içeriğinin size temiz geldiği veteriner hekimizin de onayladığı mamaları alıp deneyebilirsiniz. Ardından kediniz de severse ve iyi gelirse ne mutlu 💕

gulsahecem

Dediğim gibi içeriğine bakıp bize ve veterinerimize temiz geldiyse yorumları da güzelse alıp denenebilir farklı mamalar. Mama işi de biraz deneme yanılma işi gibi. Ardından kedimize de iyi gelirse kullanılabilir. Ardından uzun vadede bir soruna yol açıp açmayacağı da ortalama 1 yıl içinde belli olur diye düşünüyorum. Uzun vadede sorunlardan kastım üriner sistem sorunları vs. Zaten düzenli olarak kedimizin idrarını ve dışkısını kontrol etmemiz gerekiyor herhangi bir hastalığın erken teşhisi için. Hepimizin kullandığımız mamalardan memnun kalmamız dileğiyle iyi geceler🌙

gulsahecem

Bu arada içerik farkı derken mesela çok çok pahalı olan mamalar var (orijen gibi) bunların 15 kgsi 1000 küsür lira falan ama içerikleri de içerik yani😅 biz o kadar sağlıklı beslenmiyoruzdur ve hayatımızda daha bizim tuketemedigimiz besinler var icinde. Belki bir gün dolar düşer de böyle mamalar da alabiliriz umarım :')

Palyaco

Kedinize iyi geldiyse devam edin bence benim kedim cok seçici proplan yemedi royal canin yemedi felicia yemedi hills yemedi acana bile yemedi en severek yedigi exclision ve bozita bunlar dışında yemiyor