Colorpoint Shorthair

Colorpoint Shorthair
Taranma İhtiyacı
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Bakım İhtiyacı
Sağlık ve Cesaret
Hareketlilik
Sahibine Şevkat
Mırıldanma
Özgürlük Düşkünlüğü
Zeka Seviyesi

Colorpoint Shorthair Açıklaması

Çok sadık ve arkadaş canlısı olmaları ile tanınırlar. Dikkat çekmek için aralıksız miyavlayabilirler. Zeki, oyuncu, eğlenceli ve yalnız kalmaktan hoşlanmayan bu cins kalabalık aileler için ideal bir üyedir. Çocuklarla, kedi ve köpeklerle iyi anlaşırlar ve çabuk sosyalleşirler. İnce uzun bacakları iyi bir koşucu olmalarına yardımcıdır. Bu da onları kemirgen avcılığında başarılı kılar.

Colorpoint Shorthair Kedisi Nerenin Kedisi?

Menşe ülkeleri Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere'dir. 1940’lı yıllarda İngiliz ve Amerikalı birkaç yetiştirici tarafından Siyam, Abyssinian ve yerli tekirler ile melezleyerek bu cinsi üretmiştir. 3 farklı cinsin birleşmesi ile yetiştirilmiş olsalar da baskın olarak Siyam cinsi ile benzerlik gösterirler. Hem karakterleri hem de görünümleri Siamese türleri ile çok yakındır.

Colorpoint Shorthair Kedisi Ne Kadar Yaşar?

Ortalama yaşam süreleri 12 - 17 yıl olarak bilinmektedir. Yaygın görülen ve kayıtlara geçmiş kalıtsal bir sağlık sorunları yoktur. Genel anlamda sağlıklı olsalar da endokardiyal fibroelastoz ve kraniyal sternum çıkıntısı olan vakalar kayıtlarda ter olduğu için dikkatli olunmasında fayda vardır.

Colorpoint Shorthair Kedisi Çok Tüy Döker mi?

Çok fazla tüy dökmemekle birlikte bakımları da çok kolaydır. Mevsimsel değişimlerde tüy dökülmesinin artması beklenir. Bu artış mama değişimi, ev değişimi ya da sahip değişimi gibi durumlarda da tüy dökülmesinde artış gözlemlenebilir. Bu durumlarda tarama sıklığını arttırarak kedinin tüy yutmasına engel olmak ve malt kullanmak faydalı olacaktır.

Colorpoint Shorthair Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Sağlıklı bir cilde ve tüylere sahip olmaları için düzenli taranmaları ve iyi beslenmeleri gerekir. Bununla birlikte ağız ve diş sağlığı için gerekli önlemler alınmalı, düzenli olarak kulak kiri temizliği yapılmalı ve tırnaklar kırılmaya başlamadan kesilmelidir.

Colorpoint Shorthair Kedisi Ne Kadar Süre Hamile Kalır?

Bu cinsin tamamen yetişkin olması ve hamile kalabilmesi için 12 ayı doldurmuş olması gerekir. Ortalama hamilelik süresi 58 - 65 gündür. Hamilelik başlangıcı önceden anlaşılarak hazırlık yapılırsa dişi tek başına doğumu gerçekleştirebilir. Doğum başlamadan önce dişinin vücut ısısı düşer ve memelerine süt gelir. Doğum için karanlık, sessiz ve sıcak bir alan sağlanması önerilir.

Colorpoint Shorthair Kedisi Kaç Yavru Doğurur?

Her hamilelikte ortalama 4 - 6 adet yavru doğması beklenir. Yavruların sağlıklı bir şekilde dünyaya geldikten sonra anneleri tarafından en az 1 - 2 ay kadar beslenmeleri önerilir. Bu sürede annenin de günlük kalori ihtiyacı %50 kadar artar.

Colorpoint Shorthair Nasıl Beslenmeli?

Kilo alma eğilimleri yüksektir ayrıca kısırlaştırma operasyonu sonrasında bu eğilimleri de artar. Kaliteli kalori almaları sağlıkları açısından önemlidir. Tahılsız ya da düşük tahıllı kedi mamaları onlar için uygun olacaktır. Ayrıca mama içeriği genel sağlık durumlarına göre de seçilebilir. Böbrek sorunu ya da cilt sağlığı sorunları olan kediler için özel olarak üretilmiş mamaları da inceleyerek en doğru seçim yapılabilir.

Evcil dostunuz için indirimli kedi mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Colorpoint Shorthair Yorumları

Karakteri

Sadık, konuşkan, oldukça zeki, oyuncu, sahibine düşkün, uyumlu, enerjik.


Bakım

Bakımı zahmetsizdir; haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.


Renkleri

Açık kahverengi, krem rengi, lila, mavi, kızıl.


Tüy Şekli

Kısa


Çıkış Yeri

Amerika Birleşik Devletleri


Vücut Yapısı

Orta


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Colorpoint Shorthair sahiplenmek istiyorsanız, Colorpoint Shorthair sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Colorpoint Shorthair dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Kedi İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

Esrakprl kullanıcısının #571 peti
Cisturk kullanıcısının #60562 peti
sislove kullanıcısının #154870 peti
Esrakprl kullanıcısının #636 peti
kardelenkiicloudcom kullanıcısının #125830 peti
k996237 kullanıcısının #176904 peti
kardelenkiicloudcom kullanıcısının #125833 peti
GOKSINGOL kullanıcısının #72891 peti
necmetinkara kullanıcısının #22244 peti
k714928 kullanıcısının #132172 peti
Gokmen6774 kullanıcısının #149836 peti
k831310 kullanıcısının #146599 peti