Avustralya Terrier

Avustralya Terrier
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Avustralya Terrier Açıklaması

Çok yönlü ve çeşitli görevleri başarıyla üstlenen bir ırk olan Avustralya Terrier, parlak zekası ve oyuncu halleri ile sahiplerinin tutkusu haline gelir. Ailesine sadık ve bağlı olur, yüksek enerjisi ile evin en büyük neşe kaynağına dönüşür. Gün içerisinde egzersiz yapması çok önemlidir, apartman hayatına mükemmel derecede uyum sağlayabilir. Erken dönemde eğitimi ve sosyalleştirilme gereksinimleri karşılansa da yabancılara, diğer hayvanlara ve hatta çocuklara karşı çok toleranslı olmadığı bilinir. Sıcak havalara soğuk iklimlerden daha dirençlidir. İlham veren karakteri ve cesaretiyle boyundan büyük işlere imza atan bu sevimli ırk, küçük boyutlara sahiptir. Mutlu bir doğası vardır, bağımsızlığına düşkündür ve inatçılıkları ile kimi zaman sahiplerini zor duruma sokabilir. Havlaması en büyük sorundur, sahiplendikleri bölgelerde bekçilik yeteneklerini konuşturur. Kedilerle arası hiç ama hiç iyi değildir, onunla yürüyüş yapılırken kedilerden uzak durulması gerekir. Yalnızlığa orta derecede dayanıklı olurlar, sahiplerinden uzun süre ayrı kaldıklarında terk edilme kaygısı nedeniyle depresifleşebilirler.

Avustralya Terrier Kaç Kilo Olmalı?

Küçük ve kolay taşınabilir bir ırktır. 4 – 7 kilogram aralığında olurlar. Boyları da en fazla 28 santimetreye kadar uzayabilir. Kilo almaya orta derecede müsaittirler. Düzenli veteriner kontrolleri sırasında boy ve kilo dengeleri yakından takip edilmelidir.

Avustralya Terrier Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Menşe ülkesi Avustralya’dır. Geçmişinin 1800’lü yıllara uzandığı bilinmektedir. Geçmiş dönemde bekçilik, ev köpeği ve haşere avı gibi farklı amaçlarla yeteneklerine başvurulmuştur. Amerika Birleşik Devletleri’ne 1940’lı yılların sonunda ithal edilmişlerdir.

Avustralya Terrier Kaç Tane Yavru Doğurur?

Ortalama yavru sayıları 4 olarak belirtilir. Yavru sayısının fazla olması halinde bu küçük dostların doğumlarının sezaryen ile gerçekleştirilmesi gerekebilir. Bu nedenle gebelik sürecinin en başından itibaren veteriner gözetiminde olmaları önerilir.

Avustralya Terrier Çok Tüy Döker mi?

Kızıl, mavi ve krem renkli uzun tüylere sahip olurlar. Az – orta derecede tüy dökerler. Bakımları ciddi anlamda zahmetsizdir. Haftada bir kez yumuşak fırça ile tüylerinin fırçalanması, tırnaklarının ayda bir kesilmesi, her üç ayda bir ciltlerine zararı olmayan köpek şampuanları ile yıkanması yeterli olacaktır. Dişlerinin ve diş etlerinin bakımı da sık sık yapılmalıdır. Yavruluk sürecinden itibaren bakımlarına alıştırılmaları gerekir.

Avustralya Terrier Kaç Saat Uyur?

Hareketli olurlar, gün boyu enerjileri eksilmez. Onları miskin miskin uyurken görmek pek beklenmez. Aileleri ile birlikte uyurlar, ortalama 10 saatlik bir uyku ihtiyaçlarını karşılar.

Avustralya Terrier Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Eğitimleri zordur, rutinlerden çabucak sıkılabilirler. Uzun süreler boyu komut öğrenmek onların tarzı değildir. Eğitimleri sırasında onları eğlendirecek yöntemlerin keşfedilmesi gerekir. İnatçı ve inatçılıklarında kararlı olabilirler. Yavruluk döneminde temel itaat eğitimlerini almaları gerekir.

Avustralya Terrier Nasıl Beslenir?

Eklemlerde enflamatuar hastalıklara ve diyabete yatkın olurlar. Sağlıklarının korunması için beslenmeleri ve kilo boy dengeleri önemlidir. Küçük ırklara özel mamalar gelişim dönemleri ve aktivite düzeyleri göz önünde bulundurularak verilmelidir. Sitemiz üzerinden bu küçük ve sevimli dostunuz için en kaliteli ürünleri listeleyebilir, ürün içerikleri hakkında bilgi alarak %100 orijinallik garantimizden yararlanabilirsiniz.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Avustralya Terrier Yorumları

Diğer Adları

Australian Terrier, Aussie, Avustralya Teriyeri


Renkleri

Mavi ve kızıl; kızıl; kum rengi


Çıkış Yeri

Avustralya


Çıkış Tarihi

1900'ler


Familya

Terrier


Orjinal İşlevi

Böcek, küçük haşere ve fare avı


Günümüzdeki İşlevi

Toprak köpeği


Ortalama Ömrü

12-15 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

5-6/5-6 kg


Boy (Erkek/Dişi)

25-28/25-28 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Avustralya Terrier sahiplenmek istiyorsanız, Avustralya Terrier sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Avustralya Terrier dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

kaju1412 kullanıcısının #65614 peti
zeytin30 kullanıcısının #1045 peti
Hamza1213 kullanıcısının #42788 peti
k885832 kullanıcısının #157093 peti
didemoskar kullanıcısının #4415 peti
Denoss kullanıcısının #4946 peti
Tugceagrmn kullanıcısının #5072 peti
Cerenperi kullanıcısının #44171 peti
Ruhatsengul kullanıcısının #7559 peti
meliisap kullanıcısının #62481 peti
k521661 kullanıcısının #95754 peti
ikbalozdemir kullanıcısının #43842 peti