Bedlington Terrier

Bedlington Terrier
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Bedlington Terrier Açıklaması

Kuzu postlu köpek olarak da bilinen Bedlington Terrier oldukça sadık, oyuncu ve bir o kadar da yaramaz bir ırk olarak tanınır. Ülkemizde çok bilinmemekle birlikte köpek güzellik yarışmalarından hepimiz onlara aşinayız. Diğer köpeklerle, çocuklarla ve yabancılarla oldukça iyi anlaşırlar; ailelerine karşı da yüksek derecede sadıktırlar. Akıllı olmaları eğitimlerinin kolay geçmesini sağlar yine de erken dönemden itibaren sosyalleştirilmeleri gerekir. Oyuncu kimlikleri karakterlerinin önemli bir parçasıdır, günlük egzersiz ihtiyaçlarını karşılanabilirse apartman hayatına başarılı bir şekilde adapte olabilirler. Canları çok çabuk sıkılabilir, ki bu durumda türlü yaramazlıklar peşinde koşarlar, bu nedenle hem fiziksel hem de mental olarak yorulmaları gerekir. Uzun yaşarlar, genellikle 17 yıldan fazla aileleri ile birlikte mutlu bir hayat sürdükleri söylenebilir. Çok sıcak ve çok soğuk havalar onlara göre değildir, ılıman iklimlerde oldukça mutlu olurlar. İlgi hep onların üzerinde olsun isterler, yalnız kalmaya tahammül edemezler. Diğer terrierler ile kıyaslandığında daha sessiz olurlar, havlamayı çok sevmezler. %100 olmasa da hipoalerjenik olduklarından alerjik bünyeye sahip kişiler tarafından tercih edilebilirler.

Bedlington Terrier Kaç Kilo Olmalı?

Orta ırka mensup bu beyaz renkli sevimli köpeklerin ağırlığı 10 kilograma kadar çıkabilir. Ortalama ağırlıkları 9 kilogramdır. Erkeklerin boyu 43, dişilerinki ise 41 santimetreye kadar uzayabilir.

Bedlington Terrier Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Menşe ülkesi İngiltere’dir. İlk olarak İngiltere’nin kuzey bölgelerinde ortaya çıkmışlardır. Geçmiş dönemde sıçanların, porsukların ve diğer haşeratların avları sırasında kullanılmışlardır. 1800’lü yılların ortalarından itibaren gösterilerde yer almaya başladıkları bilinir. Hem asiller hem de toplumun diğer sosyoekonomik sınıflarına ait olan kişilerin gözdesi olmayı başarmışlardır. AKC tarafından tanınan 155. ırk olma unvanına sahiplerdir.

Bedlington Terrier Kaç Tane Yavru Doğurur?

Yetişkin dişilerin yılda bir kez doğum yapması gerekir, fazlası sağlıklarına zarar verebilir. Yavru sayıları 3 – 6 arasında olur.

Bedlington Terrier Çok Tüy Döker mi?

Çok tüy dökmezler ancak tüyleri çok hızlı bir şekilde uzar. Haftada 1-2 kez fırçalanmaları ve her 2 ayda bir tüylerinin kısaltılması gerekir. Tırnakları düzenli olarak kesilmelidir.

Bedlington Terrier Kaç Saat Uyur?

Standart bir uyku düzenine sahip olurlar, enerjik bir yapıları vardır. Günde ortalama 10 – 12 saatlerini uykuda geçirirler.

Bedlington Terrier Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Kompleks bir karakterleri vardır. Gururludurlar, sahiplerini mutlu etmek isterler, çok akıllı olurlar ama aynı zamanda inatçılıkları ile de ünlüdürler. Erken dönemde eğitimlerine başlanmalı ve sosyalleşmeleri sağlanmalıdır. Sert eğitim metotlarına olumlu yanıt vermezler. Ödüllendirilmeleri eğitim sürecinde başarıyı getirebilir.

Bedlington Terrier Nasıl Beslenmeli?

Kilo almaya yatkınlıkları orta derecededir. Beslenmelerinde kaliteli kuru mamalar kullanılmalıdır. Gelişim dönemleri doğrultusunda ihtiyaçları olan mineral, vitamin ve besinleri içeren mamalar sayesinde hem ihtiyaçları karşılanabilir hem de formları korunabilir. Veteriner kontrolleri sırasında kilo – boy oranları kontrol edilmelidir. Günde 2 öğün beslenmeleri önerilir.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Bedlington Terrier Yorumları

Diğer Adları

Rothbury Bull Terrier, Bedlington Teriyeri


Renkleri

Mavi; saman sarısı; kırmızılı kahverengi; bu renkler sarımsı kahverengi noktalarla kaplı olabilir. Bedlington yavruları koyu renkte doğarlar ve yaklaşık bir yaşına geldiklerinde renkleri oturur.


Çıkış Yeri

İngiltere


Çıkış Tarihi

1800'ler


Familya

Terrier


Orjinal İşlevi

Fare, porsuk ve haşere avı


Günümüzdeki İşlevi

Köpek yarışmaları


Ortalama Ömrü

10-12 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

8-10/8-10 kg


Boy (Erkek/Dişi)

41-43/38-41 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Bedlington Terrier sahiplenmek istiyorsanız, Bedlington Terrier sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Bedlington Terrier dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pug

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

tumocan kullanıcısının #2218 peti
hamzab kullanıcısının #80916 peti
kkkadir kullanıcısının #13315 peti
evrenonen kullanıcısının #19093 peti
Suatgulsen kullanıcısının #25911 peti
Svminc kullanıcısının #26590 peti
Kadernur kullanıcısının #28466 peti
movenpick kullanıcısının #28963 peti
Elifecce kullanıcısının #33081 peti
duran2753 kullanıcısının #40762 peti
k484951 kullanıcısının #90036 peti
k484951 kullanıcısının #90037 peti