Kedi Yıkanır Mı? Yıkanırsa Niçin Yıkanır?

csarlik

Anket

Evet
(8 oy)
Hayır
(5 oy)
Kesinlikle Hayır
(4 oy)
Toplam (17 oy)

Arkadaşlar merhaba kedileri hangi koşullarda yıkamalıyız? İyi veya kötü yanları nelerdir?

10 CEVAP

patili

6 aydan önce asla yıkamayın. normal şartlarda ev kedisi yıkanmamalı. strese ve deri problemlerine yol açıyor. ama sokaktan aldıgınız bir kediyi kendiniz yıkayabileceğiniz gibi, içinde yıkama traş kuaför işleri de olan bir veteriner bulursanız, onlar tertemiz yapar. eli veya herhangi bir bölgesi kirlenmiş temiz ev kedisi de sadece bölgesi nemli bezle silinerek ve kurutularak temizlenir.

Aylin85

](https://evcillerim.tr.gg/Kedi-Y%26%23305%3Bkan%26%23305%3Brm%26%23305%3B--f-.htm "Resim açıklamasını girin")

meminkoroglu

Asla yıkanmaz bunu bir çok veterinerle görüştük kedileri yıkamak demek onu hastalanmasını olanak sağlamak demektir. Patilerini felan ılık suyla yıkanabilir kuru şampuan kullanmak ideal

ayseeny

ben aynı soruyu sormuştum bana çok yıkanmaz isterseniz 2 3 ayda bir yıkayın demişlerdi ama veterinerede danışmak lazım sanırım

Duman14

Kedileri çok çamurlandığı zamanlarda beya tüylerne bir şey dökülürse yılamalıyız çok sık yıkanan kediler haftada 1 gibi falan deri sağlıkları bozulur ve ciddi sıkıntılar çeker ideal yıkama aslında yıkanmasına gerek yok ama içiniz rahat etmiyorsa yılda 2 kere falandır

milagro

Kedinizi sokaktan sahiplendiyseniz ve 2-3 aydan büyükse eve geldiğinde kedi sampuaniyla kulaklarına su kaçırmadan sakince ılık suyla yikaabilirsiniz ama kulaklarına çok dikkat etmelisiniz daha sonra ise evde yaşayan ve sürekli kendini temizleyen kedinizi yikamaniza gerek yoktur 5-6 ayda bir yikayabilirsiniz

Havanese_Siri

bence yıkanmalı ama en fazla 4-5 ayda bir

09murmur

Bazen sokakta bulduğum annesiz kedileri eve almak durumunda kalınca onları yıkamam gerekmişti. Ama hemen sonrasında çok iyi kurulayıp, sesi düşük saç kurutma makinesi ile kurutup, sıcak su torbası ya da kalorifer peteği üzerinde yatak hazırlığı gerekli. Yalanarak kendi temizliğini yapabilen biraz daha büyüklerde bunlara hiç gerek yok. En kirloşu bile 2 günde tertemiz yapıyor kendini. Tecrübeyle sabittir.