Kedi Kumu Önerisi (Bentonit)

şuana kadar birsürü kum denedim ve çoğundan memnun kalmadım memnun kaldıklarımdada ilakki bir kusur oldu kum önerilerinizi alabilirmiyim pelet harici çünkü kedim pelete alışamıyor ve yapmıyor en memnun kaldığınız ve önereceğiniz bentonit kum nedir bizimlede paylaşırsanız seviniriz :)

24 CEVAP

Sznyll

Ben Proline, Quik, Lindocat, Vancat ve Mio kullandım.
Proline'da hem bebek pudralı hemde lavantalı kullandım. Koku konusunda ortaydı ikiside. Topaklanması fena değildi bazen elerken dağılıyordu. Tozumada çok fazla yoktu. 10 litresini 30 liraya almıştım.
Quik markasını 1 kere kullandım o da annemler markette bulup getirmişti o yüzden. Tozuma fazlaydı bana göre. Topaklanması iyiydi. Koku konusuda iyiydi. 5 litresini 25 liraya almıştım.
Lindocat'in bebek pudralısını kullandım. Topaklanması iyiydi. Koku konusundada iyiydi. Tozumasıda çok yok. 10 litresini 25 liraya almıştım.
Vancat'in aktif karbonlusunu kullandım. Herkes beğeniyordu bende ona güvenerek almıştım ama hiç memnun kalmadım. Çok koku yapıyordu topaklanması çok kötüydü sadece elerken değil kedim üzerine bastığında bile dağılıyordu. Tozuması azdı. 2 li paket daha ucuza geliyor diye öyle almıştım. Yani 20 litresini 68 liraya almıştım.
Mio markasının portakallı ve bebek pudralısını kullandım. Portakallı olan ince taneliydi ve koku hapsetmesi pek iyi değildi. Daha doğrusu portakal ve dışkı kokusu birleşince garip kötü bir koku oluşuyordu. Topaklanması iyiydi ve tozuması çok değildi. Bebek pudralı olanı yanlışlıkla kalın taneli almıştım. Kalın taneli olması hoşuma gitmedi alışık olmadığım için. Fakat topaklanması ve koku hapsetmesi iyiydi. Kalın taneli olduğu içinde tozuduğunu pek görmedim. 10 litresini 25 liraya almıştım. Şu an lindocat kullanıyorum arada bir mio ve prolineda alıyorum. Ancak diğer ikisini yani quik ve vancat'i tavsiye etmem.

simbakedi

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/93074-feles-tozsuz-kedi-kumu-inceleme
karbonat attigimdan beri 0 koku. ben cok memnunum. topaklanmasi cok cok iyi olmasa da benim kullanacagin tek kum budur uzun sure

Renklipati

9 aydır lindo Cat kullanıyorum kokusuz ve hiç değiştirmeyi de düşünmüyorum çok memnunum...

Sznyll

Bu arada kumları genelde internetten sipariş ettiğim için bazen geç gelebiliyor. O yüzden komşumuz kendi petshopundan proline getiriyor. O da çok iyi değil ancak mecbur kaldığımda almak durumunda kalıyorum.

beyzathemoc1

orgakitty topaklananı deneyin bentonite çok yakın

Esims

Kullandıklarım arasında açık ara en iyisi reflex(turkuaz olan) idi. Tavsiye ederim. Topaklanma ve koku tutmada çok başarılı.

duman_cat_world

Biz Mırmır ve Reflex in her yönünden memnun kaldık. Topaklanmaları, koku hapsetmeleri, tozutma azlıklıklarını falan beğendim yani.

Bir de Vancat aktif karbinlu var taş gibi oluyor topaklar, gerçekten çok iyi. Ancak biraz tozutuyor.

duman_cat_world

Şu an cam peleti kullanıyoruz bentonit kullandigim zamanlar mırmır aktif karbon favorimdi kesinlikle ❤👍

duman_cat_world

Bahsettiğim tüm kumlar aktif karbonlular, koku tutmada karbon cok basarili.

dilanbulent

Lindocat markasından çok memnunum. Son zamanlarda Felin diye bir marka var o da çok iyi.

Lils

Proline şu ana kadar kullandıklarım içinde en iyisiydi. Lindo da güzel.

Denizygt

Ben pelete geçmeden önce lindo cat ın natural kokusuz olanını kullanıyordum tavsiye ederim sizede

Pofupof

Vancat Aktif karbon.
Bu zamana kadar kime tavsiye ettiysem memnun kaldı. Bu sitede de sayısız kere önerdim.
İshal gibi sağlık problemi olmadıkça koku sıfır.
Topaklar taş gibi.
Tozuma biraz var ama kullandığım birkaç markaya göre baya az.
İyi topaklandığı için kum hiç kirlenmiyor. 1 paket 5 hafta civarı yetiyor bize. Azaldığında kumu atmıyorum. Tuvaleti yıkayıp eski ve yeni kumu karıştırıyorum.
İnternet sitelerinde petshopa göre çok daha ucuz oluyor.
Böyle :)

Pofupof

Yukarıda çok kötülermiş, inanamadım. Blr seneye yakındır kullanıyorum. Hem petshoptan hem farklı e-ticaret sitelerinden aldım, yukarıdaki gibi bir sıkıntı asla yaşamadım.

Palyaco

Jungle aloverali aktif karbonlu topraklama cok iyi kokuu hapsetme super