Tiffanie

Tiffanie
Taranma İhtiyacı
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Bakım İhtiyacı
Sağlık ve Cesaret
Hareketlilik
Sahibine Şevkat
Mırıldanma
Özgürlük Düşkünlüğü
Zeka Seviyesi

Tiffanie Açıklaması


Tiffanie, son derece yakın bir zamanda hayatımıza giren ve kısa sürede kalplerimizi fetheden bir ırk olma özelliği taşır. Orta büyüklüktedir ve kafa yapısı yuvarlak hatlıdır. Elmacık kemikleri belirgin olur, gözleri ise parlak ve iridir. Gözleri sarı ve kehribar renklerinde olabilir. Vücut yapısı incedir ancak patileri oldukça gelişkindir. Orta uzunlukta ince ve ipeksi tüyleri bulunur. Tüylerinin renkleri oldukça çeşitlidir; kahverengi, kızıl, karamel, krem ve leylak renklerinde muhteşem tüylere sahip olabilir. Tüyleri boyun çevresinde ve kuyruk bölgesinde vücudunun diğer bölgelerine oranla daha uzun olur.

Karakteri ile de muhteşem görüntüsünü destekleyerek kısa sürede hayvanseverlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Çok oyuncu olduğu ve merak duygusu ile zaman zaman sınırları zorladığı bilinir. Çok sevimlidir, naziktir ama aynı oranda hareketli olduğu da ifade edilebilir. Diğer kedilerle ya da evcil hayvanlarla anlaşabildiği pek söylenemez; fazlasıyla kıskanç bir ruh haline bürünebilir. Çocukları tolere edebilen bir yapıya sahiptir, aşırı ilgiden bunaldığında ortalıkta görünmemeyi tercih eder. Apartman hayatına uyum sağlayabilir, tek sorun diyalog kurmayı fazla sevmesi ve miyavlamasıdır. Uzun süre yalnız kalmak onları için uygun değildir, insanlarını özleyebilir ve terk edilme kaygısı yaşayabilir. Yumuşak huyludur ve diğer birçok ırktan farklı olarak aile bireylerinin kucağında zaman geçirmeye bayılır. Üzerlerindeki ilgi azaldığı zaman dikkat çekmenin her zaman bir yolunu bulur. Empati yeteneklerinin oldukça gelişmiş olduğu ve insanlarını rahatlatmak için sevgi gösterilerinde bulundukları bilinir.

Tiffanie Kedisi Nerenin Kedisi?

Chantilly olarak adlandırılan Tiffany cinsi ile karıştırılmaması gerekir. Geçmişi 1980’li yıllara dayanan türün menşe ülkesi İngiltere’dir. Burmese ve Chinchilla ırklarının melezlenmesi sonucu ortaya çıkmışlardır. Hem karakterleri hem de görünümleri ile kalpleri fethetmelerinin ardından çiftleşme tekrarlanmıştır. Günümüzde giderek popüler hale gelen ırklar arasında yer almaktadır.

Tiffanie Kedisi Ne Kadar Yaşar?

Ortalama yaşam sürelerinin 11 – 15 yıl olduğu ifade edilmektedir. Sağlıklı beslenmesi ve yeterli derecede egzersiz yapması sağlığının korunması adına kritik derecede önemlidir. Genel anlamda oldukça sağlıklı bir ırk olduğu kabul edilir. Yine de düzenli veteriner kontrollerinin ihmal edilmemesi gerekir. Rutin veteriner kontrolleri sırasında kilo durumları mutlaka öğrenilmelidir.

Tiffanie Kedisi Çok Tüy Döker mi?

Evet, maalesef orta ve çok derecede tüy döktükleri söylenebilir. Ancak iyi haber şu ki, bakımları çok zor değildir. Orta uzunlukta, ipeksi ve kabarık tüylerinin mümkünse her gün fırçalanması ve taranması gerekir. Bu bakım ölü derilerin ve ölü tüylerin temizlenip ciltlerinin nefes alması açısından kritik derecede önemlidir. Tıraş olmalarına gerek yoktur, arada sırada banyo yapmalarında bir sakınca bulunmaz.

Tiffanie Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Tüm dostlarımız gibi onun da sağlıklı ve uzun bir ömür sürebilmesi için tüy bakımına ek ihtiyaçları bulunur. Tırnakları her 10 – 15 günde bir uzadığı için kesilmelidir. Kulaklarında birikmiş kirlerin olup olmadığı kontrol edilmeli, kulakları temizlenmelidir. Kulak temizliği için kesinlikle kulak temizleme çubuklarının kullanılmaması gerekir, nemli bir bez yeterli olacaktır. Diş ve diş eti sağlığının korunması için dişleri fırçalanmalıdır.

Tiffanie Kedisi Ne Kadar Süre Hamile Kalır?

Gebelik süreleri 58 – 65 gün aralığında olur. Gebelik sürecinde davranışları diğer ırklarda olduğu gibi farklılaşır. Dişiler karınları belli olduktan itibaren güvenliklerinden emin olmak için kendilerine rahatsız edilmedikleri bir yer bulmaya çalışırlar ve genellikle karınlarına dokunulmasından hoşlanmazlar. Bu süreçte beslenmelerinin gebeliğe özel hale getirilmesi gerekir. Hamilelerin daha çok proteine, daha çok kaloriye ve daha fazla yağa ihtiyaç duydukları bilinmektedir. Ek olarak kalsiyum ve fosfor minerallerini de yeterince aldıklarından emin olabilir.

Tiffanie Kedisi Kaç Yavru Doğurur?

Dünyaya ortalama 6 yavru getirdikleri söylenebilir. Yavru sayısını etkileyen birçok farklı faktörün olduğunun da unutulmaması gerekir. Dişinin ilk doğumunun olup olmaması, ne sıklıkla doğum yaptığı, herhangi bir sağlık sorununun olup olmaması gibi değişkenler yavru sayısını etkileyebilir. Yavrular dünyaya geldikten sonra ortalama olarak ilk 10 gün çevrelerini göremezler. Daha sonra gözlerini açarlar ve 3 haftalık olduklarında kendi aralarında oyun oynamaya başlarlar.

Tiffanie Nasıl Beslenmeli?

Her kedi benzersiz özelliğe sahiptir; beğenileri ve ihtiyaçları farklılaşabilir. Yine de gelişimsel dönemlerindeki ihtiyaçlarına özel geliştirilen kuru mamalar ile beslenmeleri gerektiği ifade edilebilir. Haftada 2 – 3 kere yaş mama yemeleri de önemlidir.

Evcil dostunuz için indirimli kedi mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Tiffanie Yorumları

Karakteri

Dışa dönük, nazik, sevecen, sahibine bağlı, zeki, ilgi çekmekten hoşlanan, oyuncu, meraklı, yumuşak huylu.


Bakım

Bakımı zordur. Sık sık taranmalı/fırçalanmalı. Arada banyo yaptırılabilir.


Renkleri

Açık gri, krem rengi, füme, tarçın, karamel, kahverengi, siyah.


Tüy Şekli

Uzun


Çıkış Yeri

İngiltere


Vücut Yapısı

Orta


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Tiffanie sahiplenmek istiyorsanız, Tiffanie sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Tiffanie dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Kedi İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

SelaOzan kullanıcısının #56521 peti
merinet kullanıcısının #13700 peti
Seydadnz kullanıcısının #62870 peti
bsrylgn kullanıcısının #21108 peti
AryatheCatt kullanıcısının #66425 peti
cereenpir kullanıcısının #83951 peti
Seydadogan41 kullanıcısının #27348 peti
PrensesPamukPrensesPamukPrensesPamukPrensesPamuk kullanıcısının #22188 peti
Missigna kullanıcısının #7173 peti
hamullucigdem kullanıcısının #8161 peti
Sudenazlanix kullanıcısının #12191 peti
Aybukegece kullanıcısının #170946 peti