Harrier

Harrier
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Harrier Açıklaması

İlk bakışta Beagle cinsine benzerliği ile dikkat çeken Harrier, dışa dönük ve sahibine çok bağlı bir ırktır. Günümüzde çok popüler ve yaygın olmasa da muhteşem koku alma yetenekleri ve çalışma disiplinleri onların avcıların vazgeçilmezi haline getirmiştir. Sevgi dolu olurlar ve oyun oynamayı diğer tüm ırklar kadar çok severler. İnatçı ve kimi zaman başlarına buyruk olabilirler. Eğitimleri karakter özellikleri nedeniyle biraz zorlu geçebilir, disiplinin zamanında sağlanması önemlidir. Her ne kadar aileleri ile zaman geçirmeyi çok sevseler de dikkatlerinin merkezinde olmayı talep etmezler. Kendi kendilerine de zaman geçirmeyi bilirler. Yüksek derecede enerjik oldukları ve enerjilerini günlük olarak atmaları gerektiği bilinmektedir. Apartman yaşamı için uygun değillerdir. Kilo almaya orta derecede yatkın olurlar, bu nedenle beslenmelerine ve egzersizlerini yapıp yapmadıklarına dikkat edilmelidir. Erken dönemde eğitilip sosyalleştirildiklerinde hem çocuklara hem yabancılara hem de diğer köpeklere karşı sevgi dolu yaklaşabilirler.

Harrier Kaç Kilo Olmalı?

Orta büyüklükte olurlar. Ağırlıkları 18 – 27 kilogram arasında değişir. Boyları ise 48 – 53 santimetreye kadar uzar.

Harrier Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Menşe ülkesi İngiltere’dir. Tarihlerinin ne kadar eskiye gittiği hakkında birçok rivayet bulunsa da geçmişlerinin 800 yıl kadar önceye gittiği düşünülür. Orijinal olarak avlarda kullanılmışlardır. Koloni zamanından beri Amerika Birleşik Devletleri’nde de bulunurlar. Diğer av köpeklerinin geliştirilmesi için kullanıldıkları bilinmektedir. AKC’ye kayıtlı en nadir ırklardan biridir. 1885 yılında AKC tarafından tanınmıştır.

Harrier Kaç Tane Yavru Doğurur?

Her doğumda 5 – 7 arasında yavru dünyaya getirirler. Gebelik süreleri 60 – 64 gün aralığında olur. Yılda bir kereden fazla çiftleştirilmemeleri gerekir.

Harrier Çok Tüy Döker mi?

Yıl boyunca orta derecede tüy dökerler. Tüyleri sık ve kısa ancak yumuşak olur. Haftada 2 – 3 kere fırçalanmaları önerilmektedir. Belli aralıklarla ciltlerine zarar vermeyecek köpek şampuanları ile yıkanabilirler. Kulakları temizlenmelidir ve tırnakları da doğal yollarla törpülenmiyorsa kısaltılmalıdır.

Harrier Kaç Saat Uyur?

Kendisine verilen görevleri en başarılı şekilde yapmaya odaklanan bu cinsin uykuyla arası standart bir özellik taşır. Günde 10 – 12 saatlik bir uyku ihtiyaçlarının karşılanması adına yeterlidir.

Harrier Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Diğer tazı cinsleri gibi bu cins de oldukça sevgi dolu ve arkadaş canlısı olur. Yine de doğaları gereği inatçılıkları ile işleri zorlaştırabilirler. Yavruluk döneminde temel itaat eğitimi almaları gerekir. Sahiplerinin eğitim sırasında tutarlı, kararlı ve sabırlı olması başarılı sonuçların alınması için elzemdir. Koku alma duyuları çok geliştiği için onların dikkatini dağıtacak ortamlarda eğitim verilmemesi önerilir.

Harrier Nasıl Beslenmeli?

Orta ırkların gelişim dönemlerine özgü ihtiyaçlarının karşılanması için geliştirilen kaliteli kuru mamalar ile besin gereksinimleri eksiksiz bir şekilde karşılanabilir. Mama miktarları kuru mamaların yönergeleri doğrultusunda belirlenebilir, yine de her köpeğin benzersiz olduğu unutulmamalıdır. Öğünlerinde ne kadar yiyecekleri yaşları, sağlık durumları ve elbette aktivite düzeyleri doğrultusunda planlanabilir.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Harrier Yorumları

Diğer Adları

Harehound


Renkleri

Herhangi bir renk


Çıkış Yeri

İngiltere


Çıkış Tarihi

Orta çağ


Familya

Koku avcısı


Orjinal İşlevi

Yabani tavşan izi sürme


Günümüzdeki İşlevi

Yabani tavşan ve tilki izi sürme


Ortalama Ömrü

10-12 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

3-27/23-27 kg


Boy (Erkek/Dişi)

48-53/48-53 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Harrier sahiplenmek istiyorsanız, Harrier sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Harrier dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

Halitfenerr kullanıcısının #52843 peti
nisatutuk21gmailcom kullanıcısının #150184 peti
nisatutuk21gmailcom kullanıcısının #150187 peti
nisatutuk21gmailcom kullanıcısının #150190 peti