Kedime Sevmediği Şeyleri Nasıl Yedirebilirim?

Puffy2021

Mrb wanpy sıvı kedi atıştırmalığı aldım kedim yemedi . Yaş mama da yemiyo yaş mama yemesi çok gerekli değil yeterince su içiyor. Ama sıvı atıştırmalıgi yemesini isterdim sizce nasıl yedirebilirim?

19 CEVAP

simbakedi

sanmiyorum yedirebileceginizi. yiyorsa yiyor yemiyorsa yemiyorlar cunku. benim kedim de kirmizi et yemiyor beyaz et yiyor mesela. asla ve asla kirmizi et iceren bir seyi de yemiyor.

duman_cat_world

simbakedi'ye katılıyorum. Kedi yemezse yemez, zorlamanın mantığı yok.

Poncimin

Bizimki Wanpy ödül mamasıyla birlikte verince yemediği her şeyi bile yer. O derece delisi oldu. Paketin kokusunu aldı mı direk mırlamaya başlıyor :)

Merve7

Zorlamanın anlamı yok çok faydalı şeyler değil zaten

Selinece

Atıştırmalıklar çok da önemli bir yer teşkil etmiyor beslenmelerinde. Hatta çok da sağlıklı değil. O yüzden yememesi çok daha iyi. Yaş mama da yemese olur kuru mamasını besleyici farklı yiyeceklerle karıştırabilirsiniz (tavuk, balık, yumurta vb).

diablerose

agzina bile surmediyse siz parmaginizla bi pıt agzina surun. tadini alinca sevebilir. bnmki de cok secici, yas mama yemiyor ama wanpy ye bayiliyor. nerdeyse ekmek bancak. bi de ben tabaga koyup veriorm, paketinden yemiyor

Patilehayati

Kediniz sevmiyorsa zorlamamalısınız sıvı atıştırmalık zaten pekte sağlıklı değil ama illa yedirmek istiyorum diyorsanız patilerine sürebilirsiniz yada yoğurt haşlanmış yumurta haşlanmış et balık tavuk seviyorsa içine biraz koyup rondadan geçirebilirsiniz böyle yöntemler buldum 😅

Lunaveelmas

Sevdiği ödül mamasıyla karıştırabilirsin

Pollythelilly

Ben üst dudağına sürüyorum malt vs'yi.Temizlemek için yalanırken yemiş de oluyor böylece:)

caglasskn

Pollythelilly ' nin dediği gibi dudağına ya da patisinin üstüne sürebilirsiniz yalarken yemiş olacaktır. Benim kedimde yaş mama ve sıvı ödül mamalarını sevmiyor. Sadece gimcat maltı ve gimcat puding ve latteyi çok severek yiyor. Eğer denemediyseniz gimcat'in latte, yoğurt ve pudingini deneyebilirsiniz sevebilir belki 😊

Cirkinpisi

Her yaş mamayı yemiyorlar sevmedi bir şeyi yediremessiniz sevdiyini anlayana kadar farklı yaş mamalar deneyin

Bested

Wanpy odul mamasini mamasinin icine cok az koyabilirsiniz yediyse o sekilde yedirebilirsiniz yemediyse zaten zorlamaya gerek yok olmazsa sokak kedilerine verin

Palyaco

Benim kedimde yemiyor yas mama kedi çorbası seviyor vanpy ilk etapta yemedi partisine sürdüm sonra tadını alınca delisi oldu

aysekara1

Zorlamayın bence ama çok gerekliyse yemesi üstüne malt sürebilirsiniz. Ben hap, vitamin vs olunca öyle yapıyorum yiyor.

blue_hpood

yaş mama gerekli değil? mümkün olduğunca çok vermelisiniz. schesir denediniz mi? tavuk, ciğer, balık haşlayıp vermeyi deneyin.