King Charles Spaniel

King Charles Spaniel
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

King Charles Spaniel Açıklaması

Cavalier King Charles Spaniel ile birçok açıdan benzeyen bu tür, onlara göre daha küçük boyutlara sahiptir. Ortak soydan gelirler ve 1920'li yıllarına kadar tek bir cins olarak kabul edildiler. King Charles Spaniel oldukça uyumlu ve ilk kez köpek bakacak kişileri de zorlamayacak bir mizaca sahiptir. Sevimlidir, usludur ve temel itaat eğitimi ile muhteşem bir aile bireyi haline gelebilir. Kısa yürüyüşler yapmaktan çok hoşlanan bu küçük ve sevimli köpek her zaman tetiktedir. Bekçilik özellikleri gelişmiştir ve olağan dışı bir durum sezdiği takdirde havlayarak haber verir. Diğer köpeklerle de yabancılarla da oldukça iyi anlaşır, ailesine karşı ise son derece bağlıdır. Sevgi dolu halleri ile bağımlılık yaratan bu cins ailesi ile maceralara atılacak kadar da cesurdur. Çok küçük çocuklu ailelere önerilmez çünkü çocukların istemeden yaptıkları sert hareketler onlara zarar verebilir. Küçük ırka mensupturlar ve yeterince egzersiz yapmadıklarında kilo alabilirler.

King Charles Spaniel Kaç Kilo Olmalı?

Bu cins küçük boyutlara sahiptir. Ağırlıkları 3 - 6 kilogram civarında olur. Boyları ise 23 – 28 santimetre arasında değişiklik gösterebilir.

King Charles Spaniel Köpek Hangi Ülkeye Ait?

“English Toy Spaniel” olarak da adlandırılan bu ırkın menşei ülkesi İngiltere’dir. Pekingese ve Japanese Chin ile ortak atalardan geldikleri düşünülmektedir. Tarih boyunca Avrupalı aristokratların gözdeleri olmuşlardır. İlk olarak Kraliçe Mary ve Kral Philip zamanlarında varlıkları resmi olarak kayıt altına alınmıştır. 17. yüzyılda ise ünlü ressamların tablolarında yer almaya başlamışlardır.

King Charles Spaniel Kaç Tane Yavru Doğurur?

Her doğumda ortalama olarak 5 yavru dünyaya getirebilirler. Küçük ırk diğer köpeklerde olduğu gibi gebelik süreçlerinin veterinerler tarafından kontrol edilmesi önemlidir. Gerektiği takdirde doğumları sezaryen ile gerçekleşebilir.

King Charles Spaniel Çok Tüy Döker mi?

Orta ve biraz daha fazla uzunlukta tüylere sahip olurlar. Haftada 2 ya da 3 kez taranmaları veya fırçalanmaları gerekir. Kulaklarının çevresindeki tüyler daha uzun olacağından aralarının kontrol edilmesi ihmal edilmemelidir. Aynı şekilde tırnakları da uzadığında kesilmelidir.

King Charles Spaniel Kaç Saat Uyur?

Enerjik olurlar ve genelde ailelerine bağımlı bir yaşam sürerler. Gün içerisinde ortalama olarak 12 saatlerini uykuda geçirdikleri söylenebilir.

King Charles Spaniel Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Hem hayvanlarla hem de diğer insanlarla barışık bir profil çizse de erken dönemde sosyalleştirilmeleri ve temel itaat eğitimlerini almaları gerekir. Eğitim sırasında ödül mekanizması onların komutları öğrenme isteğini arttıracaktır. İnatçı oldukları söylenemez ama gururlu oldukları da unutulmamalıdır. Eğitimleri sırasında karakter özellikleri dikkate alınmalıdır.

King Charles Spaniel Nasıl Beslenmeli?

Küçük ırklara özel kuru mamalar ile sağlıklı bir şekilde gelişebilirler. Sularının sık sık tazelenmesi ve evde pişen her yemeğin onlara verilmemesi gerekir. Kiloları kontrol altında tutulmalı ve veterinerler önerdiği takdirde öğün miktarları revize edilmelidir. Sitemiz üzerinden bu asil dostunuz için en iyi mamaları bulabilir, içeriklerini inceleyerek en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

King Charles Spaniel Yorumları

Diğer Adları

English Toy Spaniel, İngiliz Oyuncak Spanyeli, Kral Charles Spaniel


Renkleri

Siyah - Ten rengi, Kızıl ( bazen göğüste bir kaç beyaz tüyle), Beyaz - Kızıl lekeli, üç renkli.


Çıkış Yeri

İngiltere


Çıkış Tarihi

1800'ler


Familya

Spaniel Süs Köpeği


Orjinal İşlevi

bekçi


Günümüzdeki İşlevi

İnsana eşlik eden arkadaş


Ortalama Ömrü

10-12 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

2-2/2-2 kg


Boy (Erkek/Dişi)

61-64/61-64 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir King Charles Spaniel sahiplenmek istiyorsanız, King Charles Spaniel sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

King Charles Spaniel dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

CavailerDaisy kullanıcısının #59169 peti
ozlemasal kullanıcısının #10597 peti
artbse kullanıcısının #376 peti
Merdanli kullanıcısının #1259 peti
Yrnktrc kullanıcısının #36044 peti
sedef1319 kullanıcısının #111049 peti
orucozlem kullanıcısının #1390 peti
Merveee59 kullanıcısının #15169 peti
Cihanays04 kullanıcısının #18216 peti
Anilkuran kullanıcısının #24436 peti
gulgunbuyuk kullanıcısının #29804 peti
Yoncasarol kullanıcısının #4032 peti