Dev Schnauzer

Dev Schnauzer
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Dev Schnauzer Açıklaması

Eğitime pozitif yanıt verebilen, her zaman tetikte olan ve sadakatiyle nam salan bir ırktır Dev Schnauzer. Çobanlık yetenekleri çok gelişmiştir ve çiftliklerde de hayat kolaylaştıran işler üstlenebilirler. Fazlaca cesur olurlar ve ailelerine karşı bir tehdit sezdikleri anda onları koruma içgüdüsüyle hareket ederler. Enerjileri yüksektir ve oyun oynamak için ona zaman ayrılmasına bayılırlar. Geniş bahçesi olan evler mutlu ve sağlıklı olabilmeleri adına büyük bir gerekliliktir, apartman hayatına iyi adapte olamazlar. Günde en az 1 saatlik uzun yürüyüşler yapmaları gerekir. Sıcak havalara karşı dirençleri düşüktür, soğuk havaları çok iyi derecede tolere edebilirler. Ailelerine karşı sevecenlikte sınır tanımasalar da söz konusu yabancılar ve diğer köpekler olduğunda temkini elden bırakmazlar. Küçük çocuklu aileler için uygun tercih olmadıkları bilinmektedir. Erken dönemde mutlaka sosyalleştirilmeleri gerekir. Aksi halde yabancılara ve diğer köpeklere karşı saldırgan tavırlar sergileyebilirler. Geceleri uyumak için evin içerisine girmek isterler, sevdiklerinden ayrı uyumayı istemezler.

Dev Schnauzer Kaç Kilo Olmalı?

Dişilerin ağırlıkları 25 – 34, erkeklerin ağırlıkları ise 27 – 48 kilogram arasında olabilir. Dişilerin boyları 66, erkeklerin boyları ise 71 santimetreye kadar uzayabilir.

Dev Schnauzer Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Menşe ülkesi Almanya’dır. Albrecht Durer tarafından 1492 yılına ait sanat eserinde tasvir edilmiştir. Standart boyutunun büyütülmesi amacıyla Danua ile çiftleştirildikleri düşünülür. Öğrenme kapasiteleri fazla olduğu için zaman içerisinde polislere yardım etmişler ve aynı zamanda ailelere dahil olmuşlardır. AKC tarafından 1930 yılında tanınmışlardır.

Dev Schnauzer Kaç Tane Yavru Doğurur?

Büyük ırka mensup bu cinsin dişileri tek bir doğumda 5 – 8 arasında yavru dünyaya getirir. Dişilerin yılda bir kereden daha sık çiftleştirilmemeleri gerekir.

Dev Schnauzer Çok Tüy Döker mi?

Fazlaca tüy döktükleri söylenebilir. Her gün fırçalanmaları gerekir. Dönemsel olarak gözlerinin kenarındaki tüylerin kısaltılması gerekli olabilir. Çok sık banyo yapmaları önerilmez. Dişlerinin düzenli olarak fırçalanması ve tırnaklarının kısaltılması önemlidir.

Dev Schnauzer Kaç Saat Uyur?

Uykuya çok ihtiyaç duyan bir ırk değildir. Onlar görevlerini yerine getirirken mutlu olurlar. Gün içerisinde 12 – 14 saatlik bir uyku büyük bedenlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olacaktır.

Dev Schnauzer Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Akıllıdırlar ve sahiplerini korumak adına tüm cesaretlerini ortaya koyabilirler. Boyutları da büyük olduğu için erken dönemde eğitilmeleri ve sosyalleştirilmeleri gerekir. Diğer köpeklere ve yabancılara karşı saldırgan davranışlar sergileyebilirler. Eğitimleri sırasında kararlı ve sabırlı olunmalıdır. Taviz verilmemeli ama sert de davranılmamalıdır. Eğitimlerinde onlara küçük ve eğlenceli görevler verilebilir, ödüllerle desteklenen komut öğretimleri başarı ile sonuçlanabilir. Eğitim süreci onunla bağ kurmanın en efektif yollarından biridir.

Dev Schnauzer Nasıl Beslenmeli?

Devasa boyutları nedeniyle kalça ve eklem problemlerine genetik olarak yatkın oldukları bilinmektedir. Büyük ırklara özel kaliteli köpek mamaları ile beslenmeleri gerekir. Formları korunmalıdır, evde pişen her yemek onlara verilmemelidir. Mama miktarı yaşlarına ve aktivite düzeylerine göre değişebilir.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Dev Schnauzer Yorumları

Diğer Adları

Riesenschnauzer


Renkleri

Baskın siyah; kızıl ve beyaz


Çıkış Yeri

Almanya


Çıkış Tarihi

Orta çağ


Familya

Çiftlik köpeği, çoban köpeği


Orjinal İşlevi

Sığır çobanı, koruma


Günümüzdeki İşlevi

Güvenlik, koruma, polis köpeği


Ortalama Ömrü

10-12 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

29-41/29-41 kg


Boy (Erkek/Dişi)

65-70/60-65 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Dev Schnauzer sahiplenmek istiyorsanız, Dev Schnauzer sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Dev Schnauzer dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

MirAres kullanıcısının #1282 peti
donukyolculuk kullanıcısının #36798 peti
ozanfiratkuz kullanıcısının #12617 peti
Sacit kullanıcısının #43848 peti
Meralkama kullanıcısının #61448 peti